Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Baba Jaga
2011-12-01, 22:55
Niech spoczywają w pokoju - Rest in peace - Jersey
Autor Wiadomość
Jerzy_S 

Wysłany: 2011-08-16, 20:58   Niech spoczywają w pokoju - Rest in peace - Jersey

Czyn szaleńca - ojca rodziny, który zasztyletował 6 osób jest niezwykle przerażający. Zbrodniarzem tym jest 30 - letni Polak, ofiary zbrodni to również Polacy.
Akurat 14. sierpnia w dniu zbrodni Polacy zamierzali przedstawić na Wyspie Jersey w ramach weekendu polskiego nasz kraj i jego piękno. Na wyspie liczącej około 90 tys. mieszkańców pracuje około 5 tys. Polaków. Pracują głównie w gastronomii i hotelarstwie.
Mają dobrą opinię.
Wobec tej śmierci ,ludzie w Jersey nie chcą być obojętni. Anglicy założyli stronę na Facebook'u, na której wyrażają współczucie społeczności polskiej na Jersey. Proponują zorganizowanie zbiórki pieniędzy dla rodzin ofiar, chcą uzbierać sumę wystarczającą na pokrycie kosztów pogrzebu w Polsce ofiar zbrodni. W środę o godzinie 12.00 proponują uczcić ofiary 6 minutową ciszą w miejscach pracy. Wiele osób na Facebook'u jako emblemat przyjęło sześć zapalonych świec symbolizujących ofiary.
Zbrodnia jest wstrząsem dla wszystkich mieszkańców wyspy Jersey. Będzie tam prowadzona pomoc psychologiczna dla wszystkich potrzebujących jej po tym
tragicznym wydarzeniu. Słyszałem w polskiej telewizji wypowiedź Polki, która uważa, że na Jersey potrzebna jest stała pomoc polskich psychologów dla osób, które tam przybyły i nie znają języka angielskiego.
Ksiądz Stanisław Adamiak odprawił w kościele katolickim na wyspie Jersey Mszę Św. za zmarłych.
Kolejna Msza Św. będzie odprawiona w czwartek.
Ważne jest okazanie solidarności społeczności polskiej w Jersey i przekazanie wyrazów współczucia rodzinom ofiar.

http:// www. facebook.com/JerseySix?ref=nf

candles.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 454 raz(y) 9,98 KB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2011-11-08, 12:08, w całości zmieniany 2 razy  

KKA 

Wysłany: 2011-08-16, 23:35   Niech spoczywają w pokoju...

Niech spoczywają w pokoju...
Straszny żal tych ludzi i dzieci, co zginęły, żal tych, co zostali ze świadomością tego wszystkiego, nawet żal tego szalonego człowieka...który mógł zrobić taką koszmarną rzecz....straszna zagadka ludzkiej słabości, ułomności psychiki.

Ma się ochotę krzyczeć - Boże, zmiłuj się nad nami!

Miejmy nadzieję, że ludzie na Jersey otrzymają wsparcie od psychologów, rodzin i przyjaciół oraz kapłanów.

Baba Jaga 

Wysłany: 2011-08-17, 01:00   słowa księdza Jana Twardowskiego

"... Jakie to przerażające, że to właśnie człowiek może mordować, krzywdzić, wywołać wojnę.

Ale przecież i w świecie upadającego człowieka można dostrzec tyle poświęcenia, miłości, dobroci, żalu.

Nie tylko Ojca Kolbe, ale i Janusza Korczaka. Nawet na dramat patrzę oczyma starożytnych, którzy w dramacie nie widzieli tragedii rozpaczy, ale niezrozumiałe działanie.

Dramat mógł być oczyszczeniem, trudną drogą do dobra."

ks. Jan Twardowski, z wstępu do zbioru wierszy "Rachunek dla dorosłego"

Krys 

Wysłany: 2011-08-17, 01:07   

KKA, bardzo, ale to bardzo dobry komentarz! Chetnie podpisalabym sie pod nim. Popieram kazde Twoje slowo.

Jerzy_S 

Wysłany: 2011-08-19, 10:28   

Przetłumaczę teraz z angielskiego wpis z podanej strony na Facebooku:

Moje myśli kieruję teraz do rodzin i przyjaciół tych poszkodowanych poprzez ostatnie wydarzenia i mam nadzieję, że w pewien sposób liczne wyrazy wsparcia wyrażone przez naszą wspólnotę wspomogą was choć trochę.

Mam nadzieję, że nikt nie sprzeciwi się mi i nie uważa że jestem w błędzie gdy powiem do licznej tu polskiej spoleczności, że każde nawiązanie we wpisach do wątków antypolskich jest niedorzeczne i po prostu tu się nie zdarzyło.

Ludzie w Jersey traktują Was jak swoich, tworzymy wspólnotę , która idzie razem i w ten sposób wspieramy tych dotkniętych nieszczęściem w ten straszny czas

Paul Simon

[ Dodano: 2011-08-21, 19:25 ]
Craig de La Haye mąż zamordowanej Marty de La Haye i ojciec Julii napisał na podanej stronie na Facebooku:

Czytając wszystkie komentarze na tej stronie dobrze się czuję wiedząc, że wy jako wspólnota okazujecie tak wiele współczucia. Jestem naprawdę wzruszony przez wsparcie i miłość, to czyni moje dni trochę łatwiejsze.
Moja rodzina i przyjaciele odeszli ale nigdy nie będą zapomniani. Przekazuję wam swą miłość.
Ostatnio zmieniony przez Jerzy_S 2011-08-19, 10:31, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu