Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Baba Jaga
2015-01-22, 23:16
Wieczór poświęcony księdzu Janowi Twardowskiemu
Autor Wiadomość
Jerzy_S 

Wysłany: 2014-12-14, 12:50   Wieczór poświęcony księdzu Janowi Twardowskiemu

Wieczór poświęcony księdzu Janowi Twardowskiemu
20 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się wieczór poświęcony ks. Janowi Twardowskiemu. Spotkanie odbędzie się w Klubie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23.

Serdecznie zapraszam

Jerzy Słomczyński

Jan_Twardowski.jpg
Plik ściągnięto 45 raz(y) 198,69 KB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2014-12-14, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  

Baba Jaga 

Wysłany: 2014-12-14, 17:24   

Ja będę na pewno !!! :-D

Jerzy_S 

Wysłany: 2014-12-20, 22:28   

Dziękuję, że przyszłaś i odwiozłaś Magdę.
Mam nadzieję, że podobało się Tobie.
Jadwiga Teresa Stępień autorka cyklu "Sladami Mistrzów, Znane postaci z Saskiej Kępy" bardzo ciekawie organizuje spotkania.
Zapraszane są osoby, które osobiście znały omawianą postać i emocjonalnie przypominają różne ciekawe fakty.
Jak się okazało młodzież z LO im. Tadeusza Czackiego jest bardzo związana z tradycją szkoły i z postacią dawnego wychowanka ks. Jana Twardowskiego.

Jadwiga Teresa Stępień i Jerzy Słomczyński, 20.12.2014.JPG
Plik ściągnięto 46 raz(y) 1,05 MB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2014-12-22, 22:20, w całości zmieniany 1 raz  

Baba Jaga 

Wysłany: 2014-12-22, 22:49   

Jurku, dziękuję za to zaproszenie. Wieczór był wspaniały, pełen ciepła i serdecznych wspomnień. Właściwie czuć było, że ksiądz Jan Twardowski jest z nami, że uśmiecha się do nas. Pani Jadwiga Teresa Stępień, autorka cyklu spotkań, była cudowną, czarującą gospodynią tego nadzwyczajnego wieczoru. Pięknym i jednoczącym nas wydarzeniem spontanicznie wywołanym przez Panią Jadwigę były bezpośrednie wypowiedzi widzów zgromadzonych na sali. Okazało się, że każdy z nas miał osobisty powód przybycia na to spotkanie - był nim wpływ Księdza Twardowskiego na nasze losy, decyzje lub życie, więź bezpośrednia z Księdzem, przyjaźń, przypadkowe spotkanie, spowiedź u Księdza, msze święte o 17.00 w kościele Wizytek, wspólny czas i spotkania w Aninie, telefoniczne rozmowy, bądź po prostu wiersze Księdza, opowiadania i anegdoty o nim podawane sobie z ust do ust czy wspólna szkoła łącząca różne pokolenia z Księdzem Janem. Dla mnie osobiście Ksiądz Jan Twardowski pojawił się nagle w postaci tomiku wierszy, który znalazłam w jakiejś malutkiej księgarni w czasach licealnych. Pokochałam jego wiersze. Potem wychowywałam dzieci czytając im książeczki o Panu Bogu, Mszy Świętej, Aniołach oraz bohaterach dziecięcych i ich niebagatelnych pytaniach, opisywanych z czułością i humorem przez Księdza Jana - Najdobroduszniejszego Księdza na Świecie !! :-D

Młodzież z Liceum im. Czackiego, do którego uczęszczał ks. Jan Twardowski. Poezja, wspomnienia, anegdoty w czasie wieczoru Jadwigi T. Stępień, 20.12.14.JPG
Plik ściągnięto 27 raz(y) 1,23 MB

NIECODZIENNIK, wieczór Jadwigi Teresy Stępień poświęcony ks. Janowi Twardowskiemu. O księdzu opowiada Jerzy Słomczyński, inżynier i publicysta..JPG
Plik ściągnięto 32 raz(y) 1 MB

Dr.Aldona Kraus przyjaciółka i lekarka księdza Jana Twardowskiego.JPG
Plik ściągnięto 29 raz(y) 1,29 MB

MaMa 

Wysłany: 2014-12-23, 13:51   

" Nie tylko wrona chodzi zdziwiona" - to piękna książeczka dla dzieci księdza Jana Twardowskiego. Do tej pory nie znalazłam innej równie zabawnej, o ważnych sprawach wiary ... i tak nieświęto-świętej ;-)

Odpowiedz do tematu