Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak niebezpieczna może być promocja miasta ....
Autor Wiadomość
Karolina 

Wysłany: 2012-01-05, 12:46   Jak niebezpieczna może być promocja miasta ....

Nieudany spot reklamowy Warszawy na Euro 2012.

Spot "Warszawa 2012'', który miał promować naszą stolicę wśród zagranicznych kibiców ledwo pojawił się w Internecie, a od razu wywołał mieszane uczucia i... mnóstwo pytań.
Warszawski poranek. Z hotelu na poranny jogging wychodzi obcokrajowiec. Gdy zastanawia się, w którym kierunku się udać widzi uśmiech mijającej go w biegu blondynki. Dziewczyna ogląda się, a on już wie, w którą stronę za chwilę pobiegnie – to historia spotu w skrócie.

To fragment z portalu gazeta.pl

Na filmie mało jest Warszawy, ciekawych miejsc i ludzi - jest gonitwa za kobietą. Mnie osobiście ten film obraża, zawstydza :oops: i nie podoba się. Ten facet wydaje się lekko obleśny... nawet potem, gdy już elegancko przyodziany w biurze rzuca znaczące spojrzenia. W końcu ten, kto ogląda ten film patrzy na romans z filmu klasy C, fatalnie zagrany przez nieinteresujących aktorów. Myśl przewodnia tego spotu albo została zgubiona albo od razu była bardzo kiepska. Dodatkowo, wkradły się różne błędy, typu: patrzenie na zegarek na ręku, którego nie ma, jakieś maty, na które skaczą biegnący aktorzy, etc. Film ogląda się bez przyjemności, jest męczący w swoim tempie bez żadnego sensu i pozbawiony idei.

Wiecie, jaki tytuł otrzymał ten film w internecie? - "Biegnący gwałciciel" :cry: . Jedyny pozytywny rezultat wykonania tego filmu to wywołanie dyskusji i zwrócenie uwagi na problemy, skuteczności i efektywności prowadzonych przez polskie urzędy działań promocyjnych. A w przeszłości też już mieliśmy solidne wpadki ( komiks MSZ :!: )

Miasto na promocyjny film wydało pół miliona złotych :!: .

Film w całości : :arrow: http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu

Skrót - zagraniczny turysta goni Polkę… :oops:
:oops: http://www.youtube.com/wa...feature=related
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2012-11-30, 21:10, w całości zmieniany 2 razy  

Jerzy_S 

Wysłany: 2012-01-05, 13:13   

Mam odmienne zdanie.
Uważam filmik za ciekawy.
Pokazuje piękne fragmenty miasta. Jest żywy, dynamiczny, pokazuje młode wysportowane osoby.
To jest promocja miasta kierowana do kibiców, którzy tu przyjadą a więc do osób młodych, uprawiających sport.

Wałkowane na forach spojrzenie chłopaka na zegarek, którego nie ma świadczy o kompletnym niezrozumieniu akcji.

On patrzy na zegar na Palacu Kultury i spostrzega, że jest spóźniony. Pokazuje dziewczynie miejsce na ręku gdzie nosi się zegarek, jako rodzaj usprawiedliwienia że musi ją opuścić.

Wałkowanie na forach domniemanego gwałcenia, świadczy o kompletnym niezrozumieniu akcji.
Krytycy zupełnie nie dostrzegają tego flirtu, powłóczystych spojrzeń, czarujących uśmiechów, tego że zaczyna iskrzyć od pierwszego spojrzenia.

Wybrano najtańszy filmik ze zgłoszonych na przetargu.

Justyna-Woja.jpg
Plik ściągnięto 93 raz(y) 98,94 KB

Ostatnio zmieniony przez Jerzy_S 2012-01-05, 15:09, w całości zmieniany 3 razy  

Baba Jaga 

Wysłany: 2012-01-05, 18:33   

Mnie niestety ten spot też się nie bardzo podoba, ale te niektóre komentarze tym bardziej. :oops: Wydaje mi się, że tak jak chyba sugeruje Karolina, obraz kobiety- jasnowłosej Polki, która spodobała się gościowi z zagranicy i staje się jego symboliczną przewodniczką po mieście, nie najlepiej się kojarzy wielu z nas, myślę o kobietach. Wkrada się tutaj pewne myślenie stereotypowe, automatycznie coś sugerujące. Efekt byłby dużo lepszy, gdyby romantyzm, flirt i radość tego lotu nad miastem był po prostu lepiej zagrany i wyreżyserowany. Wydaje mi się, że na tle takiego narzuconego z góry scenariusza i w relatywnie jednak niskim budżecie oraz krótkim czasie, dobre zrobienie tego filmu było po prostu nie możliwe. Od początku zatem koncepcja była zbyt zbyt trudna i wyrafinowana jak na cel, który miał być osiągnięty - pokazanie atrakcyjnego miasta i fajnych ludzi w nim mieszkających. Miasta jest za mało, a mieszkańców nie widziałam prawie w ogóle. Po prostu - para, która się spotkała w Warszawie. Mnie jeszcze nie podoba się muzyka, ale to kwestia gustu.

Dyzma 

Wysłany: 2012-01-05, 21:11   

Czy ja czegoś nie rozumiem? mnie się bardzo podoba ta reklama i dużo mówi
dobrego o naszej stolicy. :-)

Karolina 

Wysłany: 2012-01-05, 21:13   

To wszystko jest ciekawe..., może to kobietom najbardziej nie podoba się ta reklama?

Oliver 

Wysłany: 2012-01-07, 20:35   

Film jest cool.

Misia 

Wysłany: 2012-01-07, 23:34   

Wspanialy przyklad... czepiania sie. Nie widze w filmie nic obrazliwego, a juz tym bardziej nic z rzeczy przytoczonych w gazecie.
Wszystkie te opinie nie tyle definiuja film, ile zdradzaja, z jakimi demonami walcza jego interpretanci.

Krys 

Wysłany: 2012-01-08, 22:00   

Zgadzam się z Jerzym S. Film nie zasługuje na taka wsciekłą krytykę. Aczkolwiek w pełni popieram Babę Jagę w jej wyeksponowanym zdaniu:

"Efekt byłby dużo lepszy, gdyby romantyzm, flirt i radość tego lotu nad miastem był po prostu lepiej zagrany i wyreżyserowany. Wydaje mi się, że na tle takiego narzuconego z góry scenariusza i w relatywnie jednak niskim budżecie oraz krótkim czasie, dobre zrobienie tego filmu było po prostu nie możliwe."

Bardzo podoba mi się uwaga Misi, że krytyka nic nie mówi o krytykowanej rzeczy czy osobie, natomiast wiele o krytykującym.

Rex 

Wysłany: 2012-01-08, 22:53   

Ja takze zgadzam sie we wszystkim z Jerzym S.

Odpowiedz do tematu