Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Baba Jaga
2012-03-27, 13:55
List Krystyny Jandy na 6. rocznicę Teatru Polonia
Autor Wiadomość
Jerzy_S 

Wysłany: 2011-09-17, 09:53   List Krystyny Jandy na 6. rocznicę Teatru Polonia

SZÓSTE URODZINY TEATRU POLONIA

Termin

29 października

Teatr Polonia, ul. Marszałkowska 56, Warszawa

Z okazji 6. już urodzin Teatru Polonia odbędzie się absolutnie nadzwyczajny spektakl "Shirley Valentine"!
A z jakiego powodu absolutnie nadzwyczajny?
O tym mówi list Krystyny Jandy do Widzów...
Oto on:

Szanowni Państwo, nasi Widzowie.

29 października 2011 r. to kolejna, szósta już rocznica powstania Teatru Polonia.
Dzień urodzinowy więc.
Spektakl urodzinowy.

Chcielibyśmy go uczcić z Państwem, bawiąc się, mam nadzieję, radośnie i niekonwencjonalnie. Proponujemy zabawę dookoła spektaklu „Shirley Valentine”, który dodatkowo ma w tym terminie uroczystość 700. wykonania. Wiem, że wielu z naszych Widzów widziało ten spektakl wielokrotnie. Są też tacy, którzy znają tekst na pamięć, co sprawdziłam ostatnio. Zapomniałam po długiej przerwie tekstu i Państwo, z widowni, mi go podpowiedzieli. Byłam pod wrażeniem. Wiem tez, że kilkakrotnie, gdzieś w Polsce, odbyło się spotkanie widzów tego spektaklu i na takich plenerowych spotkaniach miłośnicy tekstu i spektaklu grali całe sceny publicznie. Dostałam relacje z takich spotkań i zdjęcia.

To wszystko nasunęło mi myśl, że może w dniu 700. przedstawienia i 6. urodzin Teatru Polonia moglibyśmy zorganizować show, polegające na tym, że oddałabym ochotnikom scenę na cały pierwszy akt. Ci, którzy się zgłoszą, dostaną do dyspozycji fragment tekstu i we własnym kostiumie, według własnego pomysłu interpretacji zagrają ten wybrany fragment, w moich dekoracjach i światłach. Ja siądę na widowni i będę to śledzić, korygując tylko w momentach, kiedy historia zapisana nie dotrze do widzów. Także podczas swoistego „eksperymentu-zabawy”, bez zobowiązań, na żywo, odbylibyśmy pierwszy akt, a drugi zagrałabym już sama, dla wszystkich widzów, ku uciesze i radości.

Nie jestem pewna, czy mój pomysł jest dobry, nie jestem pewna, czy zabawiłaby Państwa taka wersja historii Shirley, nie jestem pewna, czy zgłoszą się śmiałkowie i ilu ich będzie. Dlatego ten list. Gdyby mogli Państwo wysyłać zgłoszenia na adres mejlowy m.wieclawska@teatrpolonia.pl z tytułem "Urodzinowa Shirley Valentine", moglibyśmy ocenić, czy pomysł ma szanse realizacji.

Pozdrawiam Państwa serdecznie, czekamy na zgłoszenia, więcej szczegółów niebawem.
Krystyna Janda

KJ.jpg
fot.Gala/Piotr Porębski/Metaluna
Plik ściągnięto 215 raz(y) 17,07 KB

Ostatnio zmieniony przez Jerzy_S 2011-09-17, 10:10, w całości zmieniany 6 razy  

Odpowiedz do tematu