Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
PASJE agasz-g - Szydełkowe różności
Autor Wiadomość
agasz-g 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2011-07-28, 19:56   PASJE agasz-g - Szydełkowe różności

I jeszcze jedna moja pasja, którą ostatnio zaniedbałam na rzecz innych, ale nie zrezygnowałam z niej i mam nadzieję, że jak będę miała więcej czasu, to znów do tego wrócę :-D Szydełkowanie, to coś co robiłam od baaardzo dawna. Jak byłam małą dziewczynką dziergałam na szydełku ubranka dla swoich lalek, robiłam koronki do chusteczek do nosa, do obrusów. Potem miałam przerwę i tylko sporadycznie coś tam wydziergałam, np. bluzeczkę dla siebie, jakieś spódniczki, zabawki pluszakowe. Nie mam zdjęć wcześniejszych prac, dopiero tych po dłuższej przerwie i te przedstawiam.
Tutaj cały album: https://picasaweb.google.com/agaszg/SzydeKoweRoznosci

I kilka wybranych prac:

Ostatnio zmieniony przez agasz-g 2011-10-23, 23:00, w całości zmieniany 3 razy  

Andrew 

Wysłany: 2011-07-29, 00:43   

Pamietam, ze moja mama lubila szydelkowac. Nigdy nie moglem zrozumiec, co kobiecie daje takie dziubanie drutem. Dla mnie bylo wszystko jedno, czy serwetka miala rabek z koronka czy nie. Mojej mamie by sie podobaly te dzierganeczka. Ja wole tamte inne prace Agasza.

agasz-g 

Wysłany: 2011-07-29, 00:47   

Andrew, cieszę się, że mimo braku przekonania, zajrzałeś tu do mnie. Dziękuję ;-)

Barbara 

Wysłany: 2011-07-29, 00:49   

Te prace potrafi docenic tylko ten, kto sam szydelkuje. Bardzo pieknie zrobione.
Ale... Andrew, zgadzam sie z toba, inne prace Agnieszki robia wieksze wrazenie, gdyz ich technika nie sa jeszcze taka popularna jak szydelkowanie.

agasz-g 

Wysłany: 2011-07-29, 00:51   

Barbara, co racja, to racja :-D Dlatego właśnie obecnie bardziej zajmuję się tymi innymi technikami :mrgreen:

Artur S. 

Wysłany: 2011-07-29, 12:03   

Praca kobiecych paluszkow. Ladne.

Oliver 

Wysłany: 2011-07-29, 15:44   

Hmmm...

Rex 

Wysłany: 2011-07-29, 21:01   

Oliver rozumiem cie. Toz to dla dziewczynek!

agasz-g 

Wysłany: 2011-08-02, 21:58   

:-) Dla dziewczynek, jak dla dziewczynek, ja myślę, że dla zwinnych paluszków i dobrych oczu. Znam mężczyznę, który również dziergał coś na szydełku, więc...różnie to bywa ;-)
No, ale różne są gusta i o nich się nie dyskutuje, miło mi, że zaglądacie do moich prac, mimo, że nie przypadają Wam do gustu :-)

Baba Jaga 

Wysłany: 2011-08-02, 23:12   Robótki ręczne to pasja niektórych mężczyzn.

Agasz-g, Twoje prace są cudowne, szydełkowe dziełka również. Panowie: Rex i Oliver powinniście sprawdzić, jak takie zajęcie relaksuje!!!
Dla mnie wielką ciekawostką i jednak również ogromnym zaskoczeniem było to, że Eugeniusz Bodo, wielki przedwojenny amant polskiego filmu, uwielbiał robótki ręczne, specjalizował się zwłaszcza w wytwarzaniu jakichś makatek z koralikami. Potem na siłę obdarowywał nimi wszystkich swoich znajomych! Dużo bym dała, żeby zobaczyć makatki Eugeniusza Bodo!!!

Jeszcze chodzi mi po głowie jakiś mężczyzna, znany itd., który również zajmował się robótkami ręcznymi. Zresztą, co tu szukać daleko - na pewno sławni kreatorzy mody, czy mniej sławni projektanci i krawcy musieli lubić takie rzeczy. Wykonywanie wszelkich dodatków do ubrań, etc. wymaga od nich również takich umiejętności.

Tak więc, robótki ręczne to nie jest wcale dziedzina tylko dla kobiet.
Jeśli chodzi o Twoje prace agasz-g - mnie szczególnie zachwycają te stroje dla dzieci!!!które zamieściłaś w innym poście na temat Twoich prac. Może dlatego, że same dzieciaczki są najwdzięczniejszymi prezenterami tych rzeczy, jakich można sobie wymarzyć na świecie.

agasz-g 

Wysłany: 2011-08-02, 23:44   

Baba Jaga, dziękuję :-)
Właśnie przypomniałaś mi kolejnego mężczyznę, któy zajmował się gobeliniarstwem, to właśnie on i jeszcze jedna sąsiadka zarazili mnie tkaniem gobelinów. A jakie piękne prace wyszły spod tych męskich rąk! :-D

A stroje postanowiłam szyć jak miałam jedno dziecko, więc czasu 4 razy więcej ;-) Wszystkie stroje z wypożyczalni wydały mi się oklepane i...brzydkie, więc wymyśliłam sobie sama :mrgreen:

Odpowiedz do tematu