Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Baba Jaga
2011-11-10, 18:44
ODEZWA: O dietach, celebrytach i pięknym ciele.
Autor Wiadomość
Lolobrigida 

Wysłany: 2011-07-28, 01:19   ODEZWA: O dietach, celebrytach i pięknym ciele.

ODEZWA! O dietach, celebrytach i pięknym ciele

W każdej gazecie kolorowej czy tabloidzie, bo tak teraz się mówi, aż roi się od celebrytów opowiadających o swojej diecie bądź bardzo zdrowych a niekalorycznych daniach. Mnie już robi się mdło na sam widok tych kunsztownych analiz, szczerych porad serwowanych przez „gwiazdy”, nie mogę już patrzeć na stojące przy garach panie aktorki, redaktorki bądź prezenterki i prezenterów!

Proszę was o litość, wszyscy, którzy macie wpływ na to, co się wyprawia – nie chcę już widzieć tych wymuskanych, wyćwiczonych przez indywidualnego trenera, odłączonych już dawno od reszty społeczeństwa ludzi, miłych ale jakoś tak plastikowo, mądrych, ale trochę płytko.
Czas powiedzieć stop rządom celebrytów, gwiazdom jednego serialu, sitcomu, etc. Proszę o opuszczenie choć tej jednej dziedziny, na której się nie znają.

My i tak wiemy, że należy : mało, choć różnorodnie spożywać, nie jadać przetworzonej żywności oraz uprawiać ruch!! My to wiemy. Wiemy, że dietę Dukana musimy wyrzucić do kosza, bo nam poważnie zaszkodzi, dietę Kwaśniewskiego już wyrzuciliśmy, diety Montignaca nawet nie zaczęliśmy, bo strasznie droga!, dieta Cambridge strasznie się skompromitowała efektem jojo. Jeszcze w ukryciu pijemy slim coffee, zajadamy otręby i suszone śliwki, ewentualnie wypijemy hinduski „ziołowy” napar...czekamy, co z dietą Cohena…( aktualnie jest w natarciu).

Według ostatnich doniesień poważnych agencji prasowych „Amerykanie zwrócili uwagę na nienaturalnie chude nogi księżnej Kate” (dawniej Middleton, teraz księżna Cambridge – zbieżność nazwy z dietą przypadkowa), a brytyjski magazyn
„Star” wręcz postawił sprawę jasno: czy Kate nie jest zbyt chuda??

Teraz uwaga! Ważny i stosowny cytat:

„ Lubiła siadać (Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, córka Wojciecha Kossaka, siostra Magdaleny Samozwaniec) wtulona w kącik tapczanu i gryźć coś namiętnie wiewiórczym sposobem, najchętniej pestki albo gotowany bób, mocno posolony, czy też orzechy. Mięsa nie jadała nigdy i świetny jej wiersz „O mięsożercach” był wyrazem prawdziwego wstrętu. Siedziała jak urocze zwierzątko w norce, gryzła coś, gryzła prędziutko, podśmiechując krótkim, gardłowym śmieszkiem, nieco ptasim.”
Irena Krzywicka (dziennikarka, niegdysiejsza mieszkanka Ochoty) – o swojej przyjaciółce….

Mam nadzieję, że to dopiero pierwsza odsłona cyklu o jedzeniu… :mrgreen:

IMG_0456.JPG
Plik ściągnięto 236 raz(y) 3,11 MB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2011-08-05, 21:19, w całości zmieniany 4 razy  

Artur S. 

Wysłany: 2011-07-28, 01:31   

Zdjęcie, droga Lolobrigido, dałaś zabawne. Gdyby było w kolorze, pomyślałbym, że robione w USA. Nie żartuję, tutaj są prawie same grubasy. Tylko w Kaliforni, wokół Hollywood, ludzie więcej dbają o wygląd.
Niemniej jednak popieram Cię w Twoim odzewie przeciwko fobii kalorii (sam wymyśliłem tę chorobę). Chude kobiety wyglądają nie tylko nie zdrowo, ale i niesmacznie - dokładnie jak amerykańskie grubaski.
Jak to się mówi, jest takie łacińskie przysłowie, że nieodpowiednia ilość czyni z jedzenia truciznę.

Dawid 

Wysłany: 2011-07-28, 01:33   

Po polsku bym powiedzial: Co za duzo, to niezdrowo. Ale co za malo tez...

PRex 

Wysłany: 2011-07-28, 01:36   

Quantum facit venenum.
To odnosi się do wszystkiego w naszym życiu.
Te chudziny są niesmaczne, Arturze, bo najzwyczajniej w świecie CHORE.

Misia 

Wysłany: 2011-07-28, 01:42   

Dzisiaj przewaznie wszyscy wszystko maja, to probuja sie wyroznic czyms innym, jak wlasnie wyjatkowa figura.
Zly kierunek, bardzo zly. I na dodatek wmawiaja osobom, ktore odzywiaja sie normalnie, ze maja isc na diete, bo beda niemodne. To tak jak generacja naszych rodzicow wmawiala jeden drugiemu, zeby sie napil wodki, bo inaczej nie bedzie dobrym kumplem. Jeden alkoholik wciaga w nalog srednio 5 osob!
W jakims artykule czytalam tu na forum, ale nie pamietam w jakim, ze jek sie odchudzasz, to marnieje ci takze umysl. Mozg przestaje byc wystarczajaco wydajny.

PRex 

Wysłany: 2011-07-28, 01:44   

Misia, tytuł artykułu: "Misterium mózgu"; autor: Krys

Dawid 

Wysłany: 2011-07-28, 01:45   

Misia, nie odchudzaj sie, usilnie prosze. :-D

Lolobrigida 

Wysłany: 2011-07-28, 11:43   skąd to zdjęcie?

Artur, zdjęcie - to fragment jakiegoś reklamowego artykułu firmy Ford Motor Company Limited. Dagenham. Essex z 1939 roku. Zdjęcie ma być dowodem na to, jak przestrzenne jest to auto.
Nie mam pojęcia, czy ta para na zdjęciu to Anglicy??? Mnie też jakoś kojarzą się niestety z Amerykanami.

W podpisie, który jest pod zdjęciem, a który mi się uciął, jest napisane: "WELL ABOVE AVERAGE! The "Perfect" and the world's largest couple - not to mention their much-travelled luggage."
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2012-03-01, 10:56, w całości zmieniany 1 raz  

Rex 

Wysłany: 2011-07-28, 18:33   

Hej, zdjecie jest dowcipne, a wlasciwie cala reklama jest dowcipna!

Krys 

Wysłany: 2011-07-30, 22:50   

Zdjęcie jest faktycznie zabawne. Ale wracając do intencji autorki artykułu, wszystkie te diety są niepokące i przynoszą więcej szkody niż pożytku.

Człowiek jest stworzony do ruchu.

Tym hasłem niemiecki naukowiec, dr Ulrich Strunz, trafił do serca i mięśni leniwych Niemców.
Dr Strunz dowodzi, że człowiek w każdym wieku potrzebuje ruchu prawie tak bardzo jak tlenu. Bo jak inaczej wytłumaczyć, że w momencie, gdy przebiegniemy kilka kroków, cała chemia w organiźmie zmienia się na korzyść?
Spędzając przedpołudnia przed telewizorami, w kuflem piwa w jednej ręce i miseczką chipsów w drugiej, nie tylko szkodzimy swojej figurze, o czym każdy wie, lecz karygodnie sprzeciwiamy się naturze. Z tym że ruszać się należy nie tyle według metody fitness, lecz i wellness. Cokolwiek byśmy ćwiczyli, powinniśmy być odprężeni, poruszać się lekko, z uśmiechem na twarzy, nasz puls nie powinien przeszkadzać w pogawędce. Czyli tak jak to robią - dzieci.
Jednym z największym grzechów wobec dzieci, jest ograniczanie ich ruchu na korzyść nauki. Szczególnie dotyczy to chorobliwie ambitnych rodziców, którzy złe oceny dzieci karzą zakazem zabaw na boisku: "Pójdziesz grać w nogę dopiero, jak poprawisz stopień z matematyki."

A przecież właśnie podczas ruchu dziecko, jak również dorosły, stymuluje obie półkule mózgowe, doprowadzając do balansu i nowych połączeń nerwowych, które niezbędne są do efektywnej nauki.

A więc „niedostateczny“ w szkole ukarajmy meczem w koszykówkę.

Arcyhistoria 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2011-09-01, 21:02   Nie zgadzam się z Lolobrigidą!

Nie zgadzam się z Lolobrigidą!

[ Dodano: 2011-09-21, 11:52 ]
Żartowałam! ;-) Też jestem za rozsądkiem a przeciw dyktatowi PRÓŻNOŚCI!! To może poważnie zaszkodzić tym ze słabszą głową i giętkim charakterkiem.

IMG_0403.JPG
Plik ściągnięto 167 raz(y) 2,58 MB

Baba Jaga 

Wysłany: 2011-09-21, 15:43   

Ha, ha!

IMG_1337.JPG
Plik ściągnięto 153 raz(y) 2,59 MB

zuza213 

Wysłany: 2016-09-22, 14:30   

mnie najbardziej śmieszy tzw dieta zmieniająca rysy twarzy

bennesko 

Wysłany: 2016-11-11, 13:04   

No ta dieta to naprawde niesamowita bajka. Nie wiem kto w to wierzy.
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2017-01-11, 09:30, w całości zmieniany 1 raz  

marrian339 

Wysłany: 2017-01-11, 16:25   

Niezła ta odezwa, podoba mi się !

Bubax 

Wysłany: 2017-10-19, 10:44   

Ta fotografia ma swój urok. Ja ci ludzie sie miescili w takim aucie to ja niewiem

Odpowiedz do tematu