Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozwój umiejętności społecznych dla dzieci i nastolatków
Autor Wiadomość
Baba Jaga 

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 709
Skąd: Warszawa, Ochota-Szczęśliwice.
Wysłany: 2014-10-11, 18:19   Rozwój umiejętności społecznych dla dzieci i nastolatków

Warsztaty rozwoju umiejętności społecznych dla dzieci i nastolatków oraz konsultacje psychologiczne w Fundacji Bullerbyn

BARDZO POLECAM !
Baba Jaga :-)
Warsztaty rozwojowe dla nastolatków w wieku 11 – 13 lat
:arrow: http://bullerbyn.org.pl/c.../ofertaporadni/

Zapraszamy na warsztaty dla młodych ludzi w wieku 11 – 13 lat chcących lepiej dogadywać się z innymi osobami w swoim wieku. Udział w zajęciach umożliwia lepsze poznanie własnych emocji oraz rozwinięcie umiejętności nawiązywania satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi.

Warsztaty rozwoju umiejętności społecznych dla dzieci w wieku 9-11 lat

Kolejna edycja Warsztatów Umiejętności Społecznych skierowana jest do wszystkich dzieci, które mają trudności w relacjach z rówieśnikami, chciałyby mieć większą swobodę w kontaktach społecznych i móc czerpać z nich więcej radości, nauczyć się radzić sobie z silnymi emocjami, oraz poznać sposoby rozwiązywania problemów i konfliktów.

Warsztaty rozwoju umiejętności społecznych dla dzieci w wieku 6-8 lat

Kolejna edycja Warsztatów Umiejętności Społecznych skierowana jest do wszystkich dzieci, które mają trudności w relacjach z rówieśnikami, chciałyby mieć większą swobodę w kontaktach społecznych i móc czerpać z nich więcej radości, nauczyć się radzić sobie z silnymi emocjami, oraz poznać sposoby rozwiązywania problemów i konfliktów.


Konsultacje dotyczące edukacji alternatywnej.

Zapraszamy sympatyków ruchu na rzecz tworzenia szkół demokratycznych w Polsce i rodziny zainteresowane edukacją alternatywną na konsultacje indywidualne dotyczące decyzji/perspektywy przejścia dziecka z edukacji formalnej na edukację pozaszkolną i/lub uczestniczenia w edukacji proponowanej przez placówki alternatywne.

:!: Konsultacje psychologiczne.

Konsultacje skierowane do osób szukających wsparcia w trudnościach osobistych, wychowawczych lub chcących porozmawiać o gotowości dziecka do udziale w wyjeździe. Konsultacje indywidualne oraz dla par.

O PROWADZĄCYCH WARSZTATY I KONSULTACJE:

Marianna Kłosińska

liderka NGO, prezeska Fundacji Bullerbyn, współzałożycielka pierwszej w Polsce grupy unschoolingowej, jedna z liderek ruchu na rzecz tworzenia szkół demokratycznych w Polsce, wspiera oddolne inicjatywy rodziców

W Poradni Bullerbyn zajmuje się obszarem edukacji alternatywnej:

indywidualne konsultacje dla rodziców dotyczące edukacji alternatywnej,
wykłady i dyskusje panelowe.

Jest autorką i koordynatorką wieloletniego projektu Wioska Bullerbyn. Studiowała grafikę w Europejskiej Akademii Sztuki. Przez kilka lat współpracowała z bilingualnymi placówkami edukacyjnymi, prowadząc autorski program dla dzieci “Creative works”. Od 2007 roku całkowicie zaangażowana w realizację misji Fundacji wspierania rodziców, wychowawców i dzieci w budowaniu więzi opartych na szacunku i zaufaniu.

Karolina Kozicka Jestem psychologiem, ukończyłam dwuletni staż szkoleniowy pracy z grupą w Młodzieżowym Ośrodku Profilaktyki i Psychoterapii MOP w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Warszawie, gdzie pracowałam z dziećmi z zaburzeniami rozwoju i zachowania oraz jako wolontariuszka w świetlicach socjoterapeutycznych.

Współpracuję z przedszkolami i szkołami, gdzie prowadzę zajęcia psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz konsultacje dla rodziców i pedagogów. Od trzech lat współpracuję z Pracownią Aktywnego Działania “Półpiętro” gdzie prowadzę autorskie treningi i warsztaty rozwoju osobistego dla młodzieży.


Dorota Korniłow – psycholog, socjoterapeutka

Ukończyłam Roczny program edukacji psychologicznej i rozwoju osobistego w zakresie psychoterapii Gestalt w Instytucie Terapii Gestalt (ITG) w Krakowie, który posiada akredytację EAP i EAGT, oraz Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Mam też za sobą szkolenia z Treningu Zastępowania Agresji, oraz Racjonalnej Terapii Zachowania.

Moje doświadczenia opierają się na pracy indywidualnej i grupowej z dziećmi i młodzieżą mającą trudności w funkcjonowaniu społecznym, radzeniu sobie z emocjami i stresem, nadpobudliwością psychoruchową. Ponad to prowadzę warsztaty umiejętności rodzicielskich, oraz grupy wsparcia dla rodziców.

Bliskie jest mi podejście humanistyczno-egzystencjalne. Podczas spotkań buduję atmosferę wzajemnego zaufania, dającą optymalne warunki do rozwoju i uwolnienia wewnętrznych zasobów, które tkwią w każdym z nas.

Marta Jakubowska – pedagog i pedagog specjalny.

Zajmuje się diagnostyką i terapią osób z Całościowym zaburzeniami rozwojowymi w tym osób z Zespołem Aspergera. Specjalizuje się w prowadzeniu Treningu Umiejętności Społecznych dla dzieci i młodzieży z CZR i ADHD oraz wsparciem rodziców w ich kompetencjach wychowawczych. Ukończyła Pedagogikę Ogólną na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe na APS z zakresu Pedagogiki Specjalnej. Od 10 lat jest związana z Fundacją SYNAPSIS, gdzie zajmuje się diagnozowaniem i terapią osób z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, w tym autyzmu dziecięcego i Zespołu Aspergera. Superwizuje również pracę młodszych terapeutów w I Niepublicznym Przedszkolu Terapeutycznym Fundacji SYNAPSIS. Specjalizuje się w prowadzeniu zająć Treningu Umiejętności Społecznych dla dzieci młodzieży oraz grup dla rodziców podnoszących ich kompetencje wychowawcze.

Mama dwóch nastoletnich córek.

W Poradni zajmuje się diagnozą i terapią dzieci z Zespołem Aspergera (ZA) oraz terapią dzieci z nadpobudliwością psychoruchową (ADHD). Prowadzi też konsultacje oraz zajęcia psychoedukacyjne dla rodziców.

Magda Kidoń

psycholog, psychoterapeuta

W Poradni Bullerbyn prowadzi:

konsultacje psychologiczne dla rodziców,
psychoterapię indywidualną i par,
warsztaty dla rodziców i nauczycieli z obszaru świadomego wychowywania,
grupy wsparcia dla rodziców,
superwizje dla nauczycieli i mentorów.

Jest kierownikiem merytorycznym Akademii Wychowawców Bullerbyn.

Ukończyła Uniwersytet Warszawski – specjalizacje Wspieranie Rozwoju Osobowości oraz Instytut Terapii Gestalt w Krakowie zrzeszony w EAGT (Europan Association for Gestalt Therapy) i w FORGE (International Federation of Gestalt Training Organizations).

Posiada również doświadczenie w realizacji procesów rekrutacyjnych dla biznesu. Prowadzi gabinet psychoterapii.

Zapraszam osoby, które chciałyby poszerzyć swoją świadomość i dokonać zmiany, aby żyć pełniej w zgodzie ze sobą i swoimi potrzebami.
Wierzę, że zmiana w życiu jest możliwa, jeśli tylko jej chcemy.

Magdalena Kidoń

Dagna Ślepowrońska

psycholog, psychoterapeuta

W Poradni Bullerbyn prowadzi:

konsultacje psychologiczne,
psychoterapię indywidualną, par i rodzin z wykorzystaniem metod teatralnych i bajkoterapii,
warsztaty dla rodziców i nauczycieli,
warsztaty teatralno-psychologiczne dla rodzin.

Skończyła kurs ericksonowskiej terapii rodzin, uczyła się psychoterapii Gestalt, dramaterapii oraz dramy stosowanej. Stworzyła autorską metodę pracy terapeutycznej – Metodę Teatru Obrzędowego. Łączy pracę psychologa z działalnością artystyczną – autorka kilku sztuk teatralnych oraz 30 książek dla dzieci.

Monika Mućko

psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia w terapii poznawczo-behawioralnej

W Poradni Bullerbyn prowadzi:

warsztaty umiejętności społecznych dla dzieci,
konsultacje psychologiczne dla rodziców,
terapię dzieci i młodzieży.

Jest mentorem w Warszawskiej Grupie Unschoolingowej.

Ukończyła Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – specjalizację Psychologia Kliniczna i Osobowości, jest w trakcie szkolenia z psychoterapii w nurcie poznawczo – behawioralnym w Centrum Terapii Poznawczo – Behawioralnej, organizowanego we współpracy z Oxford Cognitive Therapy Centre.

Zapraszam rodziców, którzy szukają terapeutycznego wsparcia dla swoich dzieci (zarówno dzieci w wieku szkolnym, jak i nastolatków) w takich obszarach jak trudności społeczne, nieśmiałość, trudności w radzeniu sobie z emocjami, lęk społeczny, niska samoocena.

W swojej pracy staram się zrozumieć funkcjonowanie osoby, przyczyny obecnych trudności, jej potrzeby oraz potencjał, aby wesprzeć ją w samodzielnym dążeniu do zmiany.

Monika Mućko


Błażej Puziak

psycholog i trener

W Poradni Bullerbyn prowadzi:

zajęcia i warsztaty rozwojowe dla dzieci,
warsztaty dla młodzieży,
zajęcia integracyjne i programy profilaktyczne dla klas szkolnych,
szkolenia i warsztaty dla osób pracujących z dziećmi w ramach Akademii Wychowawców Bullerbyn.

Jest absolwentem Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył Szkołę Treningu i Warsztaty Psychologicznego INTRA oraz program stażowy „Pomoc psychologiczna i profilaktyka dla młodzieży” w Młodzieżowym Ośrodku Psychoterapii i Profilaktyki w Warszawie.

Na zajęcia zapraszam młodych ludzi lubiących ruch, energię i chcących dowiedzieć się czegoś więcej o sobie i innych ludziach.


:-> ZAPRASZAMY!

Fundacja Bllerbyn.jpg
Plik ściągnięto 176 raz(y) 56,56 KB

_________________
BABA JAGA
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2014-10-11, 18:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
stat4u
Kopiowanie tre?ci i zdj?? z portalu i forum bez zezwolenia zabronione