Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Na Dickensa i na Korotyńskiego ciągle śmierdzi - zlewnia...
Autor Wiadomość
Paweł 

Wysłany: 2011-10-06, 22:37   Na Dickensa i na Korotyńskiego ciągle śmierdzi - zlewnia...

W latach 70-tych urządzona została na rogu Grójeckiej i Korotyńskiego zlewnia. "Obsługuje" ona nieczystości z nieskanalizowanych rejonów Warszawy. MPO od zawsze zapewnia, że obiekt spełnia wszystkie normy. Rada Osiedla Ochota z kolei od lat próbuje walczyć o przeniesienie zlewni, bo mieszkańcy narzekają na często odczuwalny fetor.

Rada Dzielnicy Ochota chyba nie raz próbowała coś ustalić w tej sprawie. Wydała podobno "stanowisko" w kwestii zlewni, ale ja przynajmniej nie mogę do niego dotrzeć.

Ciekawe jest to, że czasem mocniej śmierdzi :-/ na ulicy Dickensa w okolicach Grójeckiej niż na Korotyńskiego. Przejeżdżam tędy codziennie i ostatnio nosy nam wykrzywia bardziej niż zwykle.

Według zapewnień MPO, punkt zlewny spełnia normy i nie jest groźny, używane są środki dezynfekcyjne i antyodorowe. Podobno planowana jest przebudowa kolektora głównego w tym rejonie ale nie wiadomo, czy zlewnia będzie do niego przyłączona czy zostanie zamknięta.

IMG_1879.JPG
Zlewnia nieczystości na ulicy Korotyńskiego, Ochota.
Plik ściągnięto 105 raz(y) 2,73 MB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2012-01-14, 00:15, w całości zmieniany 1 raz  

SulejmanWielki 

Wysłany: 2012-03-19, 15:42   

Ponoć ma jej nie być w ogóle. Ale kiedy? nie wiadomo... Może ktoś jednak wie. Najlepiej zapytać burmistrza dzielnicy Ochota. Na spotkaniu z mieszkańcami Szczęśliwic w sprawie projektu planu zagosp. przestrz. Szczęśliwic PŁd. podobno pan burmistrz rzekł, że zlewni ma nie być - tak mi ktoś powiedział.....Byłoby fajnie, bo rzeczywiście śmierdzi, czasem często i gęsto, czasem rzadko i słabiej, ale śmierdzi. :-/

KulturKampf 

Wysłany: 2012-10-03, 22:35   

Zlewni nie będzie - już sprawa pewna. Informował o tym dyrektor MPO. Jest też jakiś artykuł lub nawet dwa w ostatnich wydaniach GW. Zlewnia będzie zamknięta chyba do końca roku - jak dobrze pójdzie, bo u nas to nigdy nic nie wiadomo do końca. Ja nie z Rakowca wprawdzie, ale to nie ma znaczenia - i tak to wielka i radosna nowina dla Ochoty, podobnie jak ta o likwidacji śmieciowego biznesu MPO z Pola Mokotowskiego. :-D

Odpowiedz do tematu