Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Baba Jaga
2012-10-13, 22:53
Święto Niepodległości.
Autor Wiadomość
Baba Jaga 

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 709
Skąd: Warszawa, Ochota-Szczęśliwice.
Wysłany: 2011-11-10, 14:01   Święto Niepodległości.

Święto Niepodległości.

Chciałoby się bardzo i mieć demokrację i wspólne, uroczyste i niczym niezakłócone Święto 11 listopada - nasze najpiękniejsze, budzące najbardziej patriotyczne i romantyczne uczucia, święto państwowe. Niestety, w tle wspaniale zaplanowanych uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza i następnie defilady historycznej będą dochodziły nieuniknione odgłosy innej demonstracji - awantury pod oby najczujniejszym okiem warszawskiej policji. Teren Placu na Rozdrożu, gdzie na nieszczęście stoi pomnik Dmowskiego, Placu Zbawiciela i Placu Konstytucji - powinien zostać wycięty z planowanych spacerów zwykłych mieszkańców stolicy i jej gości. Obcokrajowcy już od kilku dni są monitowani przez swoje ambasady o konieczności zachowania najwyższej ostrożności w tym dniu - dniu wielkiego święta narodowego i państwowego.

"Emergency Message for U.S. Citizens....
Polish Independence Day Demonstration in Warsaw, Friday, November 11, 2011
......multiple demonstrations are planned for locations in downtown Warsaw. ...local police anticipate demonstrations with the potential for violence....police estimate the crowd could number up to 20,000 participants...."


Proste pytanie - dlaczego co roku musi do tego dochodzić, że radykalne ugrupowania terroryzują mieszkańców swoimi ekscesami. To wielki wstyd, że święto 11 listopada co roku ma się kojarzyć młodym Polakom z awanturami i zamieszkami. Czy ktoś to wyjaśni młodzieży gimnazjalnej, licealnej o co w tym wszystkim chodzi??

11 listopada ulicami Warszawy ma przejść organizowany m.in. przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny "Marsz Niepodległości". Marsz wyruszy o godz. 15 z pl. Konstytucji. Jego blokadę zapowiada skupiające środowiska antyfaszystowskie Porozumienie 11 Listopada, które organizuje wiec "Kolorowa Niepodległa"; rozpocznie się on w południe na ul. Marszałkowskiej, na odcinku pomiędzy pl. Konstytucji a Rondem Dmowskiego. W Warszawie odbędą się 23 zgromadzenia publiczne, których organizatorzy zgłosili łącznie udział 60 tys. osób, do Polski zamierzają przyjechać anarchiści z kilkunastu krajów - Niemiec, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Holandii, Włoch, Hiszpanii, Serbii, Czech i Słowacji - i nie do końca wiadomo, jak liczne będą to grupy. "Policja jest gotowa na każdą sytuację", ściąga posiłki z innych miast.

Mnie jednak oburza jeszcze coś - po stronie quasi pokojowego Porozumienia 11 Listopada organizującego kontr-marsz Kolorowej Niepodległej stoją członkowie Antify(Anti Fascism) i jej lewackiej agresywnej bojówki o stosownej nazwie - Antifa Hooligans; po stronie uczestników Marszu Niepodległości stoją z kolei agresywni skini czy podjudzeni przez polityków chuligani stadionowi. Jeszcze bardziej oburzające jest poparcie a właściwie współudział w organizacji "antyfaszystowskiej" inicjatywy różnych celebrytów ( podobno mają być na manifestacji: Borys Szyc i Tomasz Karolak ) oraz lewicowych mediów, a po stronie prawicowej polityków i intelektualistów.

INFORMACJA DLA PREFERUJĄCYCH SPOKÓJ MIESZKAŃCÓW - ZWYKŁE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI SĄ NA PLACU PIŁSUDSKIEGO, KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU I NOWYM ŚWIECIE

W Święto Niepodległości, 11 listopada, m. st. Warszawa zaprasza na defiladę historyczną na Trakcie Królewskim - ponad 300 żołnierzy w umundurowaniu i z uzbrojeniem z lat 1920-45, samochody, pojazdy, motocykle i ponad 80 koni. Pokazy musztry i inne atrakcje w Muzeum Wojska Polskiego na imprezie „Dotknij niepodległości".

Przemarsz zwyczajowo rozpoczyna się po zakończeniu uroczystości państwowych przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Po godz. 13.00 defilada ruszy z placu Piłsudskiego, przejdzie Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i ok. 14.30 dotrze do Muzeum Wojska Polskiego.
Atrakcją tegorocznej defilady będzie limuzyna Polski Fiat 518, która należała do dowódcy polskiej floty admirała Józefa Unruga. Samochód jest unikatowy, bowiem to jedyny ocalały egzemplarz z przedwojennej floty rządowej.

W defiladzie pojadą oprócz limuzyny różne ciężarówki, pancerny Ford FTB, ambulans Gaz, Ursus z 1928 roku, jeepy i motocykle BMW.
W tym roku wyjątkowo dopiszą ułani, którzy przejadą na ponad 80 koniach. Rekonstruktorzy przywołają sławne formacje kawaleryjskie jak 3 Pułk Szwoleżerów Mazowieckich wsławiony walkami z bolszewikami w 1920 r. Zobaczymy także „białych ułanów", czyli kawalerzystów 2 Pułku Ułanów Grochowskich, który początkowo do służby kupowali konie wyłącznie maści siwej. Łatwo będzie można rozpoznać 2 Pułk Szwoleżerów Rokitniańskich po lancach z białymi proporcami z amarantowym paskiem.

Po defiladzie warto zajrzeć do Muzeum Wojska Polskiego, które przygotowało mnóstwo atrakcji. Na wystawie „Relikt z pobojowisk - samolot Łoś spod Radzymina", będzie można zobaczyć efekty sensacyjnego odkrycia fragmentów tego legendarnego statku powietrznego. W parku przy ul. Książęcej, na tyłach muzeum, rekonstruktorzy pokażą jak walczyli ułani a piechota pochwali się wyszkoleniem w musztrze. Dociekliwi będą mogli poznać „Krótką historię karabinu", a po zmroku na fasadzie muzeum będą wyświetlane wielkoformatowe zdjęcia z 1918 roku.
informacje o obchodach w drugiej części tekstu wymieniłam na podstawie artykułu z Życia Warszawy

żołnierze II RP.jpg
Plik ściągnięto 250 raz(y) 576,96 KB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2011-12-19, 18:57, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Artur S. 

Wiek: 72
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 135
Skąd: Greensboro NC, USA
Wysłany: 2011-11-10, 14:03   

Doskosaly tekst. Dzieki wielkie.
_________________
Artur S.
 
 
Barbara 

Wiek: 69
Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 60
Skąd: Tampa, Floryda
Wysłany: 2011-11-10, 14:25   

To prawda, Arturze, tekst jest bardzo interesujacy. Wprost "doskosaly"!
_________________
Barbara
 
 
Rex 

Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 93
Skąd: Warszawa - Paris
Wysłany: 2011-11-10, 19:16   

Chcialbym byc w Warszawie w czasie tego "doskosalego" swieta. Zgadzam sie z autorka, ze to wstyd, iz takie swieto kojarzy sie z zamieszkami i chuliganstwem.
_________________
Rex
 
 
Jerzy_S 

Wiek: 68
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 724
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-10, 22:12   

Byłem dzisiaj to jest w czwartek 10 listopada wieczorem w Sulejówku( ok. 35 km od Warszawy), na śpiewankach patriotycznych. Około stu osób zgromadziło się wokół ogniska palącego się na terenie Parku otaczającego dworek "Milusin" w ktorym mieszkał Józef Piłsudski. Były obecne osoby dorosłe, młodzież i dzieci. Harcerki dbały o to żeby ognisko paliło się cały czas dostarczając światła i ciepła. Akompaniament do śpiewu stanowiła muzyka wykonana na pianinie elektronicznym.

To bardzo sympatyczna impreza organizowana w tym szczególnym miejscu w Święto Niepodległości.

Organizatorzy tych śpiewanek pochodzą z Zalesia Górnego.

Wydany został zeszyt "Spotkania z pieśnią niepodległą". Przepiszę z niego wyjątki przybliżające postaci organizatorów tych śpiewanek. Zeszyt zawiera wszystkie wykonane przy ognisku pieśni wraz z opisem ich powstania.

Słowo przed śpiewaniem.

Od kilku lat zespół kabaretu Loch Camelot organizuje w Krakowie na Rynku Głównym (cóż za akustyka), w dniach ważnych świąt i rocznic - 3 Maja, 6 Sierpnia i 11 Listopada - śpiewanie polskich pieśni hymnicznych, patriotycznych i żołnierskich.

Niewielkie Zalesie Górne pozazdrościło sławy starożytnej Stolicy Polski i od dwóch lat urządza podobne - Spotkania z Pieśnią - na Placu Sportowym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego ; w Piasecznie na Rynku oraz od ubieglego roku - 10 Listopada w Sulejówku przy dworku Marszałka. Mamy mniej liczną grupę uczestników, niż stołeczny Kraków, ale śpiewamy częściej i więcej. Spotkanie .. 11 listopada 2011 r. jest siódme. Mamy nadzieję, że kolejne odbędzie się także w Warszawie.

W Zalesiu Górnym, wspólne śpiewanie, narodziło się przed piętnastu laty podczas czwartkowych spotkań w gościnnym domu Barbary i Stanisława Szczycińskich i zaowocowało powstaniem Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego oraz Chóru Parafialnego przy kościele Św. Huberta.

Organizatorami Spotkań z Pieśnią są trzy zalesiańskie rodziny : Barbara i Stanisław Szczycińscy - liderzy zespolu muzycznego Mikroklimat oraz założyciele Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego. Ewa i Sławomir Kozłowscy - członkowie ZTŚ i chóru parafialnego oraz Mirosława i Grzegorz Nowikowie. Patronat nad Spotkaniami z Pieśnią sprawuje Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Muzeum Wojska Polskiego, a wspiera Centrum Kultury w Piasecznie.

Repertuar - VII Spotkania z Pieśnią Niepodległą
1. Święta Miłości Kochanej Ojczyzny
2. Pieśń konfederatów barskich
3. Modlitwa poranna
4. Śpiew włościan krakowskich (Pobudka Krakusów)
5. Warszawianka 1830 r.
6. Marsz Strzelców ( Hej strzelcy wraz)
7. Kadrówka
8. Leguny w niebie
9. Maki
10. Pobór na dziewczynki
11. Żurawiejki
12. Szwoleżerowie
13. Marsz lwowskich dzieci
14. Szara Piechota
15. Marsz Lotników
16. Marsz I Brygady
17. Modlitwa wieczorna

_ _ _ _ _ _ _ _

Pobór na dziewczynki
Słowa : Soter Władysław Rozmiar- Rozbicki

Hej panienki posłuchajcie raz, dwa, trzy,
I gazetki poczytajcie raz, dwa, trzy
Są tam ciekawe nowinki :
Będzie pobór na dziewczynki raz, dwa, raz, dwa, trzy !


Z najpiękniejszych warszawianek raz, dwa, trzy
Uformują pułk ułanek raz, dwa, trzy.
A która nie ma ochoty,
To ją wezmą do piechoty raz, dwa, raz, dwa, trzy!

Do sztandarów zakonniczki raz, dwa, trzy,
A do szturmu baletniczki raz, dwa, trzy,
Szwaczki zostają w rezerwie,
Jak się którejś coś rozerwie raz, dwa, raz, dwa, trzy!

Grube, tłuste do furgonów raz, dwa, trzy,
A te długie do dragonów raz, dwa, trzy,
Stare, brzydkie i garbate,
Te wsadzimy na armatę raz, dwa, raz, dwa, trzy!

Te co pięknie wyśpiewują, raz, dwa, trzy
Na trębaczy się promują, raz, dwa, trzy,
A co ciągle wykrzykują,
Do doboszy ich zwerbują, raz, dwa, raz, dwa, trzy.

Której piękność znana wszędzie raz, dwa, trzy,
Oficerem pewno będzie raz, dwa, trzy.
Weźmie szlify, akselbanty,
Tak jak mają adiutanty raz, dwa, raz, dwa, trzy!

A która z piękności znana raz, dwa, trzy,
Będzie w randze kapitana raz, dwa, trzy
Gdy będzie chłopców kochała,
Dojdzie stopnia generała raz, dwa, raz, dwa, trzy!

Gdy bernardyn się dowiedział, raz, dwa, trzy,
Już w klasztorze nie wysiedział raz, dwa, trzy,
I wybrał się z takim planem,
By mógł zostać kapelanem, raz, dwa, raz, dwa, trzy.
_________________
Jerzy_S
Ostatnio zmieniony przez Jerzy_S 2011-11-10, 22:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PRex 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 112
Skąd: USA
Wysłany: 2011-11-11, 00:00   

Komentarz Jerzego S. jest zabawny. I interesujący. Powiedziałbym nawet: Tak samo doskosaly jak tekst Babci Jadzi.
_________________
PRex
 
 
Misia 

Wiek: 35
Dołączyła: 21 Lip 2011
Posty: 110
Skąd: New York
Wysłany: 2011-11-11, 00:14   

Cha cha cha! Doskosaly jest tekst poboru na dziewczynki.
_________________
Misia
 
 
Dawid 

Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 107
Skąd: Nowy Jork
Wysłany: 2011-11-11, 00:21   

Doskosala jest Misia, ktora zasmiewa sie do lez z nowej zabawy na forum.
_________________
Dawid
 
 
Artur S. 

Wiek: 72
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 135
Skąd: Greensboro NC, USA
Wysłany: 2011-11-11, 13:18   

:-D

Widze, ze niechcacy dostarczylem doskosalej zabawy.
_________________
Artur S.
 
 
Oliver 

Wiek: 27
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 69
Skąd: Wiedeń
Wysłany: 2011-11-11, 13:22   

Co to jest "doskosalej"?
_________________
Oliver
 
 
Rex 

Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 93
Skąd: Warszawa - Paris
Wysłany: 2011-11-11, 13:33   

Cha cha cha...
_________________
Rex
 
 
PRex 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 112
Skąd: USA
Wysłany: 2011-11-11, 13:38   

Ha ha ha ha ha! Przyznaję, że podświadomie na to czekałem, aż Oliver zapyta: "A co to jest?"
_________________
PRex
 
 
Agnieszka 

Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 32
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-11, 22:54   

Hahhahahahahahahhahaaha! :-D
_________________
Agnieszka
 
 
Andrew 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 78
Dołączył: 10 Cze 2011
Posty: 117
Skąd: North Carolina, USA
Wysłany: 2011-11-12, 01:04   

A zaczelo sie powaznym i interesujacym tekstem. To jest zycie i jego nieznane drogi. Nigdy nie wiemy, dokad nas zawioda. Pewnie dlatego zycie nie jest nudne.
_________________
Andrew
 
 
Jerzy_S 

Wiek: 68
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 724
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-12, 10:39   

Spotkanie na wieczorze patriotycznym w Sulejówku wydaje się świętowaniem czegoś zupełnie innego niż wczorajsze zamieszki w Warszawie.
A przecież w zamierzeniach organizatorów miały to być pokojowe manifestacje.
Doszło do dramatycznych wydarzeń z dużą ilością rannych i ponad dwustu zatrzymanymi najbardziej agresywnymi osobami. Połowa z nich to obcokrajowcy.
Organizatorzy manifestacji nie wiedzą skąd się wzięły te wszystkie naruszenia prawa.
Co to za osoby były - jacyś prowokatorzy, skąd oni się wzięli? Mieli zasłonięte twarze.
Sytuacja byla na tyle poważna, że Prezydent Bronislaw Komorowski musiał odwołać udział w koncercie ku czci Święta Niepodległości i wziął udział w obradach związanych z zamieszkami w Warszawie.
Niedoskonałość prawa i zbytnia tolerancja dla organizowania przeciwnych manifestacji w jednym miejscu ma być przeanalizowana.
Dlaczego oficjalne obchody na Placu Piłsudskiego i defilada grup rekonstrukcyjnych to za mało i trzeba jeszcze organizować coś własnego ?
Co będzie działo się w Warszawie podczas Euro 2012 ?
_________________
Jerzy_S
 
 
Baba Jaga 

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 709
Skąd: Warszawa, Ochota-Szczęśliwice.
Wysłany: 2011-11-12, 12:02   

Pisząc już tekst o Święcie Niepodległości byłam po prostu pewna, że to wszystko nie może się dobrze skończyć. Była mowa o zbyt dużej liczbie zgromadzeń, o wielkiej liczbie nadjeżdżających obcokrajowców oraz co najmniej kilku agresywnych organizacjach, które zaplanowały swój udział. Wiadomo było, że przepisy nie zezwalają na odmowę przeprowadzenia zgromadzeń, na łatwe zdelegalizowanie już trwającej demonstracji - tym bardziej, że wtedy już mamy do czynienia z niespokojnym tłumem, który zdolny jest do nieprzewidywalnych zachowań, dochodzą jeszcze konfliktujące komentarze polityków i działaczy różnych opcji. W efekcie wszystko wyglądało strasznie i smutno.

Najgorsze jest to, że z powodu respektowania zasad demokracji - skorzystał z niej jakiś w sumie margines społeczno-polityczny oraz dołączeni do niego chuligani, a stracili mieszkańcy i obywatele pracujący na nasz kraj w pocie czoła i mający największe prawo do zdobyczy demokracji, wolności i spokoju ( mieszkańcy centrum Warszawy nie mogli nawet powrócić do domu :!: , gdy wracali z uroczystości oficjalnych i historycznej parady). Demokracja to, czy raczej nie? Komu ma służyć demokracja?

Z drugiej strony należy pamiętać o tym, że Ci młodzi ludzie nie wzięli się znikąd. Pochodzą z naszego społeczeństwa, ktoś ich "wychowywał". Wszystko zaczyna się w rodzinie - wielka liczba rodzin jest niefunkcjonalna lub dysfunkcjonalna. Dzieci wychowywane zbyt surowo, niewłaściwie karane, zaniedbywane bądź wręcz nad którymi ktoś się bezkarnie znęcał, potem jako nastolatki już posiadające bagaż problemów zostawione samym sobie, najczęściej od samego początku nie mające szans na pomoc w nauce, w końcu zdemoralizowani, agresywni, nie szanujący pracy ani własności szukają sobie podobnych przy stadionach, na swoich podwórkach, w placówkach oświatowych, wychowawczych czy penitencjarnych. Tak rozpoczyna się pochód zemsty na społeczeństwie, które żyje inaczej, którego członkom się udało, który od życia dostali więcej.

Nie myślcie, że tłumaczę tych dzikich zamaskowanych bandytów, że mi ich żal w tym dniu, że uważam, że ktoś ich wszystkich powinien otoczyć spóźnioną opieką i prawdopodobnie nieskuteczną pomocą - ja po prostu jednak cieszę się, że policja nie zmasakrowała ich - bo mogłaby przecież - nie pobiła do utraty przytomności tych głupich 14-letnich, 16-letnich i troszkę starszych chłopaków, że nikt nie stracił zimnej krwi, że wyszkolenie i dowództwo policji okazało się na poziomie.

Dosłownie za chwilę będzie konferencja prasowa Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego. W czasie obchodów przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza powiedział znamienne słowa - "Nie świętujmy przeciwko sobie!". Władze Polski i Warszawy są gotowe do podjęcia szybkich kroków w kierunku zmiany prawa o zgromadzeniach.

40 rannych policjantów, wiele zniszczeń, ile innych rannych??? dużo niepokoju w sercach. Tak jak Jurek pisze - obyśmy dobrze się przygotowali na 2012 rok!!!

11.11.11.jpg
z portalu TokFM
Plik ściągnięto 289 raz(y) 18,47 KB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2011-11-13, 00:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Barbara 

Wiek: 69
Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 60
Skąd: Tampa, Floryda
Wysłany: 2011-11-12, 13:18   

Baba Jaga, Twoj komentarz jest jednym z najlepszych tekstow, jakie tu czytalam.
_________________
Barbara
 
 
Jerzy_S 

Wiek: 68
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 724
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-12, 14:49   

Co ciekawe organizatorzy manifestacji ogłaszają swój sukces. Potępiają chulianów, którzy wzięli się nie wiadomo skąd.
Nie mówią nic o własnych zaniedbaniach, o braku służb porządkowych organizatorow manifestacji . Nie mówią nic o nakręcaniu tej skali nienawiści w internecie - jakże anonimowym. Kto tam pisał ?
Takiego pochylenia się nad problemami tych chuliganów jakie zaprezentowała Jagódka oczywiście też nie ma.
_________________
Jerzy_S
 
 
KKA 

Dołączyła: 16 Mar 2011
Posty: 218
Skąd: Ochota-Szczęśliwice
Wysłany: 2011-11-15, 22:31   

Rodzinne obchody święta Niepodległości 11.11.11 wokół Muzeum Wojska Polskiego.

Było miło, wesoło, można było zobaczyć słynnego Fiata 518 - według słów oficera rezerwy, który "opiekował się" samochodem takim samym jeździł prócz admirała Józefa Unruga również marszałek Rydz-Śmigły - wiele innych ciekawych pojazdów i członków grup rekonstrukcyjnych w historycznych mundurach różnych jednostek wojskowych.

IMG_1681.JPG
Plik ściągnięto 248 raz(y) 2,8 MB

IMG_1701.JPG
Plik ściągnięto 242 raz(y) 2,98 MB

IMG_1691.JPG
Odrestaurowany Polski Fiat 518.
Plik ściągnięto 254 raz(y) 2,41 MB

Ostatnio zmieniony przez KKA 2011-11-15, 22:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PRex 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 112
Skąd: USA
Wysłany: 2011-11-26, 12:30   

Bardzo, bardzo ciekawe. Skad wy ludzie bierzecie te interesujace fotografie? Dzieki wielkie.
_________________
PRex
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
stat4u
Kopiowanie tre?ci i zdj?? z portalu i forum bez zezwolenia zabronione