Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Baba Jaga
2015-01-22, 23:15
Cicha Noc
Autor Wiadomość
Krys 

Wysłany: 2014-12-24, 22:41   Cicha Noc

Wesołych Swiąt Bożego Narodzenia dla wszystkich ludzi dobrej woli!

Cicha Noc.jpg
Plik ściągnięto 134 raz(y) 606,13 KB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2014-12-27, 20:46, w całości zmieniany 2 razy  

PRex 

Wysłany: 2014-12-24, 23:17   

Ja życzę Tobie również, Krys, błogosławionych świąt. Niech otaczają Cię ludzie z takim samym sercem jak Twoje.
Obraz jest bardzo nastrojowy.

Rex 

Wysłany: 2014-12-25, 01:09   

Z przyjemnoscia podpisze sie pod tym obrazem moimi zyczeniami: wesolych swiat dla wszystkich!
Dzielo Krysa jest faktycznie nastrojowe.

Artur S. 

Wysłany: 2014-12-25, 12:26   

Wesolych Swiat, duzo radosci i prezentow! Obraz jest doskonaly, ale wydaje mi sie, ze pusto tam, jakby nikt sie nie radowal i nie obdarzal innych prezentami.

Dawid 

Wysłany: 2014-12-25, 13:52   

Bylem tu wczoraj, ale dopiero teraz zauwazylem ten obraz. Jest skryty gdzies miedzy wielkimi tytulami, latwo go przeoczyc. Taki cichy i skromny jak sam tytul. Tak jak Artur, ja tez chcialbym wiecej radosci, koledowania, prezentow...
A tak w ogole to myslalem znowu, ze to zdjecie. I nie mowcie mi, ze Pan Bog dal mi wzrost, a zabral wzrok. Obraz naprawde wyglada jak fota.

Artur S. 

Wysłany: 2014-12-25, 15:42   

Bez obawy, Dawid, bo ja sam w pierwszej chwili myslalem, ze to fotka.

Misia 

Wysłany: 2014-12-25, 15:55   

Zgadzam sie, ze obraz jest ukryty, prawie niewidoczny ze swoim skromnym tytulem. Szkoda, bo temat jest na czasie.
Ale co do nastroju, ojej, Artur i Dawid, czy wy w ogole nie czujecie, o co chodzi w swieta Bozego Narodzenia? Sam tytul juz mowi, ze to jest cicha noc. Noc, w ktora przyszedl na swiat Jezus, zbawiciel ludzi dobrych i zlych. Wydaje mi sie, ze chodzi tu o chwile zadumy nad cudami swiata, nad dobrem i zlem. I wlasnie to przedstawia obraz Krys. Glosna muzyka i prezenty nie pasuja do tematu.
Gdy patrze na ten obraz, wprost czuje cisze, zadume, cieplo drewnianego domu w gorach. Az sie chce kochac dobrych ludzi i wybaczac tym zlym.

[ Dodano: 2014-12-25, 15:55 ]
P.S. Zycze wszystkim wesolych swiat i chwili zadumy w ten doniosly dzien.

Dawid 

Wysłany: 2014-12-25, 16:01   

Zanim Misia zasiadla do komputera, otrzymalem od nie dlugi wyklad na temat, ktory poruszyla w swoim komentarzu.

Po przemysleniu, wspinam sie na wyzyny mojej osobowosci i wykazuje charakterem, przyznajac, ze ona ma racje.

Obraz Krysa przedstawia sama dusze Swiat Bozego Narodzenia. Ja takze czuje ta cisze nadchodzacej nocy. Faktycznie, muzyka i prezenty popsulyby nastroj.

Andrew 

Wysłany: 2014-12-25, 16:49   

Wesolych swiat, moi drodzy!

Artur i Dawid, jak dozyjecie mojego wieku, zrozumiecie, ze prezenty sie nie licza. Powaznie. A glosna muzyka tylko zaglusza subtelne glosy, dochodzace z glebokiego wnetrza osobowosci. Wylacz muzyke, a juz za kilka chwil bedziesz poznawal swoj prawdziwy charakter. Niektorym nie podoba sie to, co nagle widza, dlatego wola zagluszyc wlasne mysli. Ale jezeli uwazasz, ze jestes dobrym czlowiekiem, to sprobuj, a gwarantuje Ci, bedziesz zachwycony, jakie poklady dobra i doskonalosci drzemia w Tobie, przygniecione zgielkiem i wrzaskiem codziennego zycia i czesto bezsensownych przyzwyczajen. Wspaniala chwila na takie chwile refleksji jest wlasnie Boze Narodzenie...
W tej chwili moja zona zaglada mi przez ramie i mowi: "A skad w tobie taka filozoficzna zylka?" Poza tym kaze mi napisac, ze obraz jest doskonaly i ze chcialaby go zakupic. Krys, czytasz to?
A teraz znowu ode mnie. Przecietni forumowicze sa co najmniej polowe mlodsi ode mnie, ale nikt nie zwrocil uwagi na te szczegoliki w namalowanej scenerii. Zblizcie oko, a otworza Wam sie tajemnicze lasy (swierkowe chyba, tak, Krys?) na wzgorzach.
Teraz Misia juz nie moze zarzucic nam, ze mezczyzni nie potrafia patrzec. Prawda, Misia?

Artur S. 

Wysłany: 2014-12-25, 17:17   

Dawid bracie, ale Cie trzyma pod pantoflem! Hehehehe...

Serio, cos w tym jest. Pomysle. Widze, ze takze Andrew "wspial sie na wyzyny" i odstawil nam przemowienie. Andrew, relax, miej fajne swieta z muzyka czy bez.
Co do lasow masz racje. W tym obrazie jest wiecej niz sie dostrzega na pierwszy rzut oka.
Glupio mi, ale sam zaczynam zmieniac zdanie. :lol:

Dawid 

Wysłany: 2014-12-25, 18:03   

Artur S., wiedzialem, ze napiszesz cos na ten temat. Nawet zagladnalem tu godzine temu, ale jeszcze nic nie bylo. Hehe...

Brachu, mylisz siedzenie pod pantoflem z klasa, ktora jest niezbedna do zmiany zdania, gdy stwierdzisz, ze nie miales racji tak do konca.
A poza tym, jak mowi sie w Nowym Jorku: "Happy wife, happy life!" Czy ta maksyma jeszcze nie dotarla do North Caroliny? To macie cos do nadrobienia,
poludniowcy.

Rex 

Wysłany: 2014-12-25, 20:02   

Wesolych Swiat!
Zgadzam sie z Dawidem i Misia, ten nastrojowy widoczek powinien byc widoczny przez czas swiat. Brakuje mi w tym roku bozonarodzeniowych akcentow na forum. Zupelnie, jakbysmy przespali te czas. Albo nie zauwazyli, jak ktos wstawil cos skromnie w kacie.
Gdy patrze na domy, gdzie nie ma przystrojenia gwiazdkowego, to mam wrazenie, ze mieszkaja tam smutne rodziny. Tutaj na forum rowniez wyglada smutno. Nie ma choinki na pierwszym planie, bombek, Mikolaja, czy czegos podobnego... Ale nie bede sie skarzyl, bo sam moglem wstawic cos nastrojowego, a tego nie zrobilem. Wiecie, jak to jest, ci inni sa winni. :lol:
Podoba mi sie wypowiedz Misi. Bardzo mi sie podoba.
A takze "filozoficzna zylka" Andrew. Andrew, pozdrow swoja zone! I pamietaj, co powiedzial Dawid: "Happy wife, happy life!" (Szczesliwa zona, szczesliwe zycie.)

Umbra Eight 

Wysłany: 2014-12-26, 00:56   

Wesołych świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim.

Miła i interesująca dyskusja. :->

Alina 

Wysłany: 2014-12-27, 15:14   

Bravo! Przynajmniej obraz Krys wywolal troche nastroju swiatecznego.
Bo poza tym rzeczywiscie smutno na tym forum. Mysle, ze ludzie uciekna, jak zaczna czytac o zbrodniach na gwiazdke. Brrr...

Misia 

Wysłany: 2014-12-27, 18:23   

A ja zawolam "Brawo Alina!" Masz racje. Zrobilo sie szaro i nieswiatecznie.

A zwracajac sie do Andrew: Musze przyznac, ze tym razem to ja nie zauwazylam tego, co Ty odkryles w obrazie. Czasami kobiety tez nie umia patrzec. ;-)

PRex 

Wysłany: 2014-12-28, 13:14   

Misia, nawiązując do Twojej pierwszej wypowiedzi, musze złożyć Ci wyrazy szacunku za piękne ujęcie sensu Bożego Narodzenia. "Zbawiciel ludzi dobrych i złych"... Bardzo ładniej to powiedziałaś.
Również Twoje określenie nastroju, jaki wywołuje powyższy obraz, jest wprost perfekt: "Aż się chce kochać dobrych ludzi i wybaczać tym złym." Zapamiętałem sobie te słowa i użyję ich w moim dzisiejszym kazaniu. Oczywiście zaznaczę, że to cytat z Twojej wypowiedzi.

Misia 

Wysłany: 2014-12-29, 01:57   

PRex, ciesze sie, dziekuje.
Ale nie musisz mowic, ze to moje. :-) Mozesz smialo zacytowac jako wlasne.

Rex 

Wysłany: 2014-12-29, 21:20   

Oj Misia, Ty chyba nie wiesz, do kogo sie zwracasz.

PRex nigdy nie sklamie; zgadnij dlaczego? :-D :-)

Misia 

Wysłany: 2015-04-10, 22:56   

Taka fajna dyskusja i gdzies tam zamarla w zawieruchach obowiazkow swiateczno-noworocznych...
Az smutno sie robi, ze wszyscy gdzies pedzimy i nie potrafimy utrzymac przy zyciu wirtualnych przyjazni.

Odpowiedz do tematu