Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
MOJE IMPRESJE ... korespondencja Teresy Dębek z Australii.
Autor Wiadomość
Baba Jaga 

Wysłany: 2011-09-28, 20:49   MOJE IMPRESJE ... korespondencja Teresy Dębek z Australii.

MOJE IMPRESJE POWYCIECZKOWE

Australia jest pięknym krajem.

Urocze są historyczne małe miasteczka. Panuje tam specyficzna i przyjemna atmosfera oraz widoczna jest zaradność i pracowitość mieszkańców.

Wybrzeża morskie w Queensland są tak piękne, że trudno aż je opisać. Olbrzymia przestrzeń morskich wód błyszczy w słońcu błękitnym kolorem nieba. Prądy morskie spychają wodę ku brzegowi. Powstają wysokie grzywiaste fale. Skaczą, szumią i łagodnie opadają, malują wilgotne kręgi na ciepłym, złocistym piasku. Cykliczny szum wody improwizuje jakieś nieznane symfonie muzyczne, które działają leczniczo na ludzka psychikę. Chodziłam po takich plażach zauroczona, wchłaniając atmosferę, która tam panowała. Zanotowałam ją sobie w pamięci, abym mogła odtworzyć to piękno wówczas, kiedy jest mi smutno.

W dalszej drodze zwiedziłam Hurvey Bay. Jest to duże miasto, które posiada lotnisko i masę hoteli. Przyjeżdża tu wielka liczba turystów. Atrakcją są wieloryby, olbrzymie ssaki morskie, o wadze kilku ton, które potrafią wynurzać się z głębi wód oceanicznych, aby baraszkować jak dzieci. Podczas takich zabaw, wielkim swoim cielskiem rozpryskują wodę a niesamowitej wielkości czarny ogon wypycha ją w górę. Spieniona woda z głośnym szumem opada tworząc przepiękne fontanny. Całe to Całe to wydarzenie stanowi ciekawe zjawisko dla każdego obserwatora.

TERESA DĘBEK

wieloryb w Queensland.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 464 raz(y) 6,26 KB

Queensland-wybrzeże.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 453 raz(y) 8,55 KB

Artur S. 

Wysłany: 2011-09-28, 23:55   

Zanotowałam ją sobie w pamięci, abym mogła odtworzyć to piękno wówczas, kiedy jest mi smutno.

Wiem, o co pani chodzi. Ja tez mam takie moje jokery w rekawie, po ktore siegam, gdy nic innego nie jest w stanie mnie ucieszyc.
Ale... nie chce, aby pani bylo smutno. Pani zasluguje na radosc od zycia, gdyz pani daje nam radosc swymi obrazami.
A propos czy bedzie nam dane obejrzec wiecej pani dziel, pani Tereso?

Misia 

Wysłany: 2011-09-29, 00:02   

Pani Tereso nasza kochana, czy zauwazyla pani, ze teraz nalezy pani do wyjatkowych, wspanialych ludzi, ktorzy tworza to wyjatkowe, wspaniale forum? A wiec bardzo, bardzo prosze, niechze nigdy nie bedzie pani smutno.
A jesli chandra pania napadnie, prosze przyjsc tutaj, napisac, co pania gryzie, a my odpowiemy i zaraz pania rozweselimy.
A poza tym - tak jak wspomnial moj przedmowca - czy mozemy poprosic o wiecej obrazow?

Barbara 

Wysłany: 2011-09-29, 00:05   

Australia, jedyny kontynent, ktorego nie zwiedzilam. Wierze pani, pani Tereso, ze jest to piekny kraj.

PRex 

Wysłany: 2011-09-29, 15:51   

Pani Teresa zaczyna "rozmawiac" z nami. To mnie cieszy niezmiernie. Droga pani Tereso, polykam pani teksty.

KKA 

Wysłany: 2011-09-30, 23:34   Australia - piękny kraj!

Pani Tereso, dosyć dawno temu byliśmy w Australii i mieliśmy szansę nawet trochę podróżować. Australia to przepiękny choć surowy miejscami kraj. Niestety nie widzieliśmy Queensland i wielu, wielu miejsc!!

Jechaliśmy z Sydney do Melbourne i po drodze mogliśmy podziwiać właśnie te małe miasteczka, o których Pani wspomina. Są urocze, spokojne, troszkę chyba przypominają amerykańskie małe miasta. Ludzie nawet są jeszcze bardziej otwarci, szczerzy i prostolinijni.

Potem polecieliśmy na Tasmanię - no, tam przyroda jest jak z Jurasic Park :!: :shock: Niezwykłe są też oczywiście zwierzęta - a diabeł tasmański przeszedł sam siebie. :-D

Richmond.jpg
Małe miasteczko.
Plik ściągnięto 185 raz(y) 506,33 KB

Port Arthur.jpg
Wielkie więzienie dla skazańców. Tasmania. W 1833 roku utworzono tą największą kolonię karną w Australii. W latach 1833–1850 do Port Arthur zesłanych zostało ponad 1100 więźniów, częściowo ciężkich kryminalistów i recydywistów z różnych więzień imp
Plik ściągnięto 187 raz(y) 442,24 KB

XIX-wieczne klimaty w Melbourne.jpg
Plik ściągnięto 179 raz(y) 430,89 KB

Ostatnio zmieniony przez KKA 2011-09-30, 23:38, w całości zmieniany 1 raz  

waldemar 

Wysłany: 2011-11-12, 22:55   Re: MOJE IMPRESJE ... korespondencja Teresy Dębek z Australi

Baba Jaga napisał/a:
MOJE IMPRESJE POWYCIECZKOWE

Australia jest pięknym krajem.

Urocze są historyczne małe miasteczka. Panuje tam specyficzna i przyjemna atmosfera oraz widoczna jest zaradność i pracowitość mieszkańców.

Wybrzeża morskie w Queensland są tak piękne, że trudno aż je opisać. Olbrzymia przestrzeń morskich wód błyszczy w słońcu błękitnym kolorem nieba. Prądy morskie spychają wodę ku brzegowi. Powstają wysokie grzywiaste fale. Skaczą, szumią i łagodnie opadają, malują wilgotne kręgi na ciepłym, złocistym piasku. Cykliczny szum wody improwizuje jakieś nieznane symfonie muzyczne, które działają leczniczo na ludzka psychikę. Chodziłam po takich plażach zauroczona, wchłaniając atmosferę, która tam panowała. Zanotowałam ją sobie w pamięci, abym mogła odtworzyć to piękno wówczas, kiedy jest mi smutno.

W dalszej drodze zwiedziłam Hurvey Bay. Jest to duże miasto, które posiada lotnisko i masę hoteli. Przyjeżdża tu wielka liczba turystów. Atrakcją są wieloryby, olbrzymie ssaki morskie, o wadze kilku ton, które potrafią wynurzać się z głębi wód oceanicznych, aby baraszkować jak dzieci. Podczas takich zabaw, wielkim swoim cielskiem rozpryskują wodę a niesamowitej wielkości czarny ogon wypycha ją w górę. Spieniona woda z głośnym szumem opada tworząc przepiękne fontanny. Całe to Całe to wydarzenie stanowi ciekawe zjawisko dla każdego obserwatora.

TERESA DĘBEK

[ Dodano: 2011-11-12, 22:59 ]
ciociu jak sie z Toba skontaktować waldek z wroclawia :lol:

[ Dodano: 2011-11-12, 23:02 ]
pozdrowienia dla calej rodzinki.moj email waldemar.dub@gmail.com pa pa

Odpowiedz do tematu