Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
PASJE agasz-g - Quilling
Autor Wiadomość
agasz-g 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2011-07-27, 22:07   PASJE agasz-g - Quilling

Kolejna technika, która sprawia mi przyjemność - quilling. Jesli któś się jeszcze nie spotkał z czymś takim, to tłumaczę, że jest to...kręcenie papierowych paseczków w ruloniki i modelowanie kształtów. Jest to dość pracochłonna technika, ale nie jest trudna, nawet mój syn się za nią wziął i robił prace do szkoły (potem podam linka również do jego prac ;-) ).
Quillingiem można ozdabiać wszystko, karteczki, szkatułki, pudełeczka, nawet wiklinę papierową (ja robię tam też pseudo quilling, bo nie z pasków, tylko z rurek). Można robić również formy przestrzenne ażurowe lub oklejane gotowe wyroby. Oprócz prostego skręcania pasków robi się różne kwiatki strzępiaste, różyczki itp. to również quilling, choć już nieco zaawansowany. Poniżej moje wybrane prace (niektóre kwiatki na kartkach pokazywane w innym wątku były robione metodą quillingową), a to link do albumu moich kręciołków quillingowych: https://picasaweb.google.com/agaszg/MojePraceQuilingowe

I jeszcze kręciołki mojego synka do szkoły:
Ostatnio zmieniony przez agasz-g 2012-01-15, 01:52, w całości zmieniany 4 razy  

Baba Jaga 

Wysłany: 2011-07-28, 00:01   Zachwycające ręce Agasz-g!

Agasz-g ! Masz cudowne ręce, ale prowadzi je piękne serce. Przepiękne są te rzeczy robione metodą quillingu oraz z „papierowej wikliny” czy kartkowe i pudełkowe cudeńka, które prezentujesz w poprzednich tematach.

„Zielony Smok” synka jest dosłownie urzekający, czuć w nim to coś dziecięcego, a jednocześnie jest to dzieło sztuki.

Pozdrawiam Cię ciepło! :-D
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2011-07-28, 00:02, w całości zmieniany 1 raz  

agasz-g 

Wysłany: 2011-07-28, 00:18   

Baba Jaga, bardzo dziekuję za uznanie :oops:

Misia 

Wysłany: 2011-07-28, 01:01   

Baba Jaga, wyrazilas dokladnie to, co ja myslalam. Zreczne paluszki, ktore prawdzi wielkie serce.

agasz-g 

Wysłany: 2011-07-28, 01:12   

Dziękuję :oops:

Oliver 

Wysłany: 2011-07-28, 15:35   

Wole ogladac prace Agasza niz czytac artykuly.
(Ale dostane bure za to co napisalem!)

Rex 

Wysłany: 2011-07-28, 19:36   

Calkiem misterna robota. to musi byc prawdziwa pasja, tyle grzebania w drobnostkach. Rezultat wynagradza naklad pracy. Moj szacunek, pani Agasz!

agasz-g 

Wysłany: 2011-07-28, 20:00   

Rex, bardzo dziekuję :-) Lubię to i tak fajnie pomyśleć, że z byle paska/pasków papieru może powstać takie ażurowe cacko ;-)
Oliver, nie narażaj się mamie :mrgreen: Ale dzięki, że chcesz oglądać moje rzeczy :-D
Ostatnio zmieniony przez agasz-g 2012-01-15, 02:14, w całości zmieniany 1 raz  

agasz-g 

Wysłany: 2012-01-15, 02:15   

Dawno mnie tu nie było, ale też nie miałam czasu na quilling. Jednakże jedną rzecz poczyniłam na świąteczną wymiankę z koleżanką z forum robótkowego:

Andrew 

Wysłany: 2012-01-16, 02:04   

Niezwykle i piekne. Zupelnie nie rozumiem, skad niektore osoby maja ten talent? Skad to wyczucie piekna i zaciecie do wyrazenia piekna roznymi sposobami. Bo to na pewno wymaga duzo pracy i czasu.
Artysci - wy jestescie kims szczegolnym!

agasz-g 

Wysłany: 2012-01-16, 14:48   

Miło mi Andrew :) To faktycznie pracochłonne jest, ale jak się lubi, to, co się robi, to sama przyjemność :)
Ja myślę, że talent mają wszyscy, tylko nie każdy do wszystkiego, albo mają ukryty i jak nie spróbuja, to się nie dowiedzą :)

PRex 

Wysłany: 2012-01-16, 16:39   

Zgadzam sie z tobą Andrew. To są wybrańcy Boga. Tyle że oni sami o tym nie wiedzą.
Agasz-g, na nowy rok życzę Ci, abyś zdała sobie sprawę z tego, że Bóg obdarzył Cię specjalną łaską. Czyń piękno, nie pozwól innym, aby Cię zniechęcili, gdyż czynisz to na chwałę Boga.

[ Dodano: 2012-01-16, 16:41 ]
P.S. Zdanie Agasz-g Ja myślę, że talent mają wszyscy, tylko nie każdy do wszystkiego, albo mają ukryty i jak nie spróbuja, to się nie dowiedzą :) jest bardzo rozsądne. Uważam, że masz rację.

Rex 

Wysłany: 2012-01-16, 16:43   

Prex, madre jest rowniez to, co powiedziales na temat laski Boga. Musze pomyslec na ten temat i sprawdzic, jak to pasuje do mojej egzystencji.

Krys 

Wysłany: 2012-01-16, 18:23   

"Wybrańcy Boga",

jakie to piękne określenie. Agnieszko, uwierz i weź to sobie do serca.

Baba Jaga 

Wysłany: 2012-01-16, 18:43   

Agasz-g, z całego serca dołączam się do powyższych serdecznych pochwał, bardzo mądrych słów i wspaniałych życzeń dla Ciebie :!:

Życzę Ci szczęścia, masy radości : z Twojej pracy, z cudownej rodziny i z przyjaciół od serca.

I raduj nas od czasu do czasu nowymi dziełami, bo ciesząc się z piękna i dobra, również jesteśmy wybrańcami Pana Boga. Móc cieszyć się z piękna to wielkie szczęście, podobnie jak radość z tworzenia. Dlatego, dziękujemy Ci Agasz-g. :!:

agasz-g 

Wysłany: 2012-01-16, 21:40   

Bardzo Wam wszystkim serdecznie dziękuję :-) Tyle miłych słów... :oops: Jest mi niezmiernie przyjemnie. Ja tworzę niemal cały czas, ale nie zawsze pokazuję ;-) Dziś podbudowaliście mnie i powstawiam jeszcze trochę innych prac.
Ja również na Nowy Rok życzę wszystkim szczęścia, wiary w siebie i włąsne możliwości i...odnajdujcie w sobie swoje ukryte talenty :-)

Alina 

Wysłany: 2012-01-16, 23:11   

Ale Baba Jaga powiedziala ladnie: Móc cieszyć się z piękna to wielkie szczęście, podobnie jak radość z tworzenia.
Agasz-g - dziekuje Ci za to piekne. Wyobraz sobie, ze karta Twojego wykonania dotarla do mnie na urodziny i teraz tronuje na honorowym miejscu.

agasz-g 

Wysłany: 2012-01-16, 23:23   

Alinko, ciesze się, że Ci się podoba karteczka i tymbardziej, że jest na honorowym miejscu :-D To bardzo miłe :-)

Odpowiedz do tematu