Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zabezpieczenie domu podczas urlopu
Autor Wiadomość
tass 

Wysłany: 2015-05-16, 08:05   Zabezpieczenie domu podczas urlopu

Szukamy na początku czerwca wczasów last minute. Będzie to szybka decyzja, właściwie to już powoli się pakujemy :)
Kwestia - w jaki sposób zabezpieczyć dom przed ewentualnym włamaniem podczas naszej nieobecności. Pytam, bo różnie to bywa.

KulturKampf 

Wysłany: 2015-05-16, 19:07   

Najlepszym strażnikiem są zaprzyjaźnieni sąsiedzi.

pol 

Wysłany: 2015-05-18, 06:39   

Sąsiad to podstawa. Chociaż z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, ze u nas na klatce, to większość jest anonimowych. Jesteśmy na tzw dzień dobry, ewentualnie ładna pogoda i tyle.
Jeżeli chcesz skutecznie zabezpieczyć nieruchomość, zainwestuj w alarm. Koszta nie są duże w porównaniu do strat jakie możesz ponieść. Np tutaj masz artykuł w tym temacie: https://www.mieszkajbezpi...system-alarmowy
Masz w nim informacje na co należy zwracać uwagę jeżeli wyjeżdżasz na wakacje i mieszkanie będzie stało puste przez jakiś czas.

kerr 

Wysłany: 2015-05-21, 06:35   

Gdybym miał wybierać jakiś system alarmowy to właśnie byłby to Integra 128 WRL, bo posiada na pokładzie wszystko co niezbędne.
Jest stosunkowo prosta w obsłudze, podłączysz do niej zarówno czujki: ruchu i inne wchodzące w skład ochrony obwodowej. Poza tym posiada moduł GSM/GPRS - czyli można nim zarządzać zdalnie. Wysyła też powiadomienia na telefone o każdej próbie uzbrojenia i rozbrojenia alarmu.
Ostatnio zmieniony przez kerr 2015-05-21, 06:36, w całości zmieniany 1 raz  

marlon 

Wysłany: 2015-07-16, 15:05   

hehe chyba najlepiej zaalarmować sąsiadów żeby mieli oko ;p mimo wszystko to najlepszy monitoring jeśli się żyje z nimi w zgodzie ;p

KulturKampf 

Wysłany: 2015-07-22, 18:44   

Od początku tak mówię :mrgreen: Sąsiedzi to konkretny kapitał ludzki ... ale trzeba być dla nich człowiekiem :lol: Można też w któregoś lub najlepiej w którąś zainwestować 8-) ale ostrożnie z wkładem emocjonalnym !

amber27 

Wysłany: 2015-08-02, 10:32   

Dobrzy sąsiedzi lub jakiś alarm. Może warto zainstalować włączniki światła, które mogą zmylić potencjalnych złodziei.

Janek-83 

Wysłany: 2017-07-14, 09:34   

No różnie bywa tymi z sąsiadami:) najlepiej założyć alarm i mieć ochronę typu Juwentus lub Solid Security
Najważniejszą w tym wszystkim rzeczą są dobre, wytrzymałe,solidne drzwi antywłamaniowe. Różne są teraz firmy , sam mam od paru lat drzwi firmy Gerda i jestem zadowolony z dokonanego zakupu .
W firmie w której zamawiałem http://www.atwsecurex.com.pl/ są rózne modele i co najfajniejsze jest doradca który pomaga w odpowiednim wyborze, dodatkowo w ofercie posiadają ślusarza który jest dostępny całodobowo.
Polecam

Derya 

Wysłany: 2017-10-24, 01:50   

Ja mam i dobrych sąsiadów i firmę ochroniarską - podwójne zabezpieczenie :)

Glenar 

Wysłany: 2017-12-09, 17:53   

U mnie na szczęście dość spokojnie jest i przez 10 lat nic się nie działo, ale i tak mam mieszkanie ubezpieczone plus firmę ochroniarską. Zresztą u mnie i tak nie ma co kraść... ;)

tola299 

Wysłany: 2019-01-29, 16:49   

Najlepszą ofertę drzwi wejściowych znajdziecie na stronie http://www.drzwi-pasywne.pl/ .

Odpowiedz do tematu