Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
bezczelność i bezkarność urzędników zgn ochota
Autor Wiadomość
waldek741 

Wysłany: 2015-06-17, 08:13   bezczelność i bezkarność urzędników zgn ochota

Bezczelność i bezkarność urzędników zgn ochota
Bezpłatnie zaparkowana przyczepa campingowa na bazarze przy mołdawskiej urzędnika ZGN Ochota

Od maja 2014 roku na bazarku przy ul.mołdawskiej jest zaparkowana przyczepa campingowa urzędnika ZGN Ochota administrującego tym bazarkiem.Udało mi się ustalić że pan ten nie płaci za parkowanie. Przełożeni tego jaśniepana uważają że każdy tam może parkować.Co o tym sądzicie ?
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2015-06-24, 15:37, w całości zmieniany 1 raz  

KulturKampf 

Wysłany: 2015-06-18, 08:25   

Ten facet to urzędnik ZGN czy on konkretnie odpowiada za ten bazar ? Jeśli to po prostu urzędnik to chyba powinien płacić za korzystanie z tego terenu, ale jeśli ta przyczepa to biuro ZGN na bazarze to powinna być na niej tablica informacyjna z godzinami przyjęć kupców i klientów :mrgreen: Niezła wiocha, jak to u nas. Może niech inni ludzie również postawią tam swoje przyczepy ? Są jeszcze wolne miejsca ? :lol:

waldek741 

Wysłany: 2015-06-18, 08:52   

To nie biuro,biuro ma w budynku na Banacha.Prywatna przyczepa campingowa.Sam straszy ludzi zalegających z czynszem komornikiem,robi zdjęcia itd.-terroryzuje.Ani dzień dobry ani me ani be.Przyjeżdża do przyczepy ok 20-ej albo w niedzielę jak nikogo nie ma. Jak to możliwe że gość tak na oczach ludzi nadużywa(mam na myśli inne słowo) swojego stanowiska.Jak taki szeregowiec wyprawia takie rzeczy to co robią wyżej? Gdzie prokuratura ,gdzie przełożeni tego człowieka - k..... a co się dzieje w naszym kochanym kraju?

[ Dodano: 2015-06-18, 08:57 ]
Sam poszedłbym z tym tematem ale nie wiem gdzie,zaczęli walczyć ludzie z jednej budki to zaczęli ich prześladować -zagradzać płotkami i nie wiem czy już odpuścili czy co, są popołudniami i nie mam jak z nimi pogadać.Sam się boję jak każdy,ludzie wiedzą że to h....nia ale się boją.Co można zrobić?

Karolina 

Wysłany: 2015-06-18, 19:09   

Mnie się wydaje, że nie powinien tam parkować na stałe nikt - a szczególnie urzędnik związany niejako zawodowo z tym miejscem. Może napisać o tym do Informatora Włoch i Ochoty ? Teraz przecież wiceburmistrzem Ochoty jest pan Wysocki, który był jednym z głównych redaktorów. Zawsze krytykował różne nieprawidłowości na terenie Ochoty związane z działaniem czy bezczynnością dotychczasowych władz. Albo napisać prosto do niego na adres urzędu dzielnicy z pytaniem i najlepiej zdjęciem tej przyczepy. Może się okazać, że przyczepa zniknie natychmiast. Chyba że jestem za dużą optymistką :oops: ? Można też zdzwonić do jakiegoś radnego czy radnej z pytaniem, co sądzi o tej sprawie i czy może się tym zająć. Najlepiej do radnego/ej z opozycji do aktualnie rządzących w dzielnicy czyli z PIS-u .

waldek741 

Wysłany: 2015-06-19, 08:29   

Rozmawiałem wczoraj z ludźmi którzy zaczęli walczyć z przyczepą.Doszli już do ratusza i nic.Robią z nich wichrzycieli.Straszą jakimiś podatkami i jak przychodzą w niedzielę żeby pracować do stawiają płotki odgradzające od reszty bazaru zamykane na kłódki.Chcą wykończyć tych niepokornych.Ale swołoć ! Przecież my tu wszyscy z bazaru płacimy tym urzędnikom i administratorom. Jak jestem tu prawie 5 lat to administratora nie widziałem na oczy,wszędzie jest syf i smród.Dość że nic nie robią to jeszcze z miejskiego terenu robią prywatny folwark.Rok temu pytałem zięcia administratora(mówi o sobie że jest tylko listonoszem) czy Jan K. płaci za przyczepę - obiecał wyjaśnić - do dziś mi nie odpowiedział. Myślisz Karolina że Wysocki da radę ?

KulturKampf 

Wysłany: 2015-06-19, 22:55   

Może po prostu poinformować Straż Miejską ? ! :roll: Niech sprawdzą, czy taka przyczepa stoi w tym miejscu legalnie i jak nie to wlepią mandat .

Baba Jaga 

Wysłany: 2015-06-20, 20:59   

Wydaje się, że Ty Kulturkampf trafiłeś w niezły punkt. Zgodnie z przepisami nie można w każdym miejscu przetrzymywać/parkować na stałe przyczep kempingowych czy innych przyczep, tak samo jak jakichś złomów. Są na to konkretne przepisy. Straż Miejska powinna wyegzekwować stosowanie się do tych przepisów. Miejsce do parkowania przyczep jest oznakowane określonymi symbolami, jeśli takiego symbolu/tablicy brak w tym miejscu, znaczy, że parkowanie jest tam niemożliwe. Druga sprawa, czy w ogóle na bazarze w konkretnych miejscach nie powinien być ustawiony zakaz parkowania - dla dobra handlujących i klientów. Trzeba na to zwrócić uwagę i ewentualnie zawnioskować o to - prawdopodobnie do Wydziału urzędu Ochoty, który odpowiada za bazary, czyli do Wydziału Działalności Gospodarczej i Zezwoleń. Sugestia Karoliny, żeby posiłkować się jakimś radnym też ma sens, o tyle, że po coś ci radni są wybierani i opłacani z naszych pieniędzy - niech pracują zatem na wniosek zainteresowanych określonym problemem mieszkańców. Uważam, że można prosić o interwencję radną czy radnego z OWS czyli Ochockiej Wspólnoty Samorządowej. Zawsze zajmowali się sprawami kupców i bazaru, chyba nawet jeden z radnych to właśnie kupiec i działacz w tym zakresie. Pan wiceburmistrz Wysocki być może ma urwanie głowy i może trzeba pierwsze kroki skierować do radnych z jego ugrupowania, bądź co bądź rządzącego Dzielnicą w tej kadencji.
Zrobiłam wyciąg ze strony Urzędu Dzielnicy, do czego zgodnie ze Statutem Dzielnicy uprawniony i zobowiązany jest Wydział Dział. Gosp. i Zezwoleń :

Wydział Działalności Gospodarczej i Zezwoleń
Naczelnik Sławomira Ukleja
tel.: 22 578 35 18
e-mail: handel@urzadochota.waw.pl

ul. Grójecka 17 a, Warszawa
tel.: 022 578 35 19
fax: 022 578 35 12
e-mail: handel@urzadochota.waw.pl
www: zobacz stronę
Godziny pracy: od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00
Dyżur: w poniedziałek w godzinach 16.00 - 18.00
Zadania:
§ 17.
5) wykonywanie – wspólnie ze Strażą Miejską m.st. Warszawy - zadań obejmujących funkcje kontrolne, regulacyjne, egzekucyjne w odniesieniu do funkcjonowania handlu obwoźnego na terenie Dzielnicy, w tym:
a) kontrola legalności zajmowania terenów miejskich i pasów drogowych dróg publicznych przez osoby prowadzące handel obwoźny,
b) podejmowanie działań zmierzających do likwidacji handlu obwoźnego prowadzonego w miejscach do tego nieprzeznaczonych, a także prowadzonych przez osoby, których działalność nie została zarejestrowana,
c) systematyczna kontrola przestrzegania przez przedsiębiorców prowadzących handel obwoźny, umów zawartych z zarządcami terenów miejskich,
d) systematyczna kontrola przestrzegania przez przedsiębiorców prowadzących handel obwoźny, warunków zezwoleń na zajęcie pasa drogowego dróg publicznych określonych decyzjami administracyjnymi wydanymi przez Jednostki organizacyjne m.st. Warszawy albo komórki organizacyjne Urzędu, wykonujące funkcje i zadania zarządcy dróg publicznych,
e) podejmowanie – wobec przedsiębiorców nieprzestrzegających zasad i warunków korzystania z miejsc wyznaczonych do prowadzenia handlu obwoźnego – adekwatnych, przewidzianych prawem działań dyscyplinujących i egzekwowanie zachowań zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa,
f) codzienna kontrola prawidłowości poboru przez inkasentów opłaty targowej na targowiskach wyznaczonych oraz we wszystkich innych miejscach Dzielnicy, w których prowadzony jest handel,
g) inicjowanie i monitorowanie przebiegu procedur egzekucyjnych
w udokumentowanych przypadkach niepobrania należnej opłaty targowej lub pobrania w niewłaściwej wysokości,
h) prowadzenie magazynu i wykonywanie wszystkich niezbędnych czynności związanych z magazynowaniem i zwrotem towarów usuniętych z nieruchomości samowolnie zajętych na cele handlowe,
i) podejmowanie działań kontrolnych na terenach wyznaczonych, stałych targowisk funkcjonujących w Dzielnicy, w zakresie zleconym przez Zarząd Dzielnicy,
j) opracowywanie bieżącej sprawozdawczości z działań kontrolnych,
k) prowadzenie korespondencji wewnętrznej, korespondencji z jednostkami zewnętrznymi współpracującymi z Wydziałem w zakresie kontroli, a także innymi podmiotami zainteresowanymi problematyką związaną z handlem obwoźnym;
....
8) przygotowywanie dokumentacji niezbędnej do rozpatrzenia skargi lub wniosku w zakresie zadań realizowanych przez Wydział;

:arrow: http://www.urzadochota.wa...php?str=15&id=7

Wynika z tego, że lista uprawnień Wydziału jest otwarta i inne czynności kontrolne i nadzorcze jak w przypadku, o którym Waldek piszesz, również powinien Wydział wykonywać. Można wysłać nawet mailem pismo informujące o sprawie oraz dodać ogólne pytanie, czy wolno parkować na stałe przyczepę na terenie bazaru. Dopilnuj, aby otrzymać odpowiedź na tą skargę i wniosek o informację. Urząd obowiązany jest odpowiedzieć nawet na maila, tak jak na tradycyjne pismo. Można nawet zadać pytanie, do kogo należy ta przyczepa, ponieważ widać, że właściciel przyczepy od wielu miesięcy jest bezkarny i uprzywilejowany kosztem klientów i kupców bazaru i ze słów mieszkańców wynika, że odwiedza ją urzędnik ZGN. Takie pismo/mail powinien być uznany za wniosek o udostępnienie informacji publicznej, ponieważ jak z ustaleń mieszkańców wynika, osobą bezkarnie i bezumownie używającą nieruchomość miejską jest urzędnik ZGN. W tym piśmie powinien też być wniosek o poinformowanie o ustaleniach, które Wydział dokonał w tej sprawie w toku czynności kontrolnych.
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2015-06-20, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  

KulturKampf 

Wysłany: 2015-06-24, 09:05   

Babo Jago, brzmi ciekawie, co piszesz. Tylko trzeba mieć nerwy, żeby z nimi korespondować, domagać się. Może najlepiej zadzwonić i ich op...! A zanim pisać do Urz, przylepić ostrzeżenie wielkimi literami na tej przyczepie - że jak nie zniknie w ciągu paru dni sprawa znajdzie się na policji i w urzędzie dzielnicy. A do straży miejskiej iść swoją drogą.

waldek741 

Wysłany: 2015-06-24, 22:45   

Babo jago,dzwoniłas na podany numer? Odbiera pani która wprost mówi że ma to w d.....pie.nie interesuje jej ani przyczepa ani nic,splawia .pani burmistrz Łęgiewicz podobno już zajęła stanowisko na jednej z rozmów w tej sprawie:przyczepa może stać, a administrator Bogusław I. Ma uciszyć niepokornych,postraszyć i wyliczyć wymyślony domiar podatku.okazuje się że kolesie z pzpru dogadali się z po i razem kradną.burmistrz wywieźli na taczkach z pragi, z woli pognali.po co przyszla na ochotę?wiadomo.....strażniczka urzędniczego złodziejstwa.mam nadzieję że na jesień my wyborcy pogonimy ich z sejmu,a na wiosnę pis rozliczy to złodziejstwo,zrobi wreszcie porządek.

Mała Mi 

Wysłany: 2015-06-26, 16:56   

No cóż, sprawa jak wiele. Droga "oficjalna" jaką proponuje Baba Jaga jest pewnie OK. Jednak większość ludzi nie ma czasu ani siły, żeby taką drogą urzędową męczyć się. Chyba za mało w nas zaufania do urzędów jako miejsca, gdzie powinno się otrzymać jasną informację, pomoc i dobrą usługę. Może spróbować napisać maila do tego wydziału od mieszkańca i żądać odpowiedzi na to konkretne pytanie - można parkować przyczepy kampingowe na terenie bazaru czy nie i na podstawie jakich przepisów można. Jeśli będzie odpowiedź TAK MOŻNA , to znaczy, że jest źle. Wtedy jednak - przy pomocy radnego/radnej, kupców, jakiegoś lokalnego stowarzyszenia lub niezależnie - postarać się o zakaz parkowania. Na mojej ulicy jeden człowiek sam sobie załatwił zakaz parkowania przed własnym domem, bo mu ludzie parkowali na ulicy - nie wiem, jak to zrobił i czy nawet tak powinno być, że każdy sobie coś załatwia dla swojego podwórka i tyłka, ale sprawa zapychania terenu bazaru pojazdami urzędników to już inna sprawa - wspólny i publiczny interes.

Jerzy_S 

Wysłany: 2015-06-27, 15:49   

Wpis Waldka 741 w stylu niechlubnej IV Rzeczpospolitej w której PIS niszczył uczciwych ludzi bez pardonu.

Odpowiedz do tematu