Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Szkoda tych ławek, szkoda naszych pieniędzy.
Autor Wiadomość
Duch Ochoty 

Wysłany: 2011-09-01, 22:44   Szkoda tych ławek, szkoda naszych pieniędzy.

Szkoda tych ławek, szkoda naszych pieniędzy.

Już od wiosny ławki i alejki wokół jeziorek w naszym Parku Szczęśliwickim są zalane wodą. Wygląda na to, że ławki się zniszczą, zgniją i pordzewieją. Niektóre ławki są nowe, bardzo solidne i ładne jeśli chodzi o wzornictwo. Zastanawia to pewnie niejednego mieszkańca, czy jednak nie opłaciłoby się może zdemontować te najnowsze, niedawno instalowane ławki. Odpompowywanie wody jest na pewno za drogie.

Dodatkowo, trzeba podkreślić jeszcze jeden fakt natury socjologiczno-psychologicznej. Takie zaniechanie, brak jakiejkolwiek aktywności i starania demotywuje ludzi, mieszkańców, szczególnie tych młodych, do dbania o wspólne, nowe urządzenia parkowe. Powoduje to również spadek zaufania do władzy lokalnej, do jej poczucia gospodarności i odpowiedzialności za nasz wspólny majątek.

IMG_0934.JPG
Plik ściągnięto 198 raz(y) 4,12 MB

IMG_0930.JPG
Plik ściągnięto 188 raz(y) 4,03 MB

PRex 

Wysłany: 2011-09-02, 02:26   

Duch Ochoty, zgadzam sie z Toba w stu procentach. Trzeba zmienic przywodcow politycznych na bardziej odpowiedzialnych.

de voukolitsch 

Wysłany: 2011-09-09, 12:51   Potopione ławki

Uważam, że powinno się natychmiast wysłać te zdjęcia wszystkim radnym i burmistrzowi ochoty bo niestety nie wiedzą co się dzieje w ich dzielnicy; powinno im się kazać chodzić po terenie swojej dzielnicy i obserwować co się dzieje. Jak sie zgłosiło chęć bycia gospodarzem to trzeba zachowywać sie jak gospodarz a nie jak urzędas od pensyjki do pensyjki (czy sie stoi czy sie leży dieta się należy). ΩΩ

Jerzy_S 

Wysłany: 2011-09-09, 18:13   

Ochota
Odnowiony park Szczęśliwicki pod wodą

Część wyremontowanych niedawno za 1,2 mln zł. ławek i alejek niszczeje pod wodą.

Park Szczęśliwicki doczekał się większego stawu. Nie jest to jednak zasługa urzędników. Woda sama wystąpiła z brzegów i zalała najbliższe alejki, ławki, kosze na śmieci oraz kwietniki. Ta swoista powódź nie przeszkadza jednak mieszkańcom Ochoty, którzy chętnie spacerują w pobliżu rozlewiska.

- Takie wylewy są nawet korzystne ze względu na zawartą w wodzie sól i mogę mieć dobroczynny wpływ na otaczająca przyrodę - mówi jeden z okolicznych mieszkańców spotkany przez nas w parku. - Stan wody był jeszcze wyższy, teraz i tak już powoli opada. Wszystko zależy od opadów i śniegu, który zalegał w okolicach stawu w zimie - dodaje.

Urzędnicy z Ochoty twierdzą, że wysoki poziom wody w stawie w parku Szczęśliwickim może wynikać z ogólnego wzrostu opadów na terenie Polski i Mazowsza. Według Mai Gottesman, dodatkowe utrudnienie stanowi także ukształtowanie terenu, które sprawia, że lustro wody znajduje się poniżej linii kanalizacyjnej. Władze dzielnicy rozważają budowę instalacji odprowadzającej wodę do kanalizacji.

Remont za 1,2 mln złotych

Park w ostatnim czasie przeszedł gruntowny remont. W okolicach akwenu pojawiły się m.in. pomosty dla wędkarzy, rewitalizowano zniszczone alejki, ustawiono kosze, ławki, a także zasadzono nowe drzewa. Łączny koszt tej inwestycji oszacowano na około 1,2 mln zł.

--------------------------------------------------------------------------------

Jest to artykul z Moje Miasto Warszawa www.mmwarszawa.pl
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2012-11-16, 14:22, w całości zmieniany 3 razy  

Admin 
Administrator

Wysłany: 2011-09-10, 21:41   

To jest Polska właśnie - najpierw robi się remont kapitalny parku gdy wiadomo, że jest notorycznie zalewany, a dopiero jak wyremontowane ławki zgniją, robi się odpływ nadmiaru wody.
Urzędnicy pomysłowe ludki mają w tym temacie duże doświadczenie - bo najpierw kładzie się piękny asfalt na drodze, a po miesiącu tnie się drogę, żeby położyć kanalizację. U mnie na Ursusie zrobili ścieżkę rowerową, a następnie przy samej jej krawędzi ustawili ławki dla ludzi i jak rowerzysta chce przejechać to jedzie po nogach siedzących osób.

de voukolitsch 

Wysłany: 2011-09-10, 23:35   Gramatyka polska

Chciałem zwrócić uwagę, że nie mówi się "na Ursusie" tylko "w Ursusie", tak samo jak się nie mówi "w Ochocie" tylko "na Ochocie". :mrgreen:

Admin 
Administrator

Wysłany: 2011-09-11, 23:37   

Dziękuję za zwrócenie uwagi do popełnionego przeze mnie błędu, aczkolwiek twoja wypowiedź to Off-topic można to było załatwić poprzez PW
:arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Off-topic
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2012-11-16, 14:23, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu