Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Teatr Ochoty - repertuar i wydarzenia kulturalno-artystyczne
Autor Wiadomość
KulturKampf 

Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 194
Skąd: Warszawa-ul. Mochnackiego
Wysłany: 2011-09-27, 22:13   Teatr Ochoty - repertuar i wydarzenia kulturalno-artystyczne

TEATR OCHOTY
ul. Reja 9
02-053 Warszawa
SEKRETARIAT
tel. /fax 022 825 14 78
sekretariat@teatrochoty.pl
KASA TEATRU
tel. 0-22 825 85 44
kasa@teatrochoty.pl

I. HYDRAULIK - Studio Teatralne Koło

scenariusz i reżyseria: Igor Gorzkowski
muzyka: Piotr Tabakiernik
scenografia:Olga Szczepańska
produkcja: Marta Wójcicka, Małgorzata Ignatowska
występują: Marta Chodorowska, Anna Gajewska, Wiktor Korzeniowski, Bartosz Mazur
www.studiokolo.com

Pełen napięcia i niepokoju spektakl o narodzinach obsesji. Do mieszkania Joanny i Oskara puka hydraulik. Naprawa drobnej usterki niepostrzeżenie przeistacza się w psychologiczną grę, w której lęk miesza się z pożądaniem, a pogarda z chorą fascynacją. Spektakl inspirowany scenariuszem filmu Petera Weira "Hydraulik".

23 września godz. 19.30


II. GUWERNANTKI - Teatr Ochoty/Projekt Teatr Warszawa

wg komedii Henryka Bardijewskiego
reżyseria: Robert Kudelski
scenografia: Marek Burgemajster
kostiumy: Estera Tymińska
występują: Dorota Gorjainow, Ilona Wrońska, Agnieszka Kudelska, Robert Kudelski, Wojciech Majchrzak
premiera: 21 października 2010 w Teatrze Ochoty
www.projekt-teatr.pl

Do bardzo dziwnego domu, bardzo dziwny Ojciec poszukuje dwóch guwernantek płci żeńskiej do bardzo dziwnego dziecka. "Guwernantki" to zabawna wręcz groteskowa komedia Henryka Bardijewskiego o tym, że żadna płeć nie chroni człowieka przed upadkiem i o tym, że nie ma nic pewnego. Ludzie przyzwyczaili się traktować płeć jako coś stałego i jako przedmiot, o którym decyduje wyłącznie biologia, a tymczasem równie ważna jest psychologia. Świetne dialogi, inteligentny dowcip, celne pointy- tego mogą się Państwo spodziewać wybierając się na spektakl. "Guwernantki" to gwarancja świetnej zabawy przez prawie dwie godziny.

Spektakl powstaje we współpracy Teatru Ochoty i Projekt Teatr Warszawa z okazji 40-lecia powstania Teatru Ochoty. Teatry współpracują ze sobą w ramach "Partnerstwa dla Sztuki".

24 września godz. 19.30 GUWERNANTKI Teatr Ochoty/Projekt Teatr Warszawa
25 września godz. 19.30 GUWERNANTKI Teatr Ochoty/Projekt Teatr Warszawa


III. Warsztaty teatralne w ramach Europejskiego Dnia Języków

26 września godz. 10.00 - 14.00

IV. Pokaz filmu NOSFERATU. DYKTATOR LĘKU, reż. Jacek Malinowski
Instalacja filmowa NOSFERATU. DYKTATOR LĘKU


27 września godz. 20.00

Część 1: Berlin, 30 min.

Część 2: Warschau, 34 min.
reżyseria, scenariusz, zdjęcia, montaż, scenografia: Jacek Malinowski
występują: Sean Palmer (Nosferatu), Małgorzata Jeleniewicz, Jagna Olejnikowska, Marta Wójcicka, Adam Wrzosek, Michał Krawczyk
produkcja: Jacek Malinowski, Małgorzata Ignatowska
współpraca: Małgorzata Ignatowska, Janina Dybowska, Paweł Uszyński, Grzegorz Jach, Jan Put
W filmie wykorzystano fragment utworu muzycznego autorstwa Tomasza Banula pod tytułem "A Poem for Betty".

"Nosferatu. Dyktator Lęku" to: film, instalacja wideo lub video-remake inspirowany dwoma klasycznymi ekranizacjami powieści Brama Stokera pod tytułem "Dracula "? filmami: "Nosferatu ? symfonia grozy"(Nosferatu, eine Symphonie des Grauens, reż. Friedrich Wilhelm Murnau, 1922) i "Nosferatu ? Wampir" (Nosferatu: Phantom der Nacht, reż. Werner Herzog, 1979).

"Nosferatu. Dyktator Lęku" drastycznie zawęża ramy literackiego pierwowzoru, redukując go do kilku elementów. Selektywnie też korzysta z tradycyjnych cech horroru, większą wagę przykładając do wartości innego z gatunków filmowych, jakim jest dokument. Film wykorzystuje analogie historyczne by mówić o "horrorze" , którego należy szukać w rzeczywistości, historii czy tradycji, ale też chce uwiarygodnić coś, co wydaje się niewiarygodne.

Pierwsza część filmu, która nosi tytuł "Berlin", jest pozbawionym dialogów obrazem, nawiązującym do dzieła Murnau'a głównie poprzez konwencję wizualną, oddającą klimat estetyki ekspresjonizmu niemieckiego z lat dwudziestych XX?wieku. Ta część jest tylko pozornie niema ? słyszymy rytm kroków tytułowego bohatera i odgłosy budzącego się wielkiego miasta.

Część druga, zatytułowana "Warschau" to film zawierający narrację zarówno w tekście jak i w obrazie. Akcja przeniesiona jest do Warszawy, do pogrążonego w ciemności mieszkania. Film jest szczególnym dialogiem, w którym oko kamery zastępuje rozmówcę, patrzy ? ale nie odpowiada. Nie ma w nim chronologii faktów. Są za to specyficzne refleksje: o przestrzeni, o podróżowaniu... i upodobaniu do wojny, krwi i potworności.

Wstęp wolny po wcześniejszej rezerwacji miejsc: kasa@teatrochoty.pl


V. GABINET - Teatr Młyn

scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska
muzyka: Filip Dreger
scenografia: Mariusz Malesza
produkcja: Katarzyna Maksymowicz
występują: Paulina Holtz, Rafał Kosecki
premiera: 25 listopada 2010 Scena Staromiejska - Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej www.fundacjamlyn.pl

30 września godz. 20.00
1 października godz. 20.00 GABINET Teatr Młyn
2 października godz. 20.00 GABINET Teatr Młyn

Ona - trzydziestoparoletnia, sfrustrowana współczesna matka-Polka, która mimo wysiłków nie radzi sobie z natłokiem obowiązków. I on - zapracowany lekarz - katolik - rozwodnik, który pod maską cynizmu ukrywa niepewność i rozczarowanie. I oto nagle, przypadkiem, utykają razem w ortopedycznym gabinecie. Na chwilę zatrzymuje się codzienny bieg wydarzeń. Ta dziwna noc tworzy wyrwę w rzeczywistości.

Natalia Fijewska-Zdanowska - reżyserka i scenarzystka: "Dla mnie współczesne macierzyństwo to doświadczenie ekstremalne. Intensywne. To szalona jazda - balansowanie miedzy największą czułością i załamaniem nerwowym. To dotykanie własnych granic, zderzanie się z nimi. To sytuacja sama w sobie wywołująca wewnętrzne skonfliktowanie. Chcę przyjrzeć się współczesnej kobiecie, nie po to, żeby pośmiać się
z przysłowiowej kury domowej - ale, aby pokazać, że za fasadą kury kryje się głęboko egzystencjalne doświadczenie osobiste - bezradności, samotności, niezaspokojonych potrzeb. Chcę też spojrzeć na facetów - co się z nimi stało?"


Jest to spektakl autorski, realizowany według scenariusza i w reżyserii Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej. Porusza problemy niezwykle aktualne - pozwala przyjrzeć się współczesnej kobiecie-matce i szuka odpowiedzi na pytanie - kim jest obecnie mężczyzna?

ze strony teatru - www.teatrochoty.pl

[ Dodano: 2011-09-30, 23:01 ]
PAŹDZIERNIK W TEATRZE OCHOTY!! :!:
ze strony teatru www.teatrochoty.pl

W październiku rozpoczynamy projekt CHARMS/WIERTOW/STRAWIŃSKI poświęcony rosyjskiej awangardzie lat 20. i 30. XX wieku. Zapraszamy na spotkania, czytania, debaty, koncerty i projekcje filmowe związane z twórczością leningradzkiej grupy OBERIU.

Na początek Anna Sroka wraz z Piotrem Tabakiernikiem w Klubokawiarni Chłodna 25 zaprezentują fragmenty wybranych utworów Daniła Charmsa (11 października, godz. 19.00). Już następnego dnia odbędzie się pokaz filmu Elisabeth Marton "Nazywam się Sabina Spielrein" wraz z prelekcją Klary Naszkowskiej, która przybliży widzom postać rosyjskiej pionierki psychoanalizy, pacjentki i kochanki Carla Gustava Junga - Sabiny Spielrein. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

1, 2 października GABINET Teatr Młyn
godz. 20.00

4,5,6 października LOVE BOUTIQUE Projekt Teatr Warszawa
godz. 19.30

7, 8, 9 października DAJ PRZESTRZEŃ BÓG ZAPŁAĆ Grupa Supermarket
godz. 19.00

11 października CZYTANIE OBERIUTÓW/CHARMS wydarzenie odbywa się w Klubokawiarni Chłodna 25
godz. 19.00

6, 7, 8 października PROLOG Krakowskie Reminiscencje Teatralne, Teatr Ochoty /premiera podczas Krakowskich Reminiscencji Teatralnych

12 października SABINA SPIELREIN/FILM/DYSKUSJA godz. 18.00

13, 14 października STARUCHA Teatr Ochoty
godz. 20.00

15, 16 października LOVE BOUTIQUE Projekt Teatr Warszawa
godz. 16.00, 19.30

17 października CZYTANIE POZORY MYLĄ Agencja Dramatu i Teatru, Austriackie Forum Kultury, Teatr Ochoty
godz. 19.00

18, 19 października HYDRAULIK Studio Teatralne Koło
godz. 20.00

20, 21, 28października JACQUES BREL Projekt Teatr Warszawa
godz. 19.30

25, 26, 27 października GUWERNANTKI Teatr Ochoty/Projekt Teatr Warszawa
godz. 19.30

29 października JACQUES BREL Projekt Teatr Warszawa
godz. 16.00, 19.30

28, 29, 30 października PRZEJŚCIE TECHNICZNE Grupa Supermarket
godz. 21.00

Projekt CHARMS/WIERTOW/STRAWIŃSKI poświęcony rosyjskiej awangardzie lat 20. i 30. XX wieku.

W sezonie teatralnym 2011/2012 repertuarowi towarzyszyć będzie cykl spotkań, czytań, debat, koncertów i projekcji filmowych poświęconych awangardzie rosyjskiej.
Wśród wydarzeń znajdzie się przegląd filmów rosyjskich Kinooko powstały we współpracy z festiwalem filmów rosyjskich Sputnik nad Polską oraz Rosyjskim Ośrodkiem Nauki i Kultury.

W programie znajdą się m.in. filmy nieme (wśród nich pierwszy rosyjski film science-fiction "Aelita", reż. Jakow Protazanow), dzieła filmowe wpisane w klasykę światowego kina ("Aleksander Newski", reż. Siergiej Eisenstein ), radzieckie musicale ("Świat się śmieje", reż. Grigorij Aleksandrow), a także wybitne dokumenty poświęcone rosyjskiej awangardzie początków XX wieku ("Rosyjska awangarda ? romans z rewolucją", reż. Alexander Krivonos).
Wszystkie projekcje filmowe poprzedzone będą krótką prelekcją filmoznawców, krytyków filmowych, znawców kultury rosyjskiej.
Wstęp wolny.

Projekcje obywać będą się w różnych interesujących zakątkach dzielnicy Ochota, m.in. w Laboratorium Jonów Ciężkich, podziemiach Muzeum Ikon, Muzeum Kolejnictwa, a także w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury. Z nastaniem cieplejszych miesięcy planujemy projekcje plenerowe na leżakach i z lemoniadą.
Ruszamy na początku listopada, wraz z Festiwalem Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską"!
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2012-11-16, 15:51, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
dominika123 

Dołączyła: 12 Mar 2019
Posty: 24
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-07-09, 13:05   

Dla fanów jazdy konnej polecam sklep internetowy z odzieżą i akcesoriami jeździeckimi na stronie
www.truerider.eu
Ostatnio zmieniony przez dominika123 2019-07-09, 13:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
stat4u
Kopiowanie tre?ci i zdj?? z portalu i forum bez zezwolenia zabronione