Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nie lękaj się. Czuwam nad Tobą...
Autor Wiadomość
Krys 

Wysłany: 2014-08-09, 00:51   Nie lękaj się. Czuwam nad Tobą...

Namaluj sobie!

Te słowa słyszałam często jako dziecko, gdy rodzicie nie byli w stanie spełnić moich ekscentrycznych życzeń.

Z czasem uznałam żartobliwe powiedzenie rodziców jako świetny pomysł.
Mieszkając między górami, namalowałam sobie okno z widokiem na morze, tygrysa pilnującego mojego ogrodu, przystojnego pana, dotrzymującego mi towarzystwa w trakcie picia herbaty i temu podobne.

Moja życiowa wędrówka prowadzi w ostanich dniach przez dolinę głębokiego smutku. Tak bardzo potrzebuję pocieszenia i życzliwości, że namalowałam sobie...

I... działa!

Może dlatego, że włożyłam w ten obraz całe moje serce.

Wiem, że wielu maluje lepiej ode mnie. Ale wiem także, że wielu nie jest w stanie namalować sobie niczego. Z nimi właśnie chcę podzielić się tą niezwykłą mocą przesłania:

Nie lękaj się. Czuwam nad Tobą...

Jesus Christ.JPG
Plik ściągnięto 126 raz(y) 655,71 KB

Ostatnio zmieniony przez Krys 2014-08-09, 00:53, w całości zmieniany 1 raz  

Baba Jaga 

Wysłany: 2014-08-09, 11:14   

Krysia, to piękne, ile możliwości daje nam własny umysł i dusza. Pozwala nam przekroczyć to, co trudne i bolesne. Również pamiętam, jak jako mała dziewczynka uciekałam w świat wyobraźni – pozwalało to zamknąć zaczarowane drzwi od przykrości, samotności czy niezrozumiałych, trudnych spraw, które stawały również dzieciom na drodze. Teraz dzieci uciekają w gotowe obrazy w grach komputerowych czy kreskówkach. Choć na pewno również pod tymi gotowymi scenariuszami dzieci potrafią budować swój świat marzeń i wyobrażeń – po prostu dostają inne narzędzia.
Prócz tego wsparcia, o które teraz w trudnym czasie woła Twoje serce, wsparcia które otrzymują ludzie czujący świat ponadzmysłowy, harmonię płynącą od Boga jedynego, wspaniałą, bezcenną obecność, czułość i zrozumienie ofiarowują Ci Twoi przyjaciele. Jednak na taką przyjaźń w czasach próby mogą liczyć tylko ci, którzy kiedyś dali swój czas, zainteresowanie, szczerą troskę innym. Jeśli pędziłeś/aś wierząc jedynie w swoje siły, w swoją potęgę i błyskotliwość, zostajesz w dotkliwej pustce w czasie próby. To ostrzeżenie, przestroga dla nazbyt ufających w siebie, a zapominających, że nie my jedni jesteśmy gośćmi na tym pięknym świecie, nie nam wyłącznie to wszystko zostało dane. Oczy otwarte, serce otwarte, a przyjdzie Ten, który roztoczy opiekę, który będzie w stanie oddalić od nas lęk.

IMG_0201.JPG
Plik ściągnięto 36 raz(y) 4,02 MB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2014-08-09, 11:28, w całości zmieniany 1 raz  

PRex 

Wysłany: 2014-08-09, 19:22   

Tak, my wszyscy mamy na naszej trasie wyznaczone doliny smutku, jak to nazwała Krys. Każdy gdzie indziej, z innego powodu... Nasze doliny są różnej głębokości, ale niosą taki sam ból.
Krys, Twój obraz rzeczywiście działa. Najchętniej powiesiłbym go w naszym kościele, aby niósł ulgę cierpiącym.
Baba Jaga pięknie napisała już na ten temat, że nie będę powielał jej wypowiedzi, tylko przytaknę: TAK. Łatwo jest zadufać się we własnej sile w imię nastawienia: "Mnie już tam się nic nie stanie!" A przecież jesteśmy krusi jak bańki mydlane. To że ciągle jeszcze trwamy, zawdzięczamy łasce naszegi Pana.
Prawdziwą tragedią w moich oczach jest fakt, że tłumy ludzi straciły wiarę poprzez niezręczne poczynania różnych kościołów. Tak bym chciał, aby każdy uświadomił sobie, że Bóg ma niewiele wspólnego z budynkiem kościoła, a nawet czasami z różnymi ludźmi, odzianych w szaty sługi bożego. To tylko cegła, to tylko ludzie jak Ty i ja. Boga poszukajmy w sercu. I wtedy przyjdź do mojego kościoła z odnalezioną wiarą, do mojego kościoła, albo do jakiegokolwiek...

Misia 

Wysłany: 2014-08-09, 19:46   

Nie lekam sie. Dziekuje.
Tak bardzo dziekuje!

KulturKampf 

Wysłany: 2014-08-10, 00:45   

Niezwykłe. Jestem pod wrażeniem talentu i ... ilustrującej obraz "rozmowy"...

Co do religii - takie uniwersalne i ekumeniczne podejście do tematu Boga i wyznawanej religii wiele by ułatwiło. Jednak ciągle to wszystko wygląda inaczej - bogate społeczeństwa o Bogu zapominają a inne toczą wojny religijne, ponieważ nie stać ich na tolerancję, na spokojne, prywatne podejście do Boga, religii. Ciągle religia to sprawa polityczna, temat podburzający a nie łączący ludzi. I chociaż w wymiarze indywidualnym wiara daje dużo pozytywnej siły, coraz więcej ludzi w Europie już nawet jej nie szuka. I to jest chyba problem.

Andrew 

Wysłany: 2014-08-10, 02:33   

Z kazdym przezytym rokiem zmienial sie moj system wartosci. Spadaly w rankingu cale grupy przykazow i zakazow, wedlug ktorych zylem, aby moj byt byl godny, uwienczony sukcesem i zapewniajacy bezpieczenstwo. Kierowalem sie tyloma nieistotnymi zasadami. Czepialem sie siebie i moich bliznich z powodu bzdur, dzisiaj tak zenujacych. I z kazdym rokiem, miesiacem, dniem coraz wyrazniej dostrzegalem istote wiary. Zupelnie jakbym musial dojrzec, by odnalezc droge do Boga.

Artur S. 

Wysłany: 2014-08-10, 02:40   

Wiem, co masz na mysli. Ja rowniez mam wrazenie, ze moje anteny, odbierajace fale od naszego Stworzyciela, nastawily sie dopiero z biegiem lat. Wlasnie tak, jakby musialy dojrzec.

Ten obraz robi na mnie duze wrazenie. Zestawienie jego z obrazem dziewczynki na ten samej stronie jest genialne. Tak jakby Jezus czuwal nad dzieckiem, bawiacym sie nad woda.

Baba Jaga 

Wysłany: 2014-08-10, 15:05   

Artur, to prawda z tym zdjęciem ! Nie wyraziłam tego jak Ty, ale myślę w ten sam sposób. Myślałam też, że od małego idziemy pewną drogą, może nie czujemy tego, ale Ktoś nas obserwuje, a nawet towarzyszy nam, tworzy z nami nasze życie. Że to wielka odpowiedzialność urodzić dziecko, wychować, wielkim wyzwaniem jest po prostu żyć i coś z tym swoim życiem świadomie robić oraz że nie jesteśmy sami, są inni podobni i niepodobni, jest cały świat przyrody, zwierząt, on też ma wielki sens, jest takim niezwykłym uzupełnieniem życia człowieka, a z drugiej strony bytem tak doskonałym w swojej perfekcyjnej konstrukcji, siecią życia, źródłem siły, energii. To dziecko przy rzece miało unaocznić, jak doskonałym stworzeniem jest człowiek, szczególnie człowiek, który daje się prowadzić, który wewnętrzne odnajdzie odpowiedź po co jest, skąd pochodzi i że winien pamiętać o całym świecie wokół siebie - tylko wtedy odnajdzie harmonię swojego bytu.
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2014-08-10, 15:08, w całości zmieniany 1 raz  

PRex 

Wysłany: 2014-08-11, 15:00   

Tak, to piękne zestawienie. Panie, czuwaj nad tym dzieckiem.

Umbra Eight 

Wysłany: 2014-08-11, 15:08   

"Ktoś nas obserwuje" - to samo wrażenie mam przez całe życie. Bardzo dobrze wyrażone, droga Baba Jago. Ja idę przez te wszystkie lata, przez doliny smutku i obłoki radości, czując czyjąś troskliwą uwagę. I to mi dodaje sił.
A ta śliczna dziewczynka, to świeże, radosne stworzenie nad wiosenną wodą (bo tak mi ta woda wyglada), to musi być Klarcia, czyż nie tak?

Odpowiedz do tematu