Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nadzwyczajna Sesja Rady co do zabudowy Górki Szczęśliwickiej
Autor Wiadomość
Baba Jaga 

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 709
Skąd: Warszawa, Ochota-Szczęśliwice.
Wysłany: 2015-02-10, 22:03   Nadzwyczajna Sesja Rady co do zabudowy Górki Szczęśliwickiej

Nadzwyczajna Sesja Rady Dzielnicy Ochota w sprawie protestu mieszkańców przeciwko planowanej zabudowie na Górce Szczęśliwickiej

12 lutego (czwartek) o 17.30 w Urzędzie Dzielnicy Ochota na ulicy Grójeckiej 17a ( w godzinach późnych popołudniowych wchodzimy od tylnej strony budynku czyli od ulicy Tarczyńskiej).

Sesja zwołana została na wniosek radnych Ochocian oraz Prawa Sprawiedliwości. Rada zajmie się planami rozbudowy płatnego Całorocznego Stoku Narciarskiego na Górce. Wspólne stanowisko w tej sprawie na Sesji będzie prezentował wnioskodawca, radny z ramienia Ochocian - Łukasz Gawryś.
:arrow: Wniosek o zwołanie sesji:
www.ochocianie.pl/sites/d...rka_wniosek.pdf
:arrow: Projekt stanowiska Rady: http://ochocianie.pl/R..._stanowiska.pdf
Informacje o sprawie są m.in. w gazeta.pl (artykuły w Gazecie Wyborczej), na profilach na facebooku : 1)Ochocianie Sąsiedzi, 2)Ratujmy Szczęśliwice (SPOŁECZNOŚĆ SKUPIONA WOKÓŁ OBRONY ZIELONEGO I OGÓLNODOSTEPNEGO PARKU SZCZĘŚLIWICKIEGO.

Sprzeciwiających się mieszkańców przeciwko planowanej przez Miasto Warszawa rozbudowie na dotychczas zielonej i wolnej od opłat części Górki w Parku Szczęśliwickim popierają również stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, twórcy inicjatywy DZIKA OCHOTA ( blog pod tym tytułem oraz profil na facebooku) oraz (podobno) Ochocka Wspólnota Mieszkaniowa.

INFORMACJE DOTYCZĄCE PLANOWANEJ ROZBUDOWY

Z urzędowej informacji opublikowanej na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy:

""90 milionów złotych na ogólnomiejskie obiekty sportowe"
opublikowany: środa, 12. listopada 2014 - 14:10, Magdalena Łań
(...)
Ośrodek Całoroczny Stok Narciarski „Szczęśliwice” (ul. Drawska 22, Ochota)
Całoroczny Stok Narciarski przejdzie kompleksową rozbudowę infrastruktury sportowej. Wybudowany zostanie nowy stok narciarski do nauki jazdy, stok do snowboardu, stok saneczkowy, a także trasa dla nart biegowych.
Unowocześnieniu poddany zostanie również tor kolejki grawitacyjnej oraz kolejka krzesełkowa. W obu kolejkach wymienione zostaną odpowiednio wózki i krzesełka.
Dodatkowo przeprowadzone zostaną prace remontowe w budynku głównym ośrodka. Górny poziom obiektu zostanie zabudowany, natomiast pomieszczenia na poziome -1 zostaną zmodernizowane. Cały budynek przejdzie kompleksowy remont systemu wentylacji i klimatyzacji.
Koszt planowanych prac to ponad 8 milionów złotych."

:arrow: Źródło : http://www.um.warszawa.pl...biekty-sportowe

Inne media :

Z „Informatora Ochoty i Włoch”
01/12/2014 Autor: Małgorzata Rojek - blog

"Szczęśliwice to nie Malta
Przeraża mnie wizja totalnie zabudowanej Górki Szczęśliwickiej. A takie plany mają władze miasta.
Całoroczny Stok Narciarski przejdzie kompleksową rozbudowę infrastruktury sportowej. Wybudowany zostanie nowy stok narciarski do nauki jazdy, stok do snowboardu, stok saneczkowy, a także trasa dla nart biegowych. Stanowczo sprzeciwiam się zabieraniu nam Górki, na której można w zimie bezpłatnie zjeżdżać na czym się komu podoba, a w lecie poleżeć na kocyku.
Od początku byłam przeciwna budowie całorocznego stoku w tym miejscu. Stok w Warszawie jest potrzebny, ale dla mnie było oczywistym, że Park Szczęśliwicki jest za mały na tę lokalizację. Bo sam stok, nie obudowany inną infrastrukturą, z góry skazany był na bankructwo. I tak się stało. Firma Energopol, która wydzierżawiła górkę od miasta na 30 lat (1997-2027) bardzo szybko stok zamknęła, bo interes był niedochodowy.
W końcu władze miasta odkupiły stok, a teraz kombinują jak do niego nie dokładać, czyli stworzyć zimowy park rozrywki, który przyciągnie klientów i zwiększy dochody. I to wszystko w imię uszczęśliwienia mieszkańców. Tylko nikt ich nie zapytał czy tego właśnie chcą. Czy chcą płacić za dodatkowe atrakcje czy wolą za darmo zjeżdżać po naturalnym śniegu i za darmo posiedzieć na trawce? Bo na obie opcje (płatną i bezpłatną) na Górce miejsca nie ma.
Szczęśliwice to nie Malta. Chodzi oczywiście o Maltę w Poznaniu i centrum sportowo-rekreacyjne Malta Ski. To na nim był wzorowany nasz stok. Tylko, że na Szczęśliwcach wybudowano jedynie stok (bez zadbania nawet o odpowiedni parking), a na Malcie cały kompleks m.in. letni tor saneczkowy, zjazd pontonami ze stoku, kolejkę górską, stok do nauki jazdy, mini golf, darmowe kino letnie, eko-rowery, serwis narciarski, gastronomię, biura podróży, itd.
Teraz ze Szczęśliwic chce się zrobić Maltę. Jest tylko jedna przeszkoda.
Malta to obszar o powierzchni 300 hektarów, z czego 60 zajmuje jezioro. 120 hektarów przypada na ogród zoologiczny, 120 hektarów przeznaczone jest na zieleń i parki.
Park Szczęśliwicki to obszar o powierzchni 30 hektarów, z czego 7 zajmują glinianki.
Różnicę widać gołym okiem, ale nie wszyscy chcą ją dostrzec.
Wierzę, że Górka pozostanie wolna od zabudowy. Moja pewność bierze się z przekonania, że bezpłatna część wypoczynkowo-rekreacyjna w Parku jest mieszkańcom bardzo potrzebna i nie pozwolą jej sobie odebrać. Liczne głosy protestu już płyną z różnych stron do ratusza.
Ja też stanowczo mówię NIE dalszej zabudowie Górki i Parku Szczęśliwickiego."
:arrow: http://iochota.pl/artykul...nie-malta,10146

Soczi w Warszawie cz. 6 – Artykuł w „Gazecie”
02/12/2014


:arrow: http://warszawa.gazeta.pl....html#LokWawTxt
Cieszę się, że naszą sprawą interesują się media. Szkoda, że głos dostaje wyłącznie pan Olszewski, który podsumowuje tekst okrągłym zdankiem o konsultacjach. Tradycyjnie przyjrzyjmy się co tym razem miał do powiedzenia zastępca p. prezydent.
„W następnej dekadzie stok wydzierżawiono firmie Energopol Trade, która zbudowała wyciąg krzesełkowy. Kilka lat temu przejął go stołeczny ratusz”.
Dodajmy może, że ratusz przejął go (albo raczej odkupił), bo wyciąg był nierentowny. Energopol nie chciał dłużej dokładać do interesu. CSN jest zresztą dalej nierentowny. W zeszłym roku przyniósł 1.5 miliona złotych straty.
„Inwestycji broni wiceprezydent miasta Michał Olszewski. Mówi, że ratusz przyjął strategię inwestowania w ośrodki sportowe, które cieszą się dużą frekwencją i nie mają konkurencji. – Ten stok to idealny przykład – uważa. W latach 2012-13 liczba zjazdów wzrosła tu z ok. 450 tys. do ponad 600 tys. Oznacza to prawie 100 tys. odwiedzających, a więc frekwencję porównywalną z torem łyżwiarskim na Stegnach czy dużą pływalnią.”.
Przypominam, że jeszcze niedawno pan Olszewski twierdził, że wyciąg odwiedza „600 tyś warszawiaków”. Czyli co trzeci warszawiak. Później wycofał się z tego absurdu, ale manipulacja danymi trwa. Wzrost o 100 tyś nie oznacza 100 tyś odwiedzających więcej, tylko 100 tyś osobozjazdów więcej. Czyli 10 tyś osób, które zjadą z górki 10 razy. Ja bym się nie podniecał takim wynikiem osiągniętym w skali roku.
W 2010 roku (porządna zima) wyciąg miał 560 tyś osobozjazdów, ale potem, na dwa lata frekwencja zjechała o 100 tyś. Frekwencja zależy wybitnie od tego czy jest mróz (niezbędny do działania armatek) i śnieg. Skoro to jednak ważne, jaki jest sens powiększania CAŁOROCZNEGO stoku narciarskiego?
Co by było gdyby ktoś policzył osobozjazdy na darmowej, oślej łączce obok CSN!? Strach pomyśleć, ale dane mogłyby iść w miliony…
„Nie widzę przeszkód, by część górki była ogólnodostępna i nieodpłatna – deklaruje”.
Część górki? Czy to znaczy, że pan Olszewski pozwoli nam zjeżdżać na sankach przez sosnowy las? A może w miejscu, gdzie u podnóża Górki stoi kościół?
Teren pod planowaną inwestycję to pochylona, trawiasta łąka, jedyne miejsce, z którego można zjeżdżać bezpiecznie i za darmo na nartach/sankach. Rozciąga się stąd piękny widok na całą Warszawę. To jest wspólna przestrzeń, której p. Olszewski chce nas pozbawić na podstawie mętnych argumentów opierających się o zmanipulowane dane.
„Zainteresowanie stokiem jest duże, a górka wymaga inwestycji, by zapewnić dobre warunki do uprawiania sportów – mówi wiceprezydent. Według niego można to zrobić tylko poprzez rozdzielenie torów dla narciarzy początkujących, jeżdżących rekreacyjnie i wyczynowo, a także dla snowboardzistów”.
Świetny pretekst, żeby wepchąć się tam ze swoją inwestycją, ogrodzić i obiletować większy teren. W imię bezpieczeństwa oczywiście. Przez 40 lat obywaliśmy się bez wyciągów, wszyscy bez problemu mieścili się na ogólnodostępnym stoku obok terenu CSN. Plany rozbudowy mają nas właśnie pozbawić tej przestrzeni. Przypomnijmy, że w zeszłym roku 2/3 obrotów CSN wygenerowano między styczniem a marcem. Jaki jest sens powiększania płatnego, całorocznego stoku, z którego korzysta się głównie zimą?
„Przeprowadzimy konsultacje przed rozbudową stoku, którą szykujemy na 2016 r. Każdy będzie mógł zgłosić zastrzeżenia. Uwzględnimy je w finalnym projekcie, żeby zminimalizować uciążliwość stoku dla sąsiadów – przyrzeka wiceprezydent Olszewski”.
Przyrzeczenie! Czy ma taką samą wartość jak w przypadku konsultacji w Ogrodzie Krasińskich? Wtedy też odbyły się konsultacje, tylko że ich ustalenia zwyczajnie zignorowano.
Ps. Zostałem mianowany „ekologiem i ornitologiem”. Jestem raczej ukrainistą i kulturoznawcą, ale rozumiem, że przy takich kwalifikacjach trudno by było uzasadnić moją obecność w tekście.
Ps.2. We wspomnianej w artykule audycji RDC brał ze mną udział niewymieniony w tekście Michał Borecki. I był znacznie aktywniejszym uczestnikiem dyskusji.
:arrow: ( https://dzikaochota.wordpress.com/2014/12/02/soczi-w-warszawie-cz-7-artykul-w-gazecie/
WWW. dzika ochota.wordpress.com

Strony społecznościowe:
Profil na facebooku RATUJMY SZCZĘŚLIWICE

https://www.facebook.com/RatujmySzczesliwice
Właśnie mija miesiąc od założenia profilu 'Ratujmy Szczęśliwice'. To doskonała okazja, aby wykonać proste obliczenia matematyczne.
W 2013 r. stok narciarski na Górce Szczęśliwickiej przyniósł 1,5 mln zł strat. 'Pi razy oko' to 4,1 tysiąca złotych dziennie.
Możemy roboczo przyjąć, że w 2014 r. straty będą podobne (chociaż oczywiście może się nagle okazać, że CSN to góra/kura znosząca złote jajka). Jeśli tak będzie, to by oznaczało, że w ciągu ostatniego miesiąca dołożyliśmy (ja, ty, Pani, Pan, Pani sąsiad) 127 tys. złotych.
127 000 złotych polskich. W miesiąc. Przypomnę, że w ramach budżetu partycypacyjnego AD 2016 Szczęśliwice będą miały do dyspozycji 660 tys. złotych.
Czy marnujemy pieniądze? A kto bogatemu zabroni?
:arrow: https://www.facebook.com/...sliwice?fref=ts

Tomasz Szlązak dostał odpowiedzi na pytania, które skierował do Stołecznego Centrum Sportu. Odpowiedzi mocno ogólnikowe, a jedyna konkretna informacja, jaką otrzymaliśmy, to to, że ok. 4 mln zł będzie podatników kosztować sama modernizacja budynku, w którym mieszczą się – oprócz toalet – także komercyjna wypożyczalnia sprzętu, budka z goframi i pizzeria. Rozumiemy, że to po to, aby godnie przyjąć te tysiące narciarzy, które przez cały rok, dzień w dzień będą się zjawiać na nowej, pięknej, zmodernizowanej, biletowanej i tak wspaniale ogrodzonej Górce. Na cele faktycznie związane ze sportem trafi (według wstępnych planów) mniej więcej tyle samo, czyli też 4 mln.
Na naszym profilu dużą aktywność wykazuje kilka osób, które przekonują nas o pozytywach płynących z planów Ratusza wobec Górki. Z niektórymi argumentami się zgadzamy (bo sport ‘w mieście’ to super sprawa, o którą warto dbać) – aczkolwiek niekoniecznie zgadzamy się w kontekście Górki. Ciekawi jesteśmy, jak skomentują fakt, że połowa funduszy teoretycznie przeznaczonych na sport faktycznie zostanie wydana na coś zupełnie innego?
:arrow: https://www.facebook.com/...sliwice?fref=ts

Dzieci na sankach na ochockiej Górce Szczęśliwickiej. W tle wyciąg narciarski , płatny z wyjątkami, kiedy dzieci mają sponsorowane zawody lub zajęcia narciarskie..JPG
Plik ściągnięto 267 raz(y) 1,22 MB

Dzieci w ramach Zimy w Mieście bawiące się na górce w Parku Szczęśliwickim, styczeń 2015, ferie..jpg
Plik ściągnięto 89 raz(y) 421,58 KB

Stok Narciarski w Parku Szczęśliwickim w ferie zimowe 2015 r..JPG
Plik ściągnięto 57 raz(y) 1,08 MB

_________________
BABA JAGA
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2015-02-11, 07:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jerzy_S 

Wiek: 68
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 725
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-10, 22:36   

Przerażające są tegoroczne dane z Zakopanego. W okresie okolo jednego miesiąca było 1800 ciężkich wypadków narciarzy i snowboardzistów. Większość urazów to bardzo poważne zlamania nóg i urazy głowy. Czyli umiejętności narciarskie Polaków są bardzo słabe. Więc na Szczęśliwicach powinni być instruktorzy, konieczne są szkolenia i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
Może skuteczna nauka na Szczęśliwicach spowoduje, że Warszawiacy w Zakopanem będą jeździć bezpieczniej.
_________________
Jerzy_S
Ostatnio zmieniony przez Jerzy_S 2015-02-10, 22:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Baba Jaga 

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 709
Skąd: Warszawa, Ochota-Szczęśliwice.
Wysłany: 2015-02-11, 08:44   

Tak Jurku ! - nauka bezpiecznej jazdy na nartach jest ważna, tak ważna jest nauka pływania, czy zwyczajna gimnastyka dla wszystkich dzieci w szkole, ponieważ coraz więcej dzieci ma różne skrzywienia kręgosłupa z powodu braku zdrowego ruchu na świeżym powietrzu. Jednak nauka jazdy na Całorocznym Stoku Narciarskim dla większości rodzin jest za droga - z moich znajomych dalszych i bliższych prawie nikt nie korzysta z tego stoku - po prostu uczą dzieci jazdy na nartach zimą w czasie wyjazdów w góry, gdzie jest taniej i przyjemniej. Dla ludzi jeżdżących już dobrze na nartach ten stok jest za krótki i zupełnie nieinteresujący. Zatem ze stoku korzystają sporadycznie mieszkańcy z całej Warszawy, którzy chcą spróbować, jak się na nim jeździ lub zrobić sobie jednorazowe rozruszanie na nartach przed właściwym wyjazdem w góry. Zajęć narciarskich dla dzieci sponsorowanych prywatnie czy przez samorząd jest niewiele i są oczywiście zajęte co do jednego miejsca. Stok jednak i tak jest jedną wielką finansową dziurą bez dna dla samorządu, a więc finansowanie zajęć dla dzieci tylko zwiększa jeszcze ten deficyt. Jeśli władze samorządowe Warszawy chcą zareperować tą dziurę przy pomocy drugiego płatnego stoku kosztem zielonej górki dostępnej dla wszystkich, to jest to pomysł nieuczciwy, bez sensu, również nieefektywny dla samorządu i podatników i ponownie nie pozwoli rzeszy dzieci nauczyć się ani jeżdżenia na nartach ani na snowboardzie z powodu kosztów, na które rodzice nie mogą lub nie chcą sobie pozwolić. Z kolei na górce ilość ludzi korzystających z zabawy na sankach, biegających, zjeżdżających na rowerach, bawiących się z psami, młodzieży kontemplujących ze szczytu górki widok Warszawy, opalających się lub piknikujących jest ogromna. To miejsce stało się dla mieszkańców miejscem wręcz kultowym, bardzo lubianym, chętnie też go odwiedzają mieszkańcy z innych stron Warszawy, czy turyści ze świata ! Takich wzniesień w Warszawie mamy jak na lekarstwo, a dodatkowo zielona część parku kurczy się w zastraszającym tempie !!! Infrastruktura sportowo - rekreacyjna zaczyna pokrywać każdy skrawek parku ! Coraz mniej jest trawy, polanek, zieleni a coraz więcej boisk - teraz są co najmniej dwa a już są w planie dwa następne (!), wyasfaltowanych placów, wyłożonych sztucznym tworzywem placów zabaw, siłowni, stolików do gier, ścieżek gimnastycznych, etc. W czasach, kiedy na podwórkach na osiedlach jest zakazana gra w piłkę, nowe boiska szkolne za pieniądze unijne i podatników są pozamykane, ponieważ za szkody i bezpieczeństwo odpowiadają dyrektorzy szkół i taka jest polityka miejska w Warszawie, podobnie sprawa się ma z doskonale wyposażonymi placami zabaw w szkołach i przedszkolach - w takiej sytuacji miejskim dzieciom zostają chodniki, uliczki osiedlowe i parki !!!. Parki i skwery w wielkich miastach to powinno być oczko w głowie, powód do chluby, fabryka tlenu, miejsca rehabilitacji dla osób starszych, relaksu dla wszystkich, miejsca zdrowej, swobodnej zabawy dla dzieci. A może dzieci i nastolatki powinny po szkole siedzieć w domu, przy komputerach - i tak już większość tak robi !!!

Witajcie na pięknej Górce Szczęśliwickiej !.JPG
Plik ściągnięto 47 raz(y) 265,32 KB

_________________
BABA JAGA
 
 
Monika 

Dołączyła: 01 Mar 2011
Posty: 65
Skąd: W-wa Ochota
Wysłany: 2015-02-11, 09:34   

Jestem przeciwko zabudowie górki koło stoku. Uważam, że powinna zostać taka jak jest -jest najfajniejszym miejscem w parku. MΛieszkam kawałek od parku a i tak przychodzę tam na spacery z psem. Inni też - jak widać na zdjęciu, które zrobiłam w czasie ostatniego spaceru. Przy okazji - widziałam też zniszczone tablice z ptakami, pomalowane farbą, ale wtedy nie miałam telefonu, żeby zrobić zdjęcie. Następnym razem zrobię zdjęcie i wrzucę na forum.

Widok górki w parku szczęśliwickim o poranku - jak nie w Warszawie !.JPG
Plik ściągnięto 51 raz(y) 295,93 KB

W parku z psem.JPG
Plik ściągnięto 48 raz(y) 338,7 KB

Ostatnio zmieniony przez Monika 2015-02-11, 09:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KKA 

Dołączyła: 16 Mar 2011
Posty: 218
Skąd: Ochota-Szczęśliwice
Wysłany: 2015-02-11, 16:27   

I jeszcze zdjęcie z dawnych czasów :) I niech tak już zostanie dla naszych dzieci i wnuków.

Na górce saneczkowo-piknikowo--widokowo-psiej w parku Szczęśliwickim prawie 17 lat temu !.JPG
Plik ściągnięto 65 raz(y) 1,27 MB

_________________
KKA
 
 
KulturKampf 

Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 194
Skąd: Warszawa-ul. Mochnackiego
Wysłany: 2015-02-12, 12:10   

Porywają się na górkę ?! Kiepski pomysł. A właściwie to wstyd - może warto poszukać jakichś innych sposobów na zarobek ... albo raczej na odrobienie strat :oops: Jak zwał to zwał ... :mrgreen: Niech "Zwałka" im w gardle stanie.
 
 
Baba Jaga 

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 709
Skąd: Warszawa, Ochota-Szczęśliwice.
Wysłany: 2015-02-13, 09:39   

Sesja skończyła się pozytywnie - głosowaniem nad stanowiskiem rady dzielnicy w sprawie przebudowy stoku na Górce Szczęśliwickiej. Uchwała - stanowisko Rady zostało jednogłośnie przyjęte - wszystkie kluby przy niezwykle silnym wsparciu zebranych mieszkańców Ochoty poparły stanowisko wnioskodawców. Zaakceptowano renowację dotychczasowego stoku (CSN) wraz z dotychczasowymi zabudowaniami - ale tylko w jego dotychczasowych granicach.

Cała ta sytuacja wzburzyła wielu mieszkańców Ochoty oraz w ogóle aktywistów miejskich oraz co najważniejsze uraziła mieszkańców Warszawy okazanym brakiem szacunku - dlaczego takie inwestycje na terenach publicznych, na terenach parków planowane są za plecami mieszkańców ??!! Cała informacja na temat zabudowania wolnej dla mieszkańców i gości Parku Szczęśliwickiego górki była wyjęta ni z tą ni zowąd z kieszeni władz miasta uzgodniona jedynie z firmami komercyjnymi czy podmiotami prywatnymi związanymi ze sportami zimowymi, z konkretną grupą nacisku, "lobbystami" jak to ktoś określił w czasie wczorajszej Sesji Nadzwyczajnej. Pani Dyrektor Stołecznego Centrum Sportu czyli byłego WOSiR -u stwierdziła, że dostali petycję podpisaną przez 2 tys osób. Na pytanie - skąd były te osoby - padła odpowiedź, że z całej Warszawy i nie tylko, właściwie mogli być to dowolni ludzie. Mieszkańców Ochoty czy najbliższych terenów wokół Ochoty nikt nawet nie spytał o opinię !! W odpowiedzi na to wszystko padały z sali oburzone głosy mieszkańców, że również mogą zebrać podpisy - i to ludzi tutaj mieszkających od pokoleń, często zaangażowanych w młodości w budowę Górki Szczęśliwickiej na dawnym wysypisku śmieci czyli na historycznej Zwałce. Nawet część osób na sali już dysponowała listami z podpisami mieszkańców przeciwnych zabudowywaniu Górki. Ważnym tematem poruszonym przy okazji zabudowywania Górki był problem okrajania Parku, zmniejszania jego parkowej powierzchni - o 35 tys. metrów kwadratowych w ciągu ostatnich lat !!! Restauracje, boiska, siłownie, tereny zabierane dla kościoła czy pod planowaną budowę drogi lub jakieś domy jednorodzinne. Zieleni wokół nas coraz mniej, a przecież jesteśmy otoczeni wielkimi trasami szybkiego ruchu, w planie następna wielka inwestycja drogowa - trasa N/S, zanieczyszczenie powietrza mamy ogromne - po Ursusie jedno z największych w Warszawie razem ze Śródmieściem. Jedynym rezerwuarem powietrza, naturalnym filtrem jest Park Szczęśliwicki oraz teren Fortu Szczęśliwickiego (który jest już nieruchomością prywatną, a więc pewnie będzie próba jego skomercjalizowania w taki czy w inny sposób, więc zieleń będzie wytrzebiona) wraz z niewielkim terenem ogródków działkowych wokół niego.

Jeszcze informacja podsumowująca tą sprawę ze strony facebookowej Stowarzyszenia Ochocianie Sąsiedzi

Rada Dzielnicy jednogłośnie przeciwko planom zabudowy Górki Szczęśliwickiej!

Wczoraj odbyła się nadzwyczajna sesja Rady, poświęcona w całości sprawie RatujmySzczęśliwice, zwołana z inicjatywy radnych Ochocian oraz Prawa i Sprawiedliwości. Jej rezultat jest jednoznaczny – mieszkańcy i radni Ochoty nie zgadzają się na powiększenie terenu płatnego stoku nawet o centymetr!
Teraz czekamy na decyzje władz Warszawy.

Relację z nadzwyczajnej sesji Rady napisała Dzika Ochota: :arrow: https://dzikaochota.wordpress.com/2015/02/13/rada-dzielnicy-przeciwko-rozbudowie-csn-szczesliwice.
:idea: Artykuł w „Gazecie Stołecznej”: http://warszawa.gazeta.pl...czasowych.html.

https://www.facebook.com/...entions_comment

IMG_8728.JPG
Plik ściągnięto 53 raz(y) 277,44 KB

_________________
BABA JAGA
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2015-02-13, 09:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jerzy_S 

Wiek: 68
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 725
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-13, 11:34   

Dziwna sytuacja jest na pewnym odcinku ulicu Włodarzewskiej. Po jednej stronie ulicy są domy mieszkalne a po drugiej są jeziorka Szczęśliwickie i siedliska ptaków. Tylko asfalt oddziela te dwa środowiska.
_________________
Jerzy_S
 
 
Krys 

Dołączyła: 05 Maj 2011
Posty: 170
Skąd: Austria, USA
Wysłany: 2015-02-18, 21:30   

Baba Jaga, gratuluję świetnego podejścia do sprawy. Dobry, bardzo dobry tekst. Oby więcej się narobiło takich wspaniałych, zaangażowanych ludzi jak nasza pani Baba Jaga.
_________________
Krys
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
stat4u
Kopiowanie tre?ci i zdj?? z portalu i forum bez zezwolenia zabronione