Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nasze kawiarnie i inne knajpki na Starej Ochocie.
Autor Wiadomość
Sawa 

Wysłany: 2011-05-26, 00:09   Nasze kawiarnie i inne knajpki na Starej Ochocie.

POD LISTĄ SAWY , w poniższych postach znajdziecie inne kawiarnie dopisywane lub opisywane przez nas stopniowo w miarę powstawania coraz to nowych miejsc.(dopisała Baba Jaga ....).

Nasze kawiarnie i inne knajpki na Starej Ochocie.

Oto kawiarnie, które znam, w większości z nich bywam od czasu do czasu, o paru słyszałam od znajomych. Dodajcie jeszcze jakieś inne, o których zapomniałam. Lub uzupełnijcie informacje ...Na pewno mogłoby być lepiej na naszej Ochocie w tej dziedzinie, ale nie można ciągle tylko malkontencić...Nie chcę tu grzeszyć, ale w ogóle daleko całej Warszawie, nie tylko Ochocie do Krakowa, Wrocławia czy Gdańska, jeśli chodzi o atmosferę, niepowtarzalność, oryginalność kawiarni. A może o czymś nie wiem?

1) Filtry Cafe, ul. Niemcewicza 3 ( w dawnej pralni chemicznej ). Kawiarnia ma atmosferę, kawa, ciastka, kanapki, czasem filmy i miłe spotkania – wszystko niezłe. Ma blog o tej nazwie.
http://kawiarniafiltry.wordpress.com/

2)Klubokawiarnia Mam Ochotę, ul. Grójecka 75. Mieści się w Ośrodku Kultury Ochoty (OKO). Prócz samej kawiarni -wiele inicjatyw, w tym muzycznych. Ma blog o tej nazwie: www.mamochote.blogspot.com , jest też na facebook’u.

3)Klubokawiarnia Kolonia, Kolonia Staszica, w Parku Wielkopolskim, u zbiegu ulic Łęczyckiej i Ładysława. Bardzo interesujące miejsce ze względu na położenie, atmosferę quasi przedwojennej Ochoty, placyk zabaw dla dzieci, kinderbale w weekendowe poranki, inicjatywy kulturalne, jak wystawy czy piątkowe spotkania z ciekawymi ludźmi – tzw.„Ciekawe Piątki” . Ma swoją stronę :arrow: WWW.kolonia-ochota.pl, jest również na facebook’u.

4)Kawiarnia Pochwała Niekonsekwencji, ul. Grójecka 118 ( na tyłach ul. Skarżyńskiego),
To kameralna, ale z klimatem kawiarenka. Strona: www.pn-cafe.pl, jest obecna również na facebook’u.

6)Cafe Galeria , ul. Glogera 6, mała kawiarenka-galeria niedaleko ul. Mochnackiego, na tyłach Akademika ( teren – Kolonia Lubeckiego ). W środku jest jak małe pudełeczko w pastelowych kolorach. Może można spotkać w niej aktorów i aktorki znane nam z ekranu ?! Wszystko możliwe. Po kawie można pójść na spacer po tym pięknym fragmencie Starej Ochoty.

8) Kawiarnia „Cafe Charlie” przy Placu Narutowicza, róg ul. Słupeckiej. Przyjemna kawiarnia w stylu „ U kochanej Babci”, duże, świeże kanapki, ciasto, bardzo dobre kawy…
Mnie najbardziej podoba się miejsce – jest doskonałe na kawiarnię. Ma dużo stałych gości, tak jak klubokawiarnia Kolonia.

:!: Poniższe kawiarnie zostały dodane i również opisane szczegółowo w postach poniżej :
9) Och-Cafe na Grójeckiej 65 w Och - Teatrze. Do polecenia !!

10) CAFE D'ARTE - ul. Asnyka 6 ( ulica pomiędzy Filtrową i Niemcewicza). Włoska restauracja i kawiarnia - godna polecenia !

11) Cafe Szamsija - na ul. Niemcewicza/ Kaliska. :arrow: http://www.forum-ochoty.o...hocie-vt557.htm

12) Klubokawiarnia OBROTY RZECZY na Tarczyńskiej 3a - do polecenia ! :!:

13) Kawiarnia OHO, ul. Tarczyńska 11. To świeżutka kawiarnia z lutego 2013 roku na kawiarnianej Tarczyńskiej, w miejscu dawnego baru restauracyjnego BUGATTI. Życzymy powodzenia !
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 20:00
Sobota - Niedziela: 10:00 - 20:00
tel. 504 589 246
:arrow: https://www.facebook.com/OHOtarczynska11

14) Kawiarnia PRIMROSE (Galeria Primrose Cafe)- róg ulic Częstochowskiej(20) i Białobrzeskiej. ;-) :arrow: https://www.facebook.com/...20874011304869, tel. 22 895 09 22 :idea:
recenzja na portalu : http://warsawfoodie.pl/20...primrose-cafe/, ARTYKUŁ na Forum-Ochoty : http://www.forum-ochoty.o...mrose-vt954.htm

8-) RECENZJE dot. KAWIARNI I RESTAURACJI NA OCHOCIE na portalu WARSZAWFOODIE: http://warsawfoodie.pl/category/dzielnica/ochota/

IMG_6938.JPG
Galeria PRIMROSE Cafe na Częstochowskiej 20, Ochota, Warszawa.
Plik ściągnięto 79 raz(y) 1,45 MB

IMG_5059.JPG
Bardzo ciekawa kawiarnia "Obroty Rzeczy". Na pewno warta ODWIEDZANIA, ponieważ jest niezwyczajna. Jeśli odwiedzaliście kiedyś Cafe Stara Ochota na ul. Glogera 6 w Kolonii Lubeckiego, to wiecie, że możecie liczyć również w "Obrotach Rzeczy&
Plik ściągnięto 105 raz(y) 1,12 MB

IMG_0275.JPG
Cafe Charlie przy Placu Narutowicza/ul. Grójeckiej.
Plik ściągnięto 401 raz(y) 2,28 MB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2013-10-17, 10:44, w całości zmieniany 18 razy  

Duch Ochoty 

Wysłany: 2011-06-10, 23:05   Klubokawiarnia Kolonia- miejsce z klimatem.

Przede wszystkim klubokawiarnia "KOLONIA" położona jest w pięknym miejscu - w prawdziwym zaciszu, wśród zieleni Parku Wielkopolskiego i pięknych, stylowych budynków Kolonii Staszica.
Robi wrażenie miejsca gościnnego, przyjaznego i takim właśnie jest. Otwarte na całą szerokość drzwi, ludzie - widać, że stali bywalcy piją kawę, czy jedzą lunch. Wymarzone miejsce dla mam z dziećmi - bo na tyle klubokawiarni jest bezpieczny, ogrodzony plac zabaw- oraz dla ludzi wolnych zawodów, którzy robią sobie przerwę w pracy.

W ogóle sam budynek kawiarni - płaski, drewniany bungalow w stylu nadmorskim, wypoczynkowym ( dosłownie jak te w Juracie) oraz plac zabaw wysypany piachem, jako podłożem ( chyba tak właśnie jest?) sprawiają wrażenie miejsca wakacyjnego, bardzo relaksującego. Wokół klubokawiarni na jej parkanie znajdziemy wystawę starych zdjęć z Ochoty przedwojennej, co robi dodatkowo dobre wrażenie zakorzenienia się i respektowania pewnych uniwersalnych wartości kulturowych i obyczajowych.

Jak wspomniałem, dodatkowymi atutami jest: park z nowym placem zabaw, śliczne ulice wokół, doskonałe na spokojny, sentymentalny spacer, ...no i Liceum im. Słowackiego z wylewającą się atmosferą młodzieńczej żywotności, żeby nie można powiedzieć, że teren ten jest pozbawiony energii.

zdjęcia własne

IMG_0233.JPG
Plik ściągnięto 260 raz(y) 3,61 MB

IMG_0236.JPG
Plik ściągnięto 295 raz(y) 3,34 MB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2011-07-06, 00:20, w całości zmieniany 2 razy  

Baba Jaga 

Wysłany: 2011-09-03, 22:04   Klubokawiarnia MAM OCHOTĘ - Grójecka 75 (OKO!)

:!: Klubokawiarnia MAM OCHOTĘ - Grójecka 75 (OKO!)

Klimatyczne, bezpretensjonalne miejsce w budynku Ośrodka Kultury Ochoty prowadzone przez właścicielki innej znanej klubokawiarni TO LUBIĘ. W domowej atmosferze mebli z lamusa i gadżetów z lat 60-tych można tu zawsze liczyć na świetną kawę i herbatę, rewelacyjne :-P słodkie i słone wypieki z własnej manufaktury i aż kilkanaście rodzajów piwa z rożnych stron Polski i nie tylko. Do tego kameralna scena klubokawiarni jest często miejscem ciekawych koncertów przeciągających się w nocne jam sessions. Istnieje możliwość organizacji imprez i przyjęć. Zakaz palenia. Na miejscu działa wi-fi, więc można wpaść z laptopem.

Informacje o imprezach i koncertach na :arrow: www.mamochote.blogspot.com lub na facebooku.

ADRES: ul.Grójecka 75 (Ośrodek Kultury Ochota), 02-094 Warszawa,
TELEFON: 022 667 82 80

Strona internetowa www.mamochote.blogspot.com

Opcje płatności Tylko gotówką.
Możliwość rezerwacji
Odpowiednie dla grup
Odpowiednie dla dzieci
Na wynos
Catering
Obsługa kelnerska
Stoliki na zewnątrz
Śniadania
Lunche

:arrow: E-mail klubokawiarnia.mam.ochote@gmail.com

IMG_1406.JPG
Plik ściągnięto 214 raz(y) 2,47 MB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2012-11-21, 17:21, w całości zmieniany 3 razy  

Baba Jaga 

Wysłany: 2011-11-09, 22:33   Jeszcze raz o Cafe Charlie. Spacer wokół Pl. Narutowicza.

Cafe Charlie- róg Grójeckiej i Słupeckiej

Kawiarnia jest rzeczywiście w porządku - jeśli chodzi o klimat. Niezłe jedzenie, kawa oraz obsługa. Dziewczyny są miłe i uśmiechnięte, wystrój domowo-galicyjski powiedziałabym. Jakoś bardziej przypomina mi krakowskie kafejki, ale może przesadzam. Jest jeden wielki mankament, moim zdaniem - nie można płacić kartą. Przynajmniej do niedawna, bo jakieś parę tygodni temu tam byłam.

W ogóle Plac Narutowicza i jego najbliższe otoczenie trochę się zmienia. Dzieje się to w jakiejś mierze na pewno samoistnie - ludzie umieją dostrzec potencjał starych kamienic, wystarczy trochę się postarać robiąc witrynę sklepu i wystawy, i natychmiast można uzyskać niezwykły efekt. Na ul. Filtrowej jest już sklep właśnie w takim "starym" stylu z żywnością delikatesową i ekologiczną. Obok chyba ze dwie cukiernie. Jeśli chodzi o słodkości i pieczywo - jest fajny sklep z pieczywem po drugiej stronie Filtrowej w okolicach ul. Mochnackiego- można się poczuć usatysfakcjonowaną/ym. Na chodniku przy Filtrowej rozkładane są stoiska - porządne i schludne - z owocami i warzywami. Wprawdzie klimat na handel "chodnikowy" pogorszył się znacznie, ale jak na razie wszystko funkcjonuje bez przeszkód. Według mnie akurat te stoiska "pod chmurką" nie rażą, wręcz przeciwnie wydają mi się na swoim miejscu.

Na Starej Ochocie, w Koloni Lubeckiego i Kolonii Staszica dzieją się też inne pozytywne rzeczy - rozpoczęte są procedury i prace rewitalizacyjne. W Urzędzie Dzielnicy Ochoty można się szczegółowo dowiedzieć, które rejony zostały objęte planem rewitalizacyjnym. Na pewno te piękne pamiątki po Polsce międzywojennej, które jakimś cudem uniknęły całkowitego zniszczenia w czasach warszawskiej pożogi wojennej, mają szansę ożyć i nas zachwycić. Może zakwitną kwiaty, zazielenieją drzewa w ogródkach przy kamienicach i kamieniczkach i znowu zobaczymy piękne Ogrody Ochoty w Koloni Lubeckiego, na ulicach Uniwersyteckiej, Mochnackiego, Mianowskiego....

IMG_1444.JPG
Zielony i zadbany dziedziniec słynnej kamienicy przy Akademickiej 3.
Plik ściągnięto 209 raz(y) 3,43 MB

IMG_1442.JPG
Miła obsługa w Cafe Charlie
Plik ściągnięto 386 raz(y) 2,21 MB

IMG_1441.JPG
klimatyczne, ciepłe wnętrze Cafe Charlie
Plik ściągnięto 212 raz(y) 2,31 MB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2011-11-14, 11:09, w całości zmieniany 1 raz  

KKA 

Wysłany: 2012-03-15, 23:24   Kawiarnia w stylu kolonialnym-Grójecka, blisko Niemcewicza.

Nie mogę polecić w 100% procentach a najwyżej w 50%-ciu kawiarni - galerii (quasi kolonialno-afrykańskiej), która mieści niedaleko restauracji włoskiej na rogu Niemcewicza i Grójeckiej. No więc kawiarnia ma nawet niezłe położenie i ogólny zamysł wystroju - ciemny, kolonialny a'la Almi Decor, jednak coś nie działa i nie do końca umiem wyjaśnić, co. Żeby wyjaśnić, musiałabym tam bywać - a na to ani nie mam za wiele czasu, ani wielkiej ochoty. Obsługa, taka z jaką miałam tam styczność, nie jest zniewalająca, ani przyjemna. Wszystko sprawia wrażenie, jakby nikomu nie zależało, żeby ta kawiarnia działała. Przynosi to na myśl kiepskie skojarzenia rodem z zamierzchłej epoki lub tzw. półświatka. To, co spożyłam i wypiłam nie należy raczej do smakołyków.

No więc - te 50% "polecenia" kawiarni zawiera się w przyćmionym świetle i quasi-kolonialnym wystroju, ewentualnie spokoju, ale bez atmosfery luzu - jakby ktoś czekał, aż człowiek się w końcu ulotni....

Kawiarnia afrykańsko-klubowa na ul. Grójeckiej niedaleko Niemcewicza..jpg
Plik ściągnięto 87 raz(y) 451,9 KB

IMG_2170.JPG
Ulica Grójecka, Ochota, Wwa. Na prawo od kamienicy na zdjęciu - kamienicy arch. Felińskiego, w której mieszkał A.F. Ossendowski- mieści się Kawiarnia-Galeria.
Plik ściągnięto 140 raz(y) 2,97 MB

Ostatnio zmieniony przez KKA 2012-09-12, 01:01, w całości zmieniany 2 razy  

Michał 

Wysłany: 2012-03-16, 13:33   

Znam to miejsce, ale zanim zaczęła tak prawdziwie funkcjonować w tym lokalu kawiarnia. Kiedyś wpadnę tam - ciekaw jestem, czy coś tam się dzieje wieczorami?

Baba Jaga 

Wysłany: 2012-03-22, 23:30   CAFE D'ARTE - to fajna włoska knajpa na Ochocie.

CAFE D'ARTE. Fajna włoska restauracyjka. :-P

Mieści się na ulicy Asnyka 6. Jest to stara uliczka, pamiętająca Polskę międzywojenną, z dosyć ciekawą architekturą - chociaż być może tylko dla znawcy i konesera.

Według mnie, jest to bardziej restauracja (włoska) niż kawiarnia. I to całkiem udana restauracja - jedzenie smakuje, jest dobrze podane, obsługa jest na poziomie, a w tle rozbrzmiewa rozmowa po włosku :!: To miłe i na miejscu. Kucharz jest włoski i jeden z kelnerów ma coś wspólnego z językiem włoskim czy krajem włoskim czy Włochami. W każdym razie ta okoliczność ewidentnie uwiarygadnia samą restaurację zwaną kawiarnią.

No, dobrze - przyjmijmy, że jest to również kawiarnia :-> ponieważ na własnej skórze sprawdziłam i widziałam również, że można sobie posiedzieć spokojnie lub przy rozmowie z kawą (dobrą!), herbatką, ciastem czy deserem(tiramisu, mniam :-P ) i jest to mile widziane. Największym zaskoczeniem jest dla zwykłych ludzi, że można w niej się znaleźć już od 8.00 rano :idea:
To, jak na Warszawę jest niebywałe :!: No, więc restauracjo-kawiarnia Cafe d'Arte jest już podwójnie polecana. Jednak istnieje jeszcze trzeci powód do odwiedzenia Cafe d' Arte - to jest również winiarnia. Na dole ( są dwa poziomy restauracji, choć niewielkie, ale jak na potrzeby Ochoty - wystarczą ) są półki ścienne, a w nich wina wszelakie. Czwartym powodem do odwiedzenia resturacjo-kawiarnio-winiarni - jest możliwość zrobienia większej imprezy, obiadu, czy lunchu w większym gronie. Piątym - niezły wystrój, bezpretensjonalny, na poziomie restauracji - powiedzmy - w mieście europejskim.

Informacje podstawowe: ulica Asnyka 6, tel: 22 658 06 21, e-mail info@cafedarte.pl

Otwarta: pon-pt.: 8.00-22.00, sob.: 9.00-22.00, niedź.: 10.00-22.00
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2012-11-21, 17:11, w całości zmieniany 1 raz  

KKA 

Wysłany: 2012-03-23, 12:58   Klubokawiarnia w Koloni Staszica - idzie sezon dla dzieci.

Klubokawiarnia "Kolonia" niedługo otworzy szerzej swoje podwoje, czyli.... ogródek. Dzieci będą miały uciechę, chociaż nawet samo wnętrze tej kawiarni jest wystarczająco zachęcające dla dzieci.

Zdjęcia z końcówki lata'11 - niech staną się dla nas natchnieniem. I dla Klubokawiarni, tak uwielbianej przez wielu mieszkańców Ochoty.

Ogródek przy Klubokawiarni Kolonia w Koloni Staszica (to niedaleko Filtrów warszawskich i ulicy Filtrowej).

IMG_1452.JPG
Ogródek przy Klubokawiarni Kolonia w Koloni Staszica (to niedaleko Filtrów warszawskich i ulicy Filtrowej).
Plik ściągnięto 114 raz(y) 3,69 MB

IMG_1453.JPG
Klubokawiarnia Kolonia w Koloni Staszica na Ochocie.
Plik ściągnięto 302 raz(y) 2,37 MB

Baba Jaga 

Wysłany: 2012-09-11, 00:15   KAWIARNIANE ZAGŁĘBIE NA ULICY TARCZYŃSKIEJ na Ochocie!

Bar czy restauracja Bugatti jest zamknięty i jego markiza w kolorze zielonym już nie dodaje francuskiego uroku zabytkowej kamienicy na Tarczyńskiej 11 (dawny adres Mirona Białoszewskiego, jest tam tablica pamiątkowa), za to pojawiły się dwie nowe kawiarnie.

1) Kawiarnia "Obroty rzeczy" związana z fundacją Sztuka Życia na ul. Tarczyńskiej 9. A "Obroty rzeczy" to tytuł pierwszego tomiku wierszy Mirona Białoszewskiego.

2) Klubokawiarnia "Mikroklimat" (ul. Tarczyńska 5/9).

Ulica Tarczyńska przez to zyskuje jeszcze bardziej - na malutkim skrawku należącym do przeszłości, wśród zabytkowych kamienic i budynku starej fabryczki, urządzili się artyści i aktywiści społeczni pełni energii i optymizmu. Od dawna istnieje tu i organizuje różne ciekawe wydarzenia Klub Sąsiedzki TARCZYŃSKA 11 (adres Tarczyńska 11/24). Teraz mamy nowych chętnych do robienia czegoś ciekawego w sferze kultury i aktywności społecznej.

:!: UWAGA DOPISEK Niestety, klubokawiarnia "Mikroklimat" zamyka się. Jest w likwidacji a lokal do sprzedaży lub wynajęcia. Widziałam to na własne oczy na początku stycznia 2013. Może powstanie w tym miejscu coś fajnego lub choć prawdziwie użytecznego. Oby! Firma ubezpieczeniowa czy bank raczej się nie zdecyduje, bo miejsce nie pasuje z punktu widzenia planowanej sprzedaży instrumentów finansowych... no, zobaczymy, co będzie dalej.

IMG_4312.JPG
W kawiarni "Obroty rzeczy" na Tarczyńskiej na Ochocie.
Plik ściągnięto 92 raz(y) 1,26 MB

IMG_4311.JPG
OBROTY RZECZY - kawiarnia artystyczna na Tarczyńskiej
Plik ściągnięto 89 raz(y) 1,13 MB

IMG_4308.JPG
Klubokawiarnia Mikroklimat na Tarczyńskiej 5/9
Plik ściągnięto 92 raz(y) 1,36 MB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2013-01-16, 08:36, w całości zmieniany 1 raz  

KKA 

Wysłany: 2012-09-12, 00:55   Polecam Och-Cafe przy Och-Teatrze na Ochocie, ul. Grójecka .

Polecam Och-Cafe przy Och-Teatrze na Ochocie, ul. Grójecka 65.

Doskonała kawiarnia, można też coś zjeść :-P . Dla mnie jej atuty to :

1) przestrzeń - i w środku i na zewnątrz w ogródku ale na cichym zapleczu teatru, na trawniczku.

2) niebanalne miejsce - hol teatru z jego atmosferą i spokojem, klubowy, bezpretensjonalny wystrój.

3) możliwość popracowania bądź zajrzenia do laptopa, tableta,etc - internet :!:

4) od czasu do czasu pojawiająca się pani Maria Seweryn - miła gospodyni tego teatru :-) oraz inni ciekawi goście nie na bakier ze stołeczną kulturą i sztuką.

OCH CAFE przy teatrze, widok na ogródek kawiarni na tyłach teatru..jpg
Plik ściągnięto 187 raz(y) 582,27 KB

2012-08-03 OCH CAFE na Ochocie.jpg
Plik ściągnięto 128 raz(y) 538,15 KB

Ostatnio zmieniony przez KKA 2012-09-12, 00:56, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu