Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
SOS Wioski Dziecięce rozpoczynają kampanię POWRÓT DO SZKOŁY
Autor Wiadomość
Baba Jaga 

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 709
Skąd: Warszawa, Ochota-Szczęśliwice.
Wysłany: 2011-08-09, 12:51   SOS Wioski Dziecięce rozpoczynają kampanię POWRÓT DO SZKOŁY

SOS Wioski Dziecięce rozpoczynają kampanię „Powrót do szkoły”

Z początkiem sierpnia br. ruszyła kampania „Powrót do szkoły”, prowadzona przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Jej celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej i zagrożonych jej utratą. Zebrane podczas kampanii fundusze zostaną w całości przeznaczone na wyprawki szkolne oraz na korepetycje i zajęcia wyrównawcze dla osieroconych i opuszczonych dzieci. Obecnie Stowarzyszenie ma 1250 podopiecznych.

„Wyprawka szkolna to wydatek rzędu kilkuset złotych, a w każdej Rodzinie SOS jest od 5 do 8 dzieci” - mówi Barbara Rajkowska, Prezes Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. „Większość dzieci trafiających pod naszą opiekę ma poważne deficyty emocjonalne i edukacyjne. Im starsze dziecko trafia do Wioski SOS, tym trudniej jest mu nadrobić zaległości w nauce. Dokładamy wszelkich starań, aby wyrównać szanse edukacyjne naszych podopiecznych i zapewnić im wszechstronny rozwój. Niestety mamy ograniczone środki finansowe”.
Skala potrzeb społecznych jest ogromna – w Polsce niemal 100 000 najmłodszych jest pozbawionych opieki rodzicielskiej. Ubóstwo dzieci i dziedziczenie biedy to jeden z najważniejszych problemów społecznych, szczególnie wśród rodzin wielodzietnych. Zagrożone wykluczeniem społecznym dzieci napotykają bariery edukacyjne takie jak: brak środków na zakup podręczników, korepetycje czy dojazdy, wyniesiony z domu brak aspiracji edukacyjnych. Gdy rodzice nie są w stanie zapewnić dzieciom warunków sprzyjających edukacji, pojawiają się problemy z nauką i trudności wychowawcze.

Ogólnopolska kampania „Powrót do szkoły” jest skierowana do mieszkańców dużych miast, rodziców dzieci w wieku szkolnym. Obejmie bezpłatne ogłoszenia prasowe, radiowe, akcję ulotkową oraz działania w internecie i potrwa do połowy września. Partnerami akcji są Gruppa 66 Ogilvy, Starcom, księgarnie Matras, Auchan Polska i TelePolska. Patronat nad akcją objął Program Pierwszy Polskiego Radio.

Konto akcji „Powrót do szkoły”: 07 1240 6247 1111 0000 4975 0683.


SOS Wioski Dziecięce w Polsce to pozarządowa organizacja dobroczynna, która opiekuje się dziećmi opuszczonymi, osieroconymi oraz tymi z rodzin dysfunkcjonalnych. Należy do światowego Stowarzyszenia SOS Kinderdorf International – ta największa na świecie organizacja charytatywna działa w 132 krajach!

W Polsce istnieje już od 27 lat. W tej chwili mamy pod opieką ponad 1 250 potrzebujących dzieci, a naszym ambitnym planem jest zwiększyć liczbę podopiecznych do trzech tysięcy w 2016 roku.Misją Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce jest niesienie pomocy wszystkim dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej oraz zagrożonym jej utratą.

Dla nich Stowarzyszenie tworzy rodzinne formy opieki zastępczej, potocznie zwane „SOS Wioskami Dziecięcymi”. Tam opuszczone i osierocone dzieci dostają prawdziwą rodzinę: mamę, tatę, miłość i bezpieczeństwo – warunki, w których mogą się rozwijać.

Szczególny nacisk kładziony jest na przygotowanie dzieci i młodzieży do samodzielnego życia. Chodzi o zapewnienie im jak najlepszego startu w dorosłe życie. Prowadzone są też projekty opieki krótkoterminowej, czyli Domy Czasowego Pobytu, które są bezpieczną przystanią dla dzieci oczekujących na decyzję sądu rodzinnego o ich ostatecznym miejscu pobytu. Najważniejsze jest również to, że organizacja SOS Wioski Dziecięce ze wszystkich sił stara się zapobiegać rozpadowi rodziny – dlatego rodziny pogrążone w kryzysie mogą liczyć na pomoc ludzi związanych ze Stowarzyszeniem.


na podstawie informacji z oficjalnej strony internetowej Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce
:arrow: http://wioskisos.org/2,1,2,powrot_do_szkoly.html

P.S. Organizację znam osobiście o tyle, że byłam jednym z prawników zaangażowanych w doradztwo przy tworzeniu Stowarzyszenia w Polsce. Poznałam wtedy i cele tej międzynarodowej organizacji i niektóre osoby współodpowiedzialne za jej funkcjonowanie na świecie. Jest to organizacja ciesząca się wielkim respektem w Europie i na świecie.

W czasie wielkiego kryzysu humanitarnego w Somalii, niech będzie dodatkowym podkreśleniem zasług tej organizacji podanie następującej informacji:
Klinika SOS Wiosek Dziecięcych w Magadiszu, w Somalii jest największym centrum medycznym w tym kraju. Przeprowadza się tam 300 000 operacji rocznie. Klinika była jedynym czynnym szpitalem w najtrudniejszych wojennych dniach w 2006 roku.

IMG_0483.JPG
Plik ściągnięto 223 raz(y) 2,62 MB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2013-03-17, 12:43, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
stat4u
Kopiowanie tre?ci i zdj?? z portalu i forum bez zezwolenia zabronione