Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosze na śmieci i kosze na psie odchody - za mało!!!!
Autor Wiadomość
Baba Jaga 

Wysłany: 2011-09-06, 23:06   Kosze na śmieci i kosze na psie odchody - za mało!!!!

Zrobiłam zdjęcie uroczemu koszowi na psie kupki. Jest to zdjęcie również unikatowe, ponieważ widziałam tylko jeden taki kosz - na ulicy Częstochowskiej. Proponuję o zamieszczenie takich koszy dużo więcej i gęściej - i to nie tylko w parkach i na skwerach, ale przy osiedlach i mniejszych uliczkach. To rozwiąże problem właścicieli piesków i nam - próbującym omijać "miny". Niestety dzieci już niczego nie omijają tylko przychodzą z cuchnącą nalepką na bucikach do domu. :roll:

Podobna sprawa jest z koszami na śmieci przy ulicach osiedlowych i innych również. Trzeba być bardzo wytrwałym, by wędrować ze śmieciem w ręku, w kieszeni lub torbie przez pół Ochoty, aby w końcu go gdzieś porzucić. Nie powinien dziwić więc nikogo brud na naszych ulicach. Są to być może drobiazgi dla kogoś, ale jak miło jest spacerować po francuskim, austriackim czy czeskim czystym miasteczku i zachwycać się kwietnikami, prostymi chodnikami i czystością :!: na ulicach. Potem mówimy - tak, my Polacy jeszcze musimy się uczyć od nich!! My już wiemy to i widzimy, więc prosimy o kosze!!!

kosz na psie odchody.JPG
Plik ściągnięto 285 raz(y) 979,82 KB

Admin 
Administrator

Wysłany: 2011-09-07, 00:11   

Baba Jaga napisał/a:
Proponuję o zamieszczenie takich koszy dużo więcej i gęściej
Baba Jaga napisał/a:
To rozwiąże problem właścicieli piesków

:-) Czy ktoś na prawdę wierzy w to, że tylko brak koszt jest problemem???? Kosze mogą być co pięć metrów, a właściciele psów i tak nie będą po sobie (swoich psach) sprzątali. Nie brak koszy jest głównym problemem, lecz mentalność właścicieli psów, którym korona z głowy by spadła jakby posprzątali.
Teoretycznie pilnowaniem tego porządku miała zajmować się Straż Miejska, ale Panom w głowie tylko więcej władzy i więcej fotoradarów, wystawianie mandatów za złe parkowanie, lub z fotoradarów, jest bardziej opłacalne niż wlepienie mandatu opiekunowi za nieposprzątanie po swoim psie.
Owszem opiekunowie psów mogą mówić "nie sprzątam, bo nie ma pojemników" to jest tylko wymówka, bo byłem świadkiem kiedy pies starszej Pani zrobił kupę obok takiego pojemnika, a ona udawała, że nie widzi kupy i pojemnika.
Zmieńmy mentalność, to i brak pojemników nie będzie problemem, a jak komuś jest wstyd sprzątać odchody po swoim psie, to po co brał sobie psa?
Ostatnio zmieniony przez Admin 2011-09-07, 00:12, w całości zmieniany 2 razy  

PRex 

Wysłany: 2011-09-07, 14:51   

Zgadzam sie ze wszystkimi opiniami. Jednak uwazam, ze im wiecej tych koszy na kupki, tym wieksze prawdopodobienstwo, ze jednak zaczna byc uzywane. To dobry poczatek.

kariii 

Wysłany: 2011-09-21, 14:21   

Ciekawe kiedy pojawią się
Kod:
[url=http://www.eco-market.pl/pojemniki-na-piasek-i-sol] pojemniki na piasek[/url]
.

[ Komentarz dodany przez: Admin: 2011-09-30, 00:49 ]
kariii, za jawny spam i nieprzestrzeganie regulaminu dostaje ode mnie dwa punkty ostrzeżenia (ale pewnie i tak już nigdy nie wróci na nasze forum)
Ostatnio zmieniony przez Admin 2011-09-30, 00:45, w całości zmieniany 1 raz  

SulejmanWielki 

Wysłany: 2012-08-30, 21:28   Kupy, kupy... wszędzie psie kupy.

Nie wiem, czy to z powodu braku koszy na psie kupy czy raczej przyczyną jest brak ludzkiej kultury i przyzwoitości, ale psie kupy to nasze polskie przekleństwo. Dlaczego ludzie nie posprzątają po swoim psie, to jest pytanie. Myślę, że po prostu sami żyją jak świntuchy, a we własnym domu pewnie też chodzą po kupach pupila i swoich zapewne też. Wyobrażam ich sobie jako zakłamanych brudasów, którzy widzą wady w innych ale nie w sobie samych.

A koszy rzeczywiście nie ma za wiele, co stanowi tylko wymówkę, że kupę można zostawić na chodniku, murku czy trawniczku. Gdyby Ci eleganccy właściciele piesków posiadali dzieci, o które by dbali, być może zastanowiliby się, gdyby ich dzieciątko powalało sobie rączki, nóżki i kolanka w cuchnącej kupie. Jednak albo tych dzieci nie mają, albo o nich dawno zapomnieli albo nigdy o nich nie pomyśleli. Są też tacy - i ich jest najwięcej - którzy o sobie, swoich pieskach, kotkach, dzieciach pamiętają, ale innych ludzi traktują jako rasę podlejszą, która powinna wąchać odchody przez nich lub zależne od nich zwierzęta produkowane.

Oto zdjęcia kup w Parku/Skwerze Opaczewskim, bądź Dobrego Maharadży. Taka sama sytuacja panuje w Parku Szczęśliwickim czy na trawnikach całej Ochoty, z nielicznymi wyjątkami, jak powyżej udokumentowała pani Baba Jaga.

Psie kupy w Parku Dobrego Maharadży na Ochocie..JPG
Plik ściągnięto 36 raz(y) 888,14 KB

Może ktoś poznaje kupę swojego pieska ....JPG
Plik ściągnięto 39 raz(y) 655,45 KB

psie kupy są wszędzie na trawnikach Ochoty.JPG
Plik ściągnięto 41 raz(y) 899,93 KB

Ostatnio zmieniony przez SulejmanWielki 2012-08-30, 21:30, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu