Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
ANIOŁ STRÓŻ - nasz duchowy towarzysz w drodze.
Autor Wiadomość
Ferdydurka 

Wysłany: 2011-11-18, 18:07   ANIOŁ STRÓŻ - nasz duchowy towarzysz w drodze.

ANIOŁ STRÓŻ – nasz duchowy towarzysz w drodze.
Aniele Boży, Stróżu mój
Ty zawsze przy mnie stój…

Czy wierzycie, że Anioły istnieją? Ja wierzę, bo chcę pewnie wierzyć.

Bóg wysyła swoich aniołów, aby ochraniali ludzi.
Anioły od dawien dawna towarzyszyły człowiekowi. W niektórych religiach być może bardziej jako duchy opiekuńcze, dobre duchy. W Starym Testamencie anioł pojawiał się często, uczestniczył aktywnie w losach człowieka. W tych starych pismach biblijnych, tak jak i sam Jahwe tak i anioły, często były przedstawiane groźnie, czasem wręcz o niszczycielskiej sile i jakiejś groźnej naturze. „Anioł Pana zakłada obóz warowny wokół bojących Jego i niesie im ocalenie” (Psalm 34,8). Tacy aniołowie – żołnierze pojawiają się w Nowym Testamencie tylko w Apokalipsie Świętego Jana.

Anioł – tęsknota do innego, lepszego świata.
W dzisiejszych czasach ludzie znowu poszukują swojego Anioła Stróża, tak jakby chcieli się schronić pod jego potężnymi skrzydłami, w ten sposób ratując się przed odbierającym nadzieję poczuciem bezsilności w chwilach trudnych decyzji, załamania czy wielkiego żalu, lęku lub niepewności. Anioły też stały się modne w świecie artystycznym – chętnie są przedstawiane w formie rzeźby, w malarstwie czy grafice (np. Paul Klee w ostatnich latach życia często przedstawiał anioła, nawet Salvador Dali namalował swojego „Anioła”). Kojarzone z nimi wyobrażenia układają się we wspaniałe obrazy, wizerunki tęsknoty do innego świata, w którym panuje bezpieczeństwo i delikatność, piękno i nadzieja.

Boży Posłaniec.
W Biblii aniołowie są Bożymi posłańcami. Wskazują na wspomagającą i uzdrawiającą bliskość Boga. Nie zawsze jesteśmy pewni, czy są bytami samoistnymi, czy tylko emanacją Boga, obrazami jego kochającej i pocieszającej obecności. Jedno jest pewne: aniołowie przychodzą do ludzi jako ambasadorowie innej, głębszej rzeczywistości.
Aniołowie objawiają nam głęboką prawdę, że nasze życie jest „czymś więcej”, że liczą się w nim duchowe wartości. Aniołowie są obrazami silnej, stałej tęsknoty do wieczności, wsparcia i „wyleczenia”, które nie pochodzą z nas samych. To, że dzisiaj ludzie znowu do nich tęsknią, że aniołowie znów „przybywają” na ludzkie wołanie, wyraża nadzieję, że nasze życie nie biegnie ku próżni, że możemy dojść do właściwego celu, że zostaniemy napełnieni innym, wyższym życiem, które zaspokoi każdą tęsknotę naszej duszy.

Nasz Anioł Stróż.
Modlitwy do Anioła Stróża nauczono nas w dzieciństwie. Wiele osób zerwało potem z naiwnym, wydawałoby się, przywiązaniem do niego. Jednak kiedy jadąc samochodem „cudem” unikniemy groźnego wypadku, gdy boimy się wyniku badania lekarskiego lub egzaminu, gdy zamartwiamy się o ukochaną osobę ponownie szukamy w myślach naszego Anioła Stróża. Nikt nie słyszy, jak zwracamy się do niego, prosimy o opiekę, o odrobinę siły, której nam brakuje. I nie ważne jest, czy ochronił nas sam Bóg czy jego dobry posłaniec. Obrazy przedstawiające Anioła Stróża , które dostaliśmy od rodziców, od przodków, tradycji i religii pomagają nam zwrócić myśli do Boga, pomagają otrzymać otuchę, nadzieję. Na pewno zdarzyło się i Wam przeżyć ciężkie chwile i to niezwykłe uczucie spływającego, ciepłego i jasnego spokoju po tym, jak zwróciliście się ufnie z prośbą o pomoc do Anioła Stróża, wybranej świętej osoby, samego Boga….. Podobnie można uzyskać odpowiedź na trudne pytanie, na wątpliwości .

Jeżeli spokojnie uda nam się zaufać Bożemu pomocnikowi– odpowiedź bądź pomoc nadejdzie.

Anioł Stróż naszego dzieciństwa.jpg
Plik ściągnięto 166 raz(y) 829,26 KB

Ostatnio zmieniony przez Ferdydurka 2011-11-18, 18:08, w całości zmieniany 1 raz  

Artur S. 

Wysłany: 2011-11-18, 20:59   

Droga Ferdydurko, Twoje ostatnie zdanie:

Jeżeli spokojnie uda nam się zaufać Bożemu pomocnikowi– odpowiedź bądź pomoc nadejdzie.

dokladnie oddaje moja opinie na ten temat. I zawsze z ciekawoscia slucham i czytam, co inni maja do powiedzenia o aniolach.

Maria 

Wysłany: 2012-01-11, 16:43   

Tak, anioły ( również nasz Anioł Stróż) to pośrednicy pomiędzy nami a Panem Bogiem. Jednak najważniejsze jest to, że pośredniczą nie tylko niosąc nam jakąkolwiek pomoc, one również niosą nasze modlitwy do Pana Boga, bądź mogą być pośrednikami pomiędzy sprawami istniejącymi między ludźmi. Nasz Anioł Stróż może wspomóc osobę, której pragniemy jakoś pomóc, chociażby tylko modląc się za nią. W tym sensie my sami, będąc wspomagani przez naszego Anioła Stróża, stajemy się jego narzędziami, a przez to narzędziami samego Boga. Mówimy „jesteś prawdziwym aniołem dla mnie”, „jesteś jak anioł” – wtedy, gdy niesiemy bezinteresowne dobro, w tej chwili jesteśmy napełnieni świętością, łaską otrzymaną od Boga, ale przyniesioną i wspartą przez jego wysłannika. Według mojego przekonania, bez działania aniołów (i samego Ducha Świętego) nie bylibyśmy nigdy zdolni do czynienia prawdziwego i czystego dobra, pozbawionego ludzkiego wyrachowania, nawet bardzo głęboko zakamuflowanego.

W Biblii mamy takie fragmenty opisujące działanie Aniołów, które pokazują na ich rolę pośrednika podążającego do Boga, i na odwrót – od Boga do nas.
"Patriarcha Jakub ujrzał we śnie Anioły zstępujące i wstępujące do Nieba "(Rdz 28,12 n).

W Księdze Rodzaju Bóg mówi do Mojżesza: „ Oto ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twojej drogi i doprowadził do miejsca, które ci wyznaczyłem „(Wj 23,20).

W Liście do Hebrajczyków : „Czyż nie są oni wszyscy duchami przeznaczonymi do usług, posłanymi na pomoc tym, którzy mają posiąść zbawienie? „(Hbr 1, 14).

Na koniec fragment z Apokalipsy św. Jana : „ I ujrzałem siedmiu aniołów, którzy stoją przed Bogiem, a dano im siedem trąb. I przyszedł inny Anioł, i stanął przy ołtarzu, mając złote naczynie na żar, i dano mu wiele kadzideł, aby dał je w ofierze jako modlitwy wszystkich świętych, na złoty ołtarz, który jest przed tronem. I wzniósł się dym kadzideł, jako modlitwy świętych, z ręki anioła przed Bogiem „(Ap 8,3 -4; por. 5.8).

aniołowie.jpg
Plik ściągnięto 106 raz(y) 3,51 MB

Ostatnio zmieniony przez Maria 2012-01-15, 17:21, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu