Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Baba Jaga
2011-11-25, 17:35
Wesele na stateczku na Wiśle
Autor Wiadomość
Jerzy_S 

Wysłany: 2011-07-03, 10:53   Wesele na stateczku na Wiśle

Byłem na bardzo sympatycznym weselu Kasi i Bartka.
To rodzaj wycieczki po Wiśle rozpoczynającej się w okolicach Mostu Śląsko Dąbrowskiego.
Stateczek zabiera na pokład ciepłe potrawy mięsne i smaczne zupki przygotowane w kuchni na przystani. Na stołach na tacach wyłożone były zimne dania. Barman serwował drinki , różne soki.
Z powodu deszczu, drinki popijane na górnym pokładzie uzupełniały się samoczynnie deszczówką.
Zdecydowanie najprzyjemniej było na górnym pokladzie. Tańce z parasolem w ręku mają dużo uroku. Część miejsc tanecznych była pod dachem.
Trasa od Mostu Śląsko Dąbrowskiego aż do Grubej Kaśki pokonywana w bardzo wolnym tempie pozwalała obejrzeć brzegi Wisły od strony rzeki. W nocy zawzięci wędkarze łowią ryby stojąc nawet po pas w wodzie.
Stateczek będący żródłem głośnej muzyki i będący pływającym parkietem tanecznym witany był z brzegów sympatycznymi pozdrowieniami wyrażanymi wymachiwaniem rękami przez licznych spacerowiczów.
Obejrzenie warszawskich mostów od dołu dostarcza wielu nowych wrażeń, pozwala podziwiać kolorowe oświetlenie mostów. To zupełnie inne widoki miejsc znanych bardzo dobrze przez które wielokrotnie przejeżdża się tramwajami czy samochodem.
Po jednej rundzie stateczek przybił do przystani aby uzupełnić ciepłe dania przygotowane na lądzie.
Obiektem pięknie wyglądającym od strony wody jest budowany Stadion Narodowy. Po praskiej stronie Wisły brzegi porośnięte są wysokimi drzewami , nie widać domów, płynie się przez miejsca gdzie rozwija się bujna roślinność, sprzyjając zamieszkałym tam ptakom.

Światełka zapalone w tramwajach , samochodach jeżdzących mostami i Wisłostradą, przejeżdzających mostem kolejowym pociągach sygnalizowały, że stateczek pływający w środku ruchliwej Warszawy zapewnia kontakt z przyrodą rozwijającą się na brzegach Wisły.
Ostatnio zmieniony przez Jerzy_S 2011-07-03, 11:00, w całości zmieniany 1 raz  

KKA 

Wysłany: 2011-07-03, 23:55   Wiślany rejs.

Prawdziwie zachwycający i pogodny opis!!! - i do tego w dniu 2-ego lipca, który powinien być nazwany "Najbardziej Deszczowym Warszawskim Dniem"!!

Nie mam zdjęcia Wisły skropionej deszczem, za to mam piękny widok pochmurnego nieba nad Placem Zamkowym.

Zdjęcie własne.

IMG_0580.JPG
Plik ściągnięto 229 raz(y) 2,67 MB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2011-07-05, 20:42, w całości zmieniany 1 raz  

Jerzy_S 

Wysłany: 2011-07-07, 19:38   

Ja byłem kiedyś na podobnej imprezie, która nazywa się "Ren w ogniu"

Odbywa się ona rokrocznie w maju i polega na płynięciu statkiem z Bonn w górę rzeki ze 30 km W tym czasie wszystkie miasteczka i wioski na trasie prześcigają się z piękną dekoracją, iluminacją i sztucznymi ogniami, których wystrzeliwuje się tysiące. Impreza jest duża bo płynie kilkadziesiąt statków każdy luksusowy z muzyką tańcami i wyżywieniem. Na naszym statku też było w tym czasie wesele pary niemieckiej. Wszystko to odbywa się po zmroku tak więc powrót do Bonn późną nocą.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

to jest opis imprezy "Ren w ogniu", w której brał udział mój kolega Zdziś
Ostatnio zmieniony przez Jerzy_S 2011-07-07, 19:48, w całości zmieniany 1 raz  

PRex 

Wysłany: 2011-07-12, 01:21   mile wrazenie

Niezwykle plastyczny i zachecajacy opis.

Lesio Sowa 

Wysłany: 2011-07-13, 03:59   

tez plywalem statkiem po Wisle z cala moja klasa ze szkoly,mam nawet zdjecia---czytajac te rozne wpisy wracaja wspomnienia

Martyr 

Wysłany: 2019-07-29, 14:02   

Skoro wesele to i również szampan :) Na stronie https://dom-szampana.com.pl/ można znaleźć szeroki wybór najlepszych szampanów, więc polecam tam zajrzeć.

Odpowiedz do tematu