Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
....Świętych obcowanie...
Autor Wiadomość
Ferdydurka 

Wysłany: 2011-11-16, 13:53   ....Świętych obcowanie...

„ ..…i świętych obcowanie…”

Chciałabym przytoczyć pewną opowieść – bardzo zagadkową - podawaną przez osobę, która sama to przeżyła i od tego czasu jest pewna, że istnieją sprawy niezwykłe.

Zdarzyło się to dosyć dawno temu, pewnie około 20 lat wstecz, jak nie więcej. Ów człowiek jechał samochodem po szosie poza miastem. Po jakimś czasie zobaczył wolno idącą poboczem kobietę. Zamachała do niego ręką. W jej twarzy było coś takiego, że poczuł, że powinien się zatrzymać. Powiedziała mu, że był wypadek i że w wypadku uczestniczyło malutkie dziecko.

Po jakimś czasie musiał zwolnić, ponieważ przed nim powstał jakiś korek. Pomyślał, że zgodnie ze słowami tej kobiety doszło do wypadku.
Rzeczywiście było sporo policji, ludzi i karetka pogotowia. Wypadek wyglądał na poważny, samochody były mocno uszkodzone. Dokładnie się nie przyglądał i pojechał dalej.

Po ujechaniu jeszcze kawałka drogi ponownie zobaczył kobietę na poboczu. Była to ta sama kobieta, co poprzednim razem. Teraz jednak machała na niego wyglądając na bardzo zdenerwowaną, wręcz zrozpaczoną. Był zdziwiony, ale znowu się zatrzymał. Kobieta tym razem po prostu błagała go, by zawrócił, ponieważ w samochodzie, który uległ wypadkowi jest jeszcze dziecko. Sytuacja ta wydawała mu się to trochę dziwna, ale rozpacz kobiety i jej wielka prośba zrobiły na nim takie wrażenie, że nie mógł jej odmówić. Obiecał jej zawrócić i tak zrobił. Jak dojechał do miejsca wypadku, zastanawiał się, czy to co robi ma w ogóle sens. Jednak podszedł do policjanta i zapytał, czy w tym samochodzie znaleźli dziecko, czy jechało nim. Policjant powiedział, że nie – że jechał tylko mężczyzna-kierowca i kobieta. Kobieta nie przeżyła, a mężczyzna został natychmiast odwieziony do szpitala. Wtedy mężczyzna, powiedział, że wie na pewno, że w tym samochodzie było dziecko i czy można to jeszcze raz sprawdzić. Policjant zgodził się chociaż niezbyt niechętnie. Otworzyli samochód, nikogo już nie było, tylko ślady zniszczeń i krwi. Mężczyzna jednak na podłodze pod siedzeniem zobaczył coś wciśniętego. Okazało się, że to malutkie dziecko w kocyku, które jeszcze żyło.

Człowiek, który to opowiedział moim bliskim, zrozumiał, że musiał spotkać na drodze matkę dziecka , która ukazała się mu dwukrotnie. Już nie żyła bądź umierała, ale bała się o dziecko i chciała go ratować. Ona sama ( jej dusza) walczyła o życie dziecka lub jakiś Anioł jej dopomógł. Człowiek, który to przeżył, potem ciągle opowiadał o tym wszystkim, ponieważ to wydarzenie otworzyło mu oczy na inny świat.

Krys 

Wysłany: 2011-11-16, 23:50   

Historia z rzędu wkładanych między bajki. Niestety.

Nie każdy z nas posiada w mózgu czynny receptor odbierający tego typu zjawiska. Naukowcy wciaz sprzeczają się, czy dany areał mózgu sam kreuje wizje, czy raczej odgrywa rolę anteny, wyłapującej istniejące fale. Argument, że czasami wiadomości podane "z zaświatów" okazują się prawdziwe, zbijane są powoływaniem się na teorię o kolektywnej świadomości, gdzie każdy wie wszystko, tylko potrzebna jest antena, aby się "podłączyć". Nasz mózg, jak twierdzą przeciwnicy duchów, nie rozumie fenomenu świadomości kolektywnej, więc tłumaczy sobie zdarzenie w najprostszy sposób, w formie zjawiska nadprzyrodzonego.
Nie wiemy, czy wspomniany areał mózgu bajeruje nas, czy rzeczywiście odbiera wiadomości płynące z wymiaru, do którego dostęp mają tylko wybrani.

Umbra Eight 

Wysłany: 2011-11-17, 00:04   

Tak, tego typu historie wkładamy między bajki. Jest ich tak dużo, że faktycznie trudno odróżnić prawdę od fikcji.
Gdy przydarzy nam się coś podobnego, raczej nie przyznajemy się w obawie o posądzenie o kłamstwo czy postradanie zmysłów.
Ja też wolę milczeć, lub przekazywać to, co przeżyłam, w formie opowiadań.
Mój mąż - bardzo, bardzo przyziemny biolog - delikatnie określał mnie "osobą nadwrażliwą". Aż do dnia, gdy w czasie mojej codziennej medytacji ukazał mi się teść w formie - to nie żart! - różowej chmurki, informując, że odchodzi. Natychmiast przerwałam medytowanie, wyszłam z pokoju i przekazałam mężowi otrzymaną wiadomość. Jego instynkt nie pozwolił mu zbyć mnie pobłażliwym uśmiechem. Chwycił za słuchawkę i zadzwonił do rodziców. Dowiedział się, że ojciec umarł przed chwilą.
Teraz każdy pewnie myśli, że biolog został "nawrócony". Nie, nic z tych rzeczy. Już nie twierdzi, że jestem "nadwrażliwa", ale ciągle stoi po stronie większości, nie wierzącej w zjawiska nadprzyrodzone.
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2011-11-17, 11:13, w całości zmieniany 2 razy  

Jan Oliver 

Wysłany: 2011-11-17, 00:43   

A moze bysmy podzielili sie naszymi przezyciami na ten temat? Kto odwazny na pierwszego?

Artur S. 

Wysłany: 2011-11-17, 15:01   

Ja rowniez moglbym co nieco opowiedziec... ale nie jako pierwszy.

Baba Jaga 

Wysłany: 2011-11-17, 17:43   

Ja na pewno mogę powiedzieć, że przeczułam, a lepszym słowem byłoby "OTRZYMAŁAM" informację, że umarła moja Babcia. Byłam na niedzielnej mszy i właśnie w czasie jej trwania zrozumiałam, że stało się. Ukłucie żalu, ale potem właściwie uczucie spokoju. Wróciłam do domu, a mąż mi mówi, że ma dla mnie smutną wiadomość - "umarła Babcia". Przed chwilą ktoś z rodziny zadzwonił do nas z tą wiadomością. Ja powiedziałam tylko - "ja to wiem". Skąd ? Poczułam to, czy otrzymałam wiadomość jak impuls w sam środek mojej świadomości- bo tak to czułam. Zdążyłam więc pożegnać się z Babcią jeszcze w kościele.

Muszę dodać, że przed tą chwilą Babcia nie była umierająca ani mocno chora, czy w gorszym stanie niż zwykle, więc nie było mowy, że podświadomie sama, w przebiegły że tak powiem sposób, przygotowałam się na jej odejście.
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2011-11-22, 23:17, w całości zmieniany 1 raz  

Oliver 

Wysłany: 2011-11-18, 13:52   

Moj receptor jest nieczynny. No, moze za wyjatkiem tego, ze wiem, co mama chce powiedziec, zanim otworzy usta.

Rex 

Wysłany: 2011-11-22, 21:05   

Nie przejmuj sie, Oliver. Moj receptor tez nie pracuje. Ale moj brat cale zycie opowiadal wydarzenia spoza tego swiata, co okreslalem zawsze jako zenujace. Dzis jednak... po nabraniu doswiadczenia zyciowego zaczynam myslec troche inaczej.

KulturKampf 

Wysłany: 2011-11-22, 23:15   

Ja też mam z takimi sprawami problemy, ciągle jeszcze jestem racjonalistą. Choć czasem wydają mi się ciekawe takie opowieści, z różnych powodów. Moja prababcia podobno była specjalistką od takich historii, opowiadała je i nawet miewała osobiste przygody... ;-) . To pewnie z powodu braku TV....

PRex 

Wysłany: 2011-11-23, 00:48   

Być może właśnie TV zablokowalo te nasze odpowiednie receptory, lub niejako je znieczulilo.

Odpowiedz do tematu