To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
FORUM OCHOTY
Forum mieszkańców i miłośników Warszawskiej dzielnicy Ochota

SZKOŁY, PRZEDSZKOLA, ŻŁOBKI i INNE, też dla DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH - Szkoły - remonty i nowe przepisy.

Paweł - 2011-08-29, 23:35
Temat postu: Szkoły - remonty i nowe przepisy.
Remonty

Urząd miasta Warszawy wydał w tym roku 47 mln zł na remonty w szkołach i przedszkolach. Co dziesiątej inwestycji nie udało się jednak skończyć. To o 30 proc. mniej niż w poprzednim roku. Prace remontowe objęły 287 placówek (m.in. 84 szkoły podstawowe, 100 przedszkoli, 30 liceów).

Prace remontowe będą trwały m.in. w budynku liceum przy ul. Czerniakowskiej.

Z danych Biura Edukacji wynika, że remonty będą kontynuowane po rozpoczęciu roku szkolnego w 21 placówkach. Urzędnicy szacują, że 12 zostanie zrobionych do 30 września.

Największa modernizacja (za 2 mln zł) prowadzona była w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 przy ul. Wiśniowej.

Ponad 560 tys. zł przeznaczono na remont dachu i kominów na przedszkolu przy ul. Liczydło na Białołęce, a 1 mln zł na modernizację sali gimnastycznej i klatki schodowej w ogólniaku im. J. Zamoyskiego przy ul. Smolnej.

Gruntowny remont, za 590 tys. zł, odbył się też w liceum przy ul. Anieli Krzywoń na Bemowie.

Nowe przepisy dla szkół

W szkołach będzie obowiązywać pakiet nowych rozporządzeń dotyczących pomocy edukacyjnej uczniom o specjalnych potrzebach. W świetle dokumentu są to zarówno uczniowie z problemami, jak i ci najzdolniejsi.

Z przepisów wynika, że z początkiem roku szkolnego w szkołach uczniowie ci powinni zyskać wszelką pomoc w szkole, mają dzieciom pomagać specjalne zespoły, w których powinni znaleźć się obok nauczycieli - psychologowie, pedagodzy szkolni i inni specjaliści.

Jako rodzice powinniśmy obserwować jak funkcjonują te przepisy bądź domagać się informacji od dyrekcji szkoły, w jaki sposób ma być realizowana taka pomoc dla uczniów.

na podst. "Życie Warszawy" i informacji PAPPowered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group