To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
FORUM OCHOTY
Forum mieszkańców i miłośników Warszawskiej dzielnicy Ochota

INTERESUJĄCE MIEJSCA NA OCHOCIE - NASZYM ZDANIEM - Uliczki niezbyt warszawskie.

Sawa - 2011-01-30, 23:02
Temat postu: Uliczki niezbyt warszawskie.
Jedną z takich uliczek można zobaczyć i zachwycić się - szczególnie w weekend, kiedy jest pusto i sielsko - na tyłach centrów handlowych Blue City i Reduta, w sąsiedztwie Parku Szczęśliwickiego. Ulica Filipinki czaruje swoją nazwą i wiejskim wyglądem. Uliczka, dochodząc do parku, ociera się o ogródki działkowe "pracownicze", co potęguje jej sielankowy charakter. Tylko ten przytłumiony szum Alej Jerozolimskich, no i raz po raz słyszany hałas silników samolotowych, przypomina nam, że jesteśmy jednak w wielkim mieście. :-D

[ Dodano: 2011-01-31, 08:41 ]
Nikt nie przypuściłby, że ta uliczka - dróżka nie leży w jakimś ustronnym miasteczku lub we wsi, gdziekolwiek. :-D

Maus - 2011-03-11, 17:45
Temat postu: Ciche uliczki Ochoty.
Bardzo mi się podoba pomysł wynajdywania ciekawych uliczek w takim wielkim mieście, jak nasze. Na pewno jest ich całkiem dużo, tylko niektóre trudno nazwać uroczymi. Następnym razem podeślę zdjęcie jakiegoś ciekawego miejsca na Ochocie. Zobaczę jeszcze, czy wybiorę jakąś słodką uliczkę czy wręcz przeciwnie - tak dla kontrastu! :mrgreen:
Kery - 2011-03-18, 15:35

Uliczka b. romantyczna ale wstyd , ze tak zaniedbana ulica jest w srodku miasta. Gdzie jest Wlodarz tej dzielnicy? Czy on nie wie , ze to urąga wszelkim zasadom gospodarności.
Baba Jaga - 2012-10-11, 09:00
Temat postu: Niezwykła pod każdym względem uliczka Na Bateryjce.
Niezwykła pod każdym względem uliczka Na Bateryjce.

Ta uliczka położona jest na górce czy skarpie nad Alejami Jerozolimskimi (jest to boczna uliczka od Bohaterów Września, po sąsiedzku buduje się nie mniej sławny Meczet). Jest to "zapomniana" i troszkę "zakazana" bita droga, z której rozciąga się ciekawy widok na jedną z głównych arterii Warszawy. Pomieszanie tej miejskości z podmiejskim i zaniedbanym wyglądem słabo zaludnionej uliczki zrobi wrażenie na każdym poszukiwaczu wrażeń i "przygód".
Pikanterii temu miejscu dodaje to, że na tej właśnie górce odbyła się najromantyczniejsza bitwa czy potyczka w dziejach naszej Ojczyzny - w ramach tzw. Reduty Ordony. Opisaliśmy ten temat oraz sprawę prowadzonych wykopalisk archeologicznych prowadzonych w tym miejscu (aczkolwiek aktualnie zupełnie niewidocznych ;-) ) na Forum w dziale "Przedwojenna Ochota".

Oto kilka zdjęć z wypadu Na Bateryjkę.Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group