Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Maciek Słomczyński - twitter - 16 lipca
Autor Wiadomość
Jerzy_S 

Wysłany: 2015-07-17, 21:21   Maciek Słomczyński - twitter - 16 lipca

Dziś , teraz 20.00 . Warszawa , tramwaj pełen młodych ludzi. co drugi pijany. O co cho ?

Maciek.jpg
Plik ściągnięto 171 raz(y) 25,13 KB

Ostatnio zmieniony przez Jerzy_S 2015-07-17, 21:24, w całości zmieniany 1 raz  

Baba Jaga 

Wysłany: 2015-07-18, 15:17   

Ciekawe .... Może pili na cześć rozpoczęcia urlopu ? Czy byli za młodzi na urlop ? A może dostali się na wymarzone studia - na UW wyniki były w sobotę 11.07 a dokumenty składali do środy. Może to takie odreagowanie z małym poślizgiem czasowym ? Mój syn świętował z kolegami rozpoczęcie nowego studenckiego etapu życia od razu w sobotnią noc :!: :-D

Jerzy_S 

Wysłany: 2015-07-21, 11:58   

Dostałem jeden mail od kogoś z zagranicy na temat opisu pijanej młodzieży w tramwaju. Jako młody człowiek za czasów Polski Ludowej popijał alkohol. Dziwi się, że zwyczaje pijackie przetrwały do teraz wśród młodzieży.

Pamiętam moje rozmowy z kolegą za czasów Polski Ludowej. Uważał, że brak motywacji do oszczędzania pieniędzy powoduje ich tracenie na alkohol.
Ale obecnie tyle można kupić atrakcyjnych płyt CD , książek, biletów na imprezy kulturalne a alkohol okazuje się dla wielu atrakcyjniejszym wyborem na wydanie pieniędzy.

Co ciekawe uzależnienie alkoholem dotyczy osób z przerożnych grup spolecznych, od bardzo wykształconych uczonych, artystów, poprzez robotników, do żebraków.

Baba Jaga 

Wysłany: 2015-07-21, 12:52   

Są badania naukowe, które mówią, że częstość występowania alkoholizmu związana jest poczuciem osamotnienia a właściwie z faktycznym osamotnieniem człowieka. W tych czasach, im bardziej zatłoczone miasto, im większy tłum, tym większa samotność wielu ludzi. Młodzi mogą nawet jeszcze bardziej odczuwać samotność ze względu na brak pewności swojej egzystencji, poczucie braku wpływu na swoje życie. Dlatego uciekają w używki lub uzależnienie od internetu czy różnych gier komputerowych. Nie pamiętam już, jakie to były badania, ale pamiętam, że się nad nimi zatrzymałam. Inna sprawa to genetyczno-biologiczne uwarunkowania konkretnej osoby do poddania się uzależnieniu/niom. Jak żartowałam sobie powyżej w poście na temat mojego syna i młodych w autobusie, mogłam się uśmiechać, bo na całe szczęście jemu się powiodło i nie może się czuć osamotniony. Jednak wielka liczba jego znajomych czuje się rozczarowana, ponieważ matura poszła nie tak dobrze, jak oczekiwali, bo nie dostali się na bardzo oblegany a wymarzony kierunek studiów. Muszą wtedy studiować nie to, co chcieli, w innych miastach, bądź w ogóle zdawać jeszcze raz maturę, by próbować poprawić wyniki. Wiele młodych osób pragnie studiować medycynę, jednak nie jest to proste, a lekarzy mamy za mało. Według mnie problemem jest poziom nauczania w liceach - jest na niskim poziomie, nauczyciele, jako najbardziej sfrustrowana grupa społeczna nie przekazuje uczniom ani wiedzy ani wiary we własne siły i w potęgę pracy i nauki. Młodzi po liceach są nie przygotowani na studia - merytorycznie i emocjonalnie. Są "rozwaleni". Jeśli nie mają bliskich i dobrych kontaktów z rodzicami lub innymi dorosłymi - autorytetami, nie są w stanie stawić czoła sieczce, palaninie, chaotycznej masie wiadomości, które jakoby mają "wkuć", nie są w stanie zmierzyć się ze swoimi wątpliwościami, słabościami w samotności pod krytycznym spojrzeniem rodziców/nauczycieli i agesywnych, szyderczych kolegów/koleżanek z ławy szkolnej. Dlaczego występuje to ostatnie, dlaczego nie ma w liceach przyjaźni, solidarności koleżeńskiej, współpracy i wspólnej, DOBREJ zabawy ? Bo w młodych jest dużo lęku, osamotnienia i bezradności, który przechodzi w agresję, szyderstwo, wyśmiewanie i nękanie słabszych. Nauczyciele bardzo często nie reagują jak dorośli mądrzy ludzie, ale nawet wzamacniają te nieszczęsne reakcje. Sprzyja temu ich własne poczucie bycia gorszym, przegranycm w społeczeństwie (uważam, że nieuzasadnione, jest tyle mniej uprzywilejowanych grup zawodowych, jak pielęgniarki na przykład!) oraz chory system konkurencji i rankingów pomiędzy szkołami, który zmusza do bezwzględnego wycinania uczniów i uczennic - słabszych emocjonalnie i społecznie, choć nierzadko daleko bardziej od pozostałych utalentowanych i wyjątkowych. Wskazują na ten proceder setki pojedynczych przykładów.
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2015-07-21, 12:59, w całości zmieniany 1 raz  

Monika 

Wysłany: 2015-07-22, 11:14   

Najgorszy jest widok naćpanych młodych ludzi na plaży. Ja niedawno oglądałam takie widoczki codziennie. :cry: Niektórzy są przerażający - ogarnia ich szał agresji !!! Są ogromnie niebezpieczni dla zwykłych plażowiczów, szczególnie nieprzyjemnie jest wszystkim z malutkimi dziećmi. Bo to, że są niebezpieczni dla siebie samych i swojego "towarzystwa" to wiadomo...

Odpowiedz do tematu