Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania
Autor Wiadomość
marexx 

Wysłany: 2015-05-15, 07:08   Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania

Wprawdzie obecnie wynajmujemy mieszkanie, płacimy za nie 2200 zł m-c, ale przymierzamy się do zakupu mieszkania pod hipotekę.
Pytanie do osób które już przeszły tą procedurę. Lepiej starać się o dofinansowanie z tzw programu MdM (zakup nowego mieszkania), czy może lepiej szukać czego tańszego z rynku wtórnego....
Dodam, że zdolność kredytową mamy na około 500 tys zł.

tass 

Wysłany: 2015-05-15, 08:44   

Jeśli macie możliwość kupienia mieszkania w programie MDM to nawet bym sie nie zastanawiała. Jest to lepszy standard, niższa cena bo dostajesz dobre dofinansowanie ( przy 2 dzieci ponad 20 %). łatwiej takie mieszkanie podremontować.

Co do kredytu to my braliśmy swego czasu w Aliorze. Wszystko jednak się zmienia tak wiec warto byłoby sobie porównać oferty. W sieci są różne rankingi. Patrzyłeś?

marexx 

Wysłany: 2015-05-15, 09:22   

Coś tam przeglądałem ale większość była nieaktualna niestety tak wiec nie sugerowałem się tym za bardzo . Jeśli masz jakies aktualne info to byłbym wdzięczny.

No niby inwestycji w MDM jest sporo ale z drugiej strony mieszkania z rynku wtórnego i tak sa trochę tańsze niż te nowe...Tak więc już w sumie sam nie wiem.

tass 

Wysłany: 2015-05-15, 09:33   

Jeśli mieszkania z rynku wtórnego są dużo tańsze to jednak musisz liczyć się z tym,że w remont włożysz bardzo duże pieniadze. Mieszkanie deweloperskie o wiele prościej doprowadzić jest do porządku. Uwierz mi bo już przechodziłam dwa remonty ( jeden remont mieszkania deweloperskiego i jeden remont wtórnego - jeszcze dodatkowo odkryliśmy ,że ma pleśń i walka z nia trwała bardzo długo).
Odsyłam CIe do rankingu kredytów hipotecznych:
http://comperia.pl/rankin...potecznych.html
Masz tutaj aktualne zestawienie. Na spokojnie sobie przejrzyj. Może jeszcze warto byłoby porozmawiac z doradcą kredytowym?

marexx 

Wysłany: 2015-05-15, 10:04   

Dzięki .Czegoś takiego w sumie szukałem. Jeszcze nie kontaktowałem się z żadnym doradcą .Szczerze powiedziawszy to trochę nie mam czasu na chodzenie po dzielnicy i szukanie doradców kredytowych. Szczególnie,że nikogo nie znam i tak naprawdę nie wiem czy doradziłby mi to co jest dla mnie korzystne czy dla niego ( z tego co wiem to dostają prowizję...).

KulturKampf 

Wysłany: 2015-05-16, 19:19   

Mieszkania deweloperskie również bywają felerne, z pleśnią włącznie ( tylko to wyłazi po jakimś czasie, a usunąć trudno, ponieważ nie da się łatwo usunąć błędów projektowych i budowlanych, które są tu przyczyną). Czasem lepiej jest kupić mieszkanie na rynku wtórnym, bo widać, co się bierze. A kredyt - lepiej go nie brać. Powinno być więcej mieszkań na wynajem, wtedy ceny by spadły.

marexx 

Wysłany: 2015-05-18, 06:04   

No oczywiscie,że lepiej jest nie brać ale z drugiej strony masz świadomość,ze wynajmujesz mieszkanie i praktycznie nic z niego nie masz.
Że za 20 lat będziesz z niczym a na wynajem wydasz masę kasy. Kredyt jest drogi to fakt ale jednak płacisz za mieszkanie dla siebie. Nie mamy bogatych rodziców aby zasponsorowali nam mieszkanie a przecież nie wyjedziemy za granicę ( obecnie nie mamy takiego zamiaru, zresztą ktoś tutaj musi zostać).
Co do stanu to słyszałem,że różnie może być dlatego też warto jest sprawdzic dewelopera.

Monika 

Wysłany: 2015-05-25, 08:38   

Jak doświadczenie uczy trzeba brać kredyty w walucie krajowej PLN. Dla frankowiczów mieszkanie nie pokrywa kredytu - zostali z dużo większym długiem niż mogli sobie wyobrazić. Nie żałuję tych, którzy "kupili" sobie w ten sposób drugie, trzecie, czwarte mieszkanie - żal tylko tych młodych, którzy chcieli mieć pierwsze i jedyne mieszkanie. No i uwaga na wszystkich oszustów parabankowych. Lepiej już przymierać głodem niż złapać się na chwyt, który załatwi Cię materialnie i psychicznie być może do końca życia.

marlon 

Wysłany: 2015-07-16, 15:04   

no chyba to nie jest najlepszy pomysł ;p jeśli wam się nie spieszy to moze lepiej powoli małymi krokami sobie coś budować i kupować a nie od razu pakować się w kredyty a potem latami je spłacać no chyba że jakiś niewielki

amber27 

Wysłany: 2015-08-02, 10:34   

Dobry doradca kredytowy może coś poradzić, ale przy zdolności 500 tys. to chyba lepiej zainwestować w nowe mieszkanie.

magda86 

Wysłany: 2015-11-22, 20:32   

zamiast płacić 2200 miesięcznie może rzeczywiście warto wziąć kredyt hipoteczny. Jeśli jest zdolność to bym się nie zastanawiała. Zdecydowanie lepiej wybrać rynek pierwotny niż wtórny. Bardzo dobrą ofertę ma PKO BP i PKO SA

agatka88 

Wysłany: 2016-03-23, 08:15   

Kredyty to temat "rzeka" i niestety bardzo zmienny. Jeśli szukacie wiarygodnego info na temat porad i banków to warto sobie przejrzeć te namiary kredyty-gotowkowe.net.

magda86 

Wysłany: 2016-06-01, 22:38   

gdy planowaliśmy zakup mieszkania to radziliśmy się różnego rodzaju doradców finansowych, który bank wybrać. Jeden z nich doradził nam wybór albo mBanku albo ING. Mieliśmy dość mało oszczędności a ING wymaga 20 % wkładu własnego dlatego zdecydowaliśmy się na mBank (https://www.mbank.pl/indy...yty-hipoteczne/)
w mBanku można wziąć kredyt nawet na 35 lat w walucie w jakiej się zarabia, kwota kredytu od 80 100 zł. Jest możliwość wcześniejszej spłaty w dowolnym momencie i co najważniejsze kredytowanie do 90 proc. wartości zabezpieczenia - domu lub mieszkania

miliwanili13 

Wysłany: 2016-09-22, 16:19   

Przypominam, że od nowego roku będzie obowiązywało 20% wkładu własnego. Zostały jeszcze 3 miesiące.

dariuszz 

Wysłany: 2016-11-10, 14:31   

Warto poczytać w sieci np tutaj http://deweloper-24.pl na co zwracać uwagę przy odbiorze, przy podpisaniu umowy itd. to pomocne informację o których nie mamy pojęcia.

Derya 

Wysłany: 2017-10-24, 01:52   

W jakim banku teraz najlepiej brać kredyt?

Glenar 

Wysłany: 2017-12-09, 17:51   

Mam kredyt na mieszkanie. Będę go spłacać jeszcze prawie 20 lat, ale nie widzę sensu w płaceniu komuś za wynajem mieszkania, skoro za podobną kwotę mogę mieć coś własnego.

Odpowiedz do tematu