Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Problemy z uchem dziecka.
Autor Wiadomość
Iza 

Wysłany: 2011-03-13, 10:03   Problemy z uchem dziecka.

Zastanawia mnie, że u mojego dziecka zbiera się bardzo dużo tzw. woskowiny w uszach. Dziecko ma czasem lekkie bóle uszu i wodę ( wyciek ), jeśli przechodzi przeziębienie, a nawet zwykły katar. Pediatra na razie nie widzi powodów do badania laryngologicznego w kierunku tzw. trzeciego migdała. Zastanawia mnie, czy przyczyną takich sytuacji z uszami i częstego kataru nie może być alergia? Sama jestem alergiczką, mąż też. Byłabym wdzięczna za jakieś informacje.

Paweł-lekarz 

Wysłany: 2011-03-13, 10:22   Zapalenie ucha u dziecka.

Wiele wskazuje na to, że Twoje dziecko ma zapalenie ucha zewnętrznego. Wskazane jest obejrzenie dziecka przez pediatrę i obejrzenie ucha przy pomocy otoskopu. Lekarz przypuszczalnie przepisze krople do uszu dla zmiękczenia i rozpuszczenia woskowiny. Może też przepłukać ucho ciepłą wodą w celu jej usunięcia. Zaleci również dalsze postępowanie. Proszę nie zwlekać, chociaż nie należy też nadmiernie się denerwować. Piszesz o częstych infekcjach nosa i pojawiającym się wycieku z ucha. Możliwe jest zatem, że woskowina wytworzyła się w odpowiedzi na przewlekłe zapalenie ucha. Zatkanie ucha może być również skutkiem dziedzicznej skłonności do wytwarzania nadmiernej ilości woskowiny lub może się zdarzyć po przebyciu przez dziecko przeziębienia lub innego zakażenia dróg oddechowych. Zapalenie ucha, zapalenie brzegów powiek i ciemieniucha są też objawami skazy łojotokowej. Wtedy jednak pojawiałyby się również od czasu do czasu lekko swędzące wypryski na skórze, w zatłuszczonych miejscach, jak wokół nozdrzy, uszu i pachwin. :-)

Maria 

Wysłany: 2011-03-21, 13:43   Problemy ze słyszeniem.

Moje dziecko, po katarze, przestało w końcu zupełnie słyszeć na jedno ucho. Okazało się, że miało zatkaną trąbkę słuchową w uchu. Powodem był właśnie stan zapalny w nosie, wtedy następuje opuchnięcie śluzówki w nosie, ale może też spuchnąć trąbka słuchowa i wtedy jest wrażenie zatkanego ucha. Tworzy się chyba nadciśnienie w środku ucha, jak trwa długo może być niebezpieczne dla słuchu. My dostałyśmy środki antyalergiczne do nosa( Flixonase) i doustne (Xyzal w syropie). Dodatkowo kupiłyśmy baloniki do dmuchania nosem. Bardzo drogie, ale akurat u nas chyba zadziałały, może razem z lekami . Jedno jest pewne, warto szybko iść do lekarza, jak tylko pojawią się jakieś kłopoty z uszami dziecka. :->

KKA 

Wysłany: 2011-09-06, 21:45   moja córka okazała się mistrzynią w dmuchaniu tego balonika

U nas również poskutkował balonik. Teraz chyba zrobię reklamę, ale to dlatego, że chyba nie ma innych baloników - OTOVENT, firmy Abigo Medical AB. Moje dziecko nie przejmowało się nieprzyjemnym odtykaniem się ucha - widać było po niej, że czasem to jest całkiem niefajne, ale miała taką frajdę z pompowania tego balonika nosem, że robiła to często. W końcu ucho jej się przetkało. Dodatkowo jednak używała Flixonase. Nie jest też jeszcze wykluczone, czy nie ma jednak tzw. 3-ego migdała. Tutaj pan doktor, który coś napisał wcześniej na pewno nas okrzyczy lub mocno skrytykuje, ponieważ nie można chyba nic robić przy uszach, jeśli nie wiadomo, jaki tam jest stan zapalny. Więc pierwsza rzecz koniecznie trzeba te uszy pokazać lekarzowi, najlepiej co najmniej dwóm lekarzom, jak mamy wątpliwości co do diagnozy. Ponieważ moje dziecko wyglądało świetnie z balonikiem - załączam zdjęcie :-)
Życzę wszystkim powodzenia w leczeniu uszu - swoich bądź dzieci!!

dziecko z balonikiem leczniczym.jpg
Plik ściągnięto 425 raz(y) 415,36 KB

Klara z balonikiem.jpg
Plik ściągnięto 646 raz(y) 439,37 KB

MarryJane 

Wysłany: 2015-06-17, 14:42   

Wydaje mi się, że powodem bólu ucha może być infekcja ucha i z tego co przeczytałam tutaj http://www.biomedical.pl/...iecka-6257.html może ona wynikać z obrzęku alergicznego. Nie musi być to trzeci migdałek, bo zapalenia ucha często pojawiają się u małych dzieci, ale według mnie do laryngologa możesz się udać.

Odpowiedz do tematu