Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gimnazja na Ochocie.
Autor Wiadomość
KKA 

Dołączyła: 16 Mar 2011
Posty: 218
Skąd: Ochota-Szczęśliwice
Wysłany: 2011-12-29, 00:40   Gimnazja na Ochocie.

1. Gimnazjum Nr 13 im. Stanisława Staszica (Zespół Szkół Nr 82) ul. Nowowiejska 37a, Warszawa tel.: 22 825-13-25

2. Gimnazjum nr 15 im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota” ul. Siemieńskiego 6, 02-106 Warszawa tel.: 22 822 31 29

3. Gimnazjum nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Obrońców Barykady Września 1939 roku ul. Pilota Skarżyńskiego 8 , 02-377 Warszawa tel.: 22 822 99 89

4. Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 im. Leopolda Staffa ul. Barska 32, 02-315 Warszawa tel.: (+48) 22 822-58-76

5. Gimnazjum Sportowe nr 17 (Zespół Szkół nr 83) ul. Powstańców Wielkopolskich 4, 02-398 Warszawa tel.: 22 822 66 08

6. Gimnazjum Nr 161 (Zespół Szkół Nr 109 ) ul. Białobrzeska 44, 02-325 Warszawa tel.: 22 822 12 61 . (Gimnazjum dla młodzieży niepełnosprawnej ruchowo.)

7. Gimnazjum Nr 98 (Zespół Szkół Nr 92) ul. Szczęśliwicka 45/47, 02-353 Warszawa tel.: 22 822 46 42. (Gimnazjum dla młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie.)

8. Gimnazjum Prywatne nr 2 ul. Jasielska 49/53, 02-128 Warszawa tel.: 22 659 02 40

9. Prywatne Gimnazjum nr 47 ul. Włodarzewska 47, 02-354 Warszawa tel.: 22 668 50 96

10. Społeczne Gimnazjum nr 20 "Raszyńska" ul. Raszyńska 22, 02-026 Warszawa tel.: 22 822 25 15
 
 
Maya 

Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 14
Skąd: Warszawa-Al. Jerozolimskie
Wysłany: 2012-03-12, 00:14   

Ja chcę wspomnieć parę słów o Gimnazjum Prywatnym nr. 2 na Jasielskiej. Jest to miejsce niewątpliwie bezpieczne i spokojne, ma niezłe wyniki nauczania, więc niejednemu rodzicowi spadłby kamień z serca. Jednak - według mnie - dwa pierwsze argumenty "za" mają również swoje minusy - dzieci, a właściwie młodzież :!: , trzymana jest "pod kloszem", nie traktowana jak osoby, które mają swoje zdanie, mogą współdecydować o swoich sprawach (w zakresie stosownym do wieku i przepisów), niewiele liczy się ich opinia czy uwagi w konkretnych sprawach. Wydaje mi się, że szkoła nie ma jakiegoś oryginalnego pomysłu na siebie, nie przyświeca jej żadna ciekawsza idea, poza "pilnowaniem" uczniów i bezpiecznym doprowadzeniem ich do liceum, jest to niezła przechowalnia. Wydawałoby się, że od szkoły prywatnej można oczekiwać trochę więcej niż od "zwykłej" publicznej. A może niekoniecznie :?: - możliwe, że wielu rodzicom właśnie o to chodzi, żeby ich "gimnazjaliści" byli bezpiecznie edukowani, obserwowani i że nikt nie będzie intensywniej wpływał na ich postawy życiowe prócz wymagania elementarnych zasad kindersztuby i zachowania niekolidującego z porządkiem szkolnym. Być może. Przecież to, jakie mamy szkoły zależy też od rodziców. Szczególnie szkoły prywatne odpowiadają właśnie na realnie istniejące zapotrzebowania rodziców, na "zamówienie" płynące z rynku w sferze edukacji. :?:
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2012-05-22, 11:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Baba Jaga 

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 709
Skąd: Warszawa, Ochota-Szczęśliwice.
Wysłany: 2012-03-12, 00:31   

W sumie wiemy, że najlepszymi gimnazjami na Ochocie są: Staszica :!: , gimnazjum na Barskiej, oraz na Raszyńskiej. Według mojej wiedzy, szkoła na Raszyńskiej, naprawdę społeczna, nie daje się nawet porównać do gimnazjów publicznych - ma po prostu zupełnie inny charakter i ideę. Forma nauczania, kontaktu z uczniem, sposobu prowadzenia lekcji - są zupełnie inne od metod stosowanych w gimnazjach publicznych. Jest to podejście stawiające ucznia jako odpowiedzialnego partnera, od którego jednak wiele się również wymaga, panuje demokracja i jasny przekaz co praw i obowiązków, które ma uczeń. Są stosowane zasady demokracji i samorządu uczniowskiego. Poza tym kładzie się wielki nacisk na prace społeczne i inicjatywę uczniowską, również na wartości altruistyczne. Szkoła nasycona jest ideami, organizowane są spotkania z ciekawymi osobowościami przez wielkie "O". Uczniowie czują, że tworzą szkołę, jej atmosferę, są z niej dumni i o niej nie zapominają. Niestety, te fakty plus wysokie wyniki nauczania, powodują, że dostanie się do tej szkoły jest wielkim osiągnięciem. Jeśli jednak ktoś - uczeń, czuje w sobie wielką chęć znaleźć się w wybitnej szkole, uczącej nie tylko przedmiotów, ale życia i bycia Człowiekiem - warto walczyć o dostanie się do niej.

Trzeba przyznać, że szkoły na Barskiej i gimnazjum Staszica - jak na szkoły publiczne, które są zatłoczone i mają swoje ograniczenia niezależne od nich samych tylko wynikające z przepisów - osiągają dobre wyniki i zarządzane są profesjonalnie.
 
 
Sawa 

Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 16
Skąd: ul.Dickensa, W-wa
Wysłany: 2012-04-25, 13:40   

Gimnazjum Sportowe na Powstańców Wielkopolskich cieszy się dużym uznaniem wśród młodzieży lubiącej sport. Wielu z młodych ludzi, z którymi rozmawiałam, jest autentycznie szczęśliwych, że mogą zrealizować swoje sportowe pasje, wyjeżdżają na zgrupowania, zawody, niektórzy w tym wieku zwiedzili już kawałek świata. Twierdzą jednak, że nie jest to dobra szkoła dla tych, z których rodzice na siłę planują zrobić sportowca. Żyłkę rywalizacji, pewną twardość i warunki fizyczne - to niestety trzeba mieć już na starcie. Słabsi pod tym względem mogą cierpieć - należałoby uczciwie przemyśleć sprawę przed wyborem tej szkoły.

Sama w wieku szkolnym uprawiałam sport, byłam w klasie sportowej - pamiętam stres tych, którzy nie dawali rady, nie mogli się wykazać w żadnej dyscyplinie.
 
 
KKA 

Dołączyła: 16 Mar 2011
Posty: 218
Skąd: Ochota-Szczęśliwice
Wysłany: 2012-11-03, 13:33   

Dzieci, od których dorośli chcieli za dużo..

Sawa, mam podobne opinie do Twoich. Niestety, znam całkiem przykre przypadki, kiedy rodzice posłali swoje spokojne i ciche dziecko do klasy sportowej, między innymi do szkoły na Powstańców. Być może nie mieli po prostu szczęścia - trafili akurat na taki skład dzieci w klasie, a nie inny, oraz nauczycielka prowadząca klasę czyli wychowawczyni nie poradziła sobie z dyscyplinowaniem klasy. W efekcie dzieci spokojne cierpiały, a pałeczkę przejęły dzieci niesforne i nawet agresywne. Dziwiło mnie tylko, dlaczego rodzice posłali do takiej klasy spokojne a nawet nie najsprawniejsze fizycznie dziecko. Prawdopodobnie ulegli myśleniu życzeniowemu oraz pewnej idei, że w takiej klasie i szkole dziecko uodporni się oraz nabierze sprawności ruchowej, zrobi się nagle przebojowe. Myślę, że tak może się stać, ale w takim wypadku należy obserwować postępy dziecka, wspierać go, nadrabiać zaległości, zadbać, by nie stało się klasową ofiarą. Następstwa narzucenia dziecku za wysokich wymagań, przy braku odpowiedniego wsparcia i opieki, mogą być bardzo smutne i często nieodwracalne. Znane są mi dzieci, które już od małego gryzą sobie ręce do krwi, dostają tików nerwowych, cierpią na nocne moczenie, mają natręctwa, jak pocieranie jakieś części ciała aż do zrobienia sobie prawdziwych ran czy uszkodzeń. Te efekty zewnętrzne to jest doprawdy nic w stosunku do cierpienia psychicznego takiego dziecka. Psychika niestety zmienia się pod taką ciągłą presją i bólem psychicznym, taki człowiek stanie się niewydolny społecznie, na dalszą metę nie będzie sobie radził w codziennym życiu i pracy, nie wykorzysta talentów, które prawdopodobnie zawsze miał.

Moje uwagi o Gimnazjum Prywatnym nr 2 na ul. Jasielskiej

Tutaj mogę się wypowiedzieć korzystając z własnych obserwacji. Jest to dosyć dobra szkoła, choć również muszę się zgodzić z wcześniejszymi uwagami. Muszę jednak dodać jedną ważną informację - jest to szkoła mała, a nawet bardzo mała. Dla młodzieży, która potrzebuje i chce spokoju do nauki, w tym nadpobudliwych, dyslektyków, nadwrażliwych - jest to miejsce dobre. Jednak dla tych, którzy od szkoły chcieliby otrzymać trochę więcej niż spokój i bezpieczeństwo, którzy lubią uczestniczyć w aktywnym życiu społecznym szkoły, zmierzyć się z życiem w formie mniej sterowanej i okrojonej, dla których szkoła tętniąca życiem nie byłaby obciążeniem, którzy nie potrzebują nadopiekuńczości - być może inna szkoła byłaby wystarczająco dobra, a jednocześnie bezpłatna.
Ciekawostką jest to, że szkoła ta, jak wiele małych szkół prywatnych, opiera się na stałej pracy tylko paru osób - dyrekcji i sekretarza szkoły, reszta nauczycieli z reguły na stałe pracuje w innych szkołach. Taki system pracy ma swoje minusy, jak łatwo się domyśleć. Nauczyciele znikają po swoich lekcjach, są trudności z organizacją wyjść klasowych w czasie godzin lekcyjnych, kłopot z ogólnym zadbaniem o takie "miękkie" cechy szkolne jak zajęcia sprzyjające integracji młodzieży. W szkole znaczenie ma też ogólny klimat, który cechuje daną placówkę, zestaw stałych idei, tradycji, zasad wychowawczych. Szkoły prywatne, które siłą rzeczy nie są obecne na rynku od wielu lat, których warunki rynkowe nie rozpieszczają, są takie i tylko takie, jak nasze świeże wolnorynkowe społeczeństwo. W szkołach publicznych czyli samorządowych powoływane są często Rady Rodziców, które mają za zadanie wspomóc szkołę w organizacji imprez i w finansowaniu nagród dla uczniów, stypendiów lub pomocy finansowej w uzasadnionych przypadkach. Jest to bardzo ważna możliwość, istniejąca na mocy konkretnych przepisów prawa, furtka dająca szansę na aktywna postawę rodziców, jako czynnika społecznego w szkołach. W szkołach prywatnych również istnieją takie Rady Rodziców, w niektórych działają aktywnie ( chlubnym przykładem dobrze funkcjonujących, w tym i nie tylko w tym względzie, szkół prywatnych są szkoły Przymierza Rodzin), niestety w gimnazjum na ul. Jasielskiej właściciel szkoły i dyrekcja na razie nie daje takiej zachęty do działania rodzicom.

Zdjęcie000.jpg
Zakończenie roku w Gimnazjum Prywatnym nr.2 na ul. Jasielskiej na warszawskim Rakowcu
Plik ściągnięto 150 raz(y) 249,35 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
stat4u
Kopiowanie tre?ci i zdj?? z portalu i forum bez zezwolenia zabronione