Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Baba Jaga
2012-11-15, 22:06
ORGANIZACJE WSPIERAJĄCE OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE NA OCHOCIE.
Autor Wiadomość
Baba Jaga 

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 709
Skąd: Warszawa, Ochota-Szczęśliwice.
Wysłany: 2012-01-27, 01:10   ORGANIZACJE WSPIERAJĄCE OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE NA OCHOCIE.

ORGANIZACJE SPOŁECZNE NA RZECZ OSÓB POTRZEBUJĄCYCH, NIEPEŁNOSPRAWNYCH, DZIECI I MŁODZIEŻY ORAZ ICH RODZIN ZWIĄZANE Z DZIELNICĄ OCHOTA

I. Fundacja Kultury i Wypoczynku Dzieci i Młodzieży oraz Pomocy Rodzinie ATN
ul. Geodetów 6 lok. 101, 02-396 Warszawa tel.: 22 823 84 30, +48 503 583 677

e-mail: fundacjaatn@o2.pl :arrow: www.atn4.republika.pl
Udzielanie pomocy materialnej, organizacja obozów młodzieżowych i dofinansowanie pobytu osób z rodzin ubogich, pomoc żywnościowa, organizacja wyjazdów wakacyjnych. Pomoc bezrobotnym, młodzieży, niepełnosprawnym, osobom z problemem alkoholowym, seniorom, osobom ubogim.
Godziny otwarcia:
• poniedziałek: 9.00 - 16.00
• wtorek: 9.00 - 16.00
• środa: 9.00 - 16.00
• czwartek: 9.00 - 16.00
• piątek: 9.00 - 16.00
• sobota/niedziela: nieczynne

II. Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niepełnosprawnym Ruchowo
ul. Twarda 51/55, 00-818 Warszawa tel.: 22 697 87 84, +48 654 75 51
e-mail: fpmiinr@idn.org.pl http://www.idn.org.pl/fpmiinr/

Pomoc osobom niepełnosprawnym (zwłaszcza ruchowo), aktywizacja zawodowa i społeczna.
Godziny otwarcia:
• poniedziałek: 9.00 - 17.00
• wtorek: 9.00 - 17.00
• środa: 9.00 - 17.00
• czwartek: 9.00 - 17.00
• piątek: 9.00 - 17.00
• sobota/niedziela: w niedzielę kawiarenka internetowa (tel)

O Fundacji (ze strony Fundacji)
Nasza Fundacja powstała w 1990 roku z inicjatywy środowiska matematyków i informatyków Polskiej Akademii Nauk przy współudziale Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Od 2004 roku mamy status Organizacji Pożytku Publicznego.

Początkowo działalność naszej organizacji skierowana była do środowiska niepełnosprawnych matematyków i informatyków, jednak szybko okazało się, że potrzeby są znacznie większe. Pomagamy osobom z wszystkimi rodzajami niepełnosprawności, główne w zakresie edukacji oraz aktywizacji zawodowej i społecznej.

Działamy wielowymiarowo. Specjalizujemy się w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w edukacji i aktywizacji. Stworzyliśmy pierwszy portal internetowy dla osób niepełnosprawnych w Polsce – Internet dla Niepełnosprawnych, za co w roku 2003 otrzymaliśmy nagrodę Prezesa Microsoft-u Billa Gatesa. Tworzymy i realizujemy programy edukacyjne w systemie zdalnym (e-learning), mieszanym (blended learning) oraz stacjonarnym. Jesteśmy wpisani do rejestru instytucji szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Jesteśmy zarejestrowaną Agencją Doradztwa Personalnego. Prowadzimy konsultacje zawodowe, prawne i psychologiczne. Nasi doradcy pomagają w wyborze optymalnej ścieżki kariery czy edukacji związanej z rozwojem zawodowym. Doradzają jak poruszać się w zawiłym świecie prawa pracy, jakie prawa i obowiązki mają pracownicy niepełnosprawni. Pomagają uporać się w trudnych sytuacjach życiowych i odzyskać wiarę we własne siły – zarówno w aktywności społecznej jak i zawodowej.

Prowadzimy także Agencję Pośrednictwa Pracy. Wspieramy osoby niepełnosprawne w znalezieniu zatrudnienia. Pracodawcom pomagamy wyszukać odpowiednich pracowników, jak również wspieramy ich w uzyskaniu dofinansowania do wynagrodzeń bądź przystosowania stanowiska pracy dla niepełnosprawnego pracownika. Prowadzimy bazę pośrednictwa pracy on-line.

Podejmujemy inicjatywy zapobiegające marginalizacji środowiska, wspieramy osoby z niepełnosprawnością w ekonomicznym usamodzielnianiu się i w dążeniu do samorealizacji. Pracuje u nas wielu niepełnosprawnych pracowników, którzy stanowią prawie 50 proc. zespołu Fundacji. Wspieramy również grono ciężko poszkodowanych podopiecznych Fundacji. W tym celu powołana została Komisja Podopiecznych, której misją jest udzielanie pomocy finansowej, rzeczowej, psychologicznej, prawnej oraz socjalnej podopiecznym Fundacji.

Działamy na rzecz szeroko rozumianej promocji aktywności osób niepełnosprawnych, zarówno w sferze zawodowej, jak i społecznej. We wszystkich swoich projektach staramy się dotrzeć do otoczenia osób niepełnosprawnych, aby kształtować i zmieniać postawy społeczne dotyczące tej grupy społecznej.

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Możesz wesprzeć naszą działalność na dwa sposoby! To bardzo proste.
Możesz przekazać nam 1 procent swojego podatku. Wystarczy, że wypełnisz rubrykę formularza PIT "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)". (Więcej informacji na stronie Fundacji).
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydują się przekazać nam 1% swojego podatku.

Przez cały rok możesz przekazać nam darowiznę. Aby przekazać nam darowiznę wystarczy, że przelejesz dowolną kwotę na rachunek nr 98 1240 5918 1111 0000 4907 7445 w tytule wpisując "darowizna na cele statutowe Fundacji". Darowizna odliczana jest podatku zgodnie z obowiązującym ustawodawstwem. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydują się przekazać nam darowiznę.

:idea: Usługi w zakresie pośrednictwa pracy: http://fpmiinr.org.pl/index.php/posrednictwo-pracy

Pomoc indywidualna
Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo wspiera ciężko poszkodowanych niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji, jak również osoby indywidualne, które nie są podopiecznymi Fundacji, lecz są osobami niepełnosprawnymi i znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej.
Specjalną pomocą zajmuje się Komisja Podopiecznych, która udziela pomocy: żywnościowej (dzięki wsparciu Banku Żywności SOS), rzeczowej, psychologicznej, prawnej oraz socjalnej podopiecznym Fundacji.
Komisja w 2009 roku pod swoją opieką miała ponad 160 podopiecznych.

Wszystkie osoby potrzebujące pomocy i będące osobami niepełnosprawnymi prosimy o kontakt z Komisją Podopiecznych komisja@idn.org.pl


III. Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Przyjaciel"

ul. Nowolipki 27 lok.1a , 01-010 Warszawa tel.: 22 887 39 55
fax: 22 831 48 79 e-mail: info@przyjaciel.pl http://www.przyjaciel.pl

Ze strony internetowej Fundacji
Fundacja Przyjaciel, jako organizacja pożytku publicznego od 2002 roku zajmuje się szeroko pojętą działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin. Prowadzi działalność głównie na terenie województwa mazowieckiego. Inspiracją do założenia Fundacji dla Niny Bekasiewicz oraz Katarzyny Mierzejewskiej był kontakt z dogoterapią - w tamtym okresie jeszcze mało popularną w Polsce, formą terapii kontaktowej dla osób niepełnosprawnych. Propagowanie tej formy terapii oraz prowadzenie jej przez wykwalifikowanych terapeutów, na jak najwyższym poziomie była, zatem podwaliną do rozpoczęcia działalności Fundacji.
Z czasem, organizacja poszerzyła swoją działalność zarówno o inne formy terapii jak również o inne formy pomocy. Głównym atutem Fundacji są jej pracownicy oraz wolontariusze prowadzący zajęcia, są to osoby posiadające wykształcenie w owym kierunku, które z pasją oraz zaangażowaniem pracują, na co dzień z osobami niepełnosprawnymi. Zajęcia dla dzieci odbywają się w przedszkolach integracyjnych, placówkach specjalnych na terenie Warszawy oraz w siedzibie Fundacji.


IV. Fundacja Pomocy Społecznej "Eva"

ul. Grójecka 70B/1, 02-359 Warszawa tel.: 22 659 15 08

e-mail: eva@rubikon.pl http://www.eva.rubikon.pl
dyrektor: Ewa Łukasik
Pomoc rzeczowa dzieciom z domów dziecka, rodzinom żyjącym w niedostatku, bezrobotnym, emerytom, rencistom, niepełnosprawnym.

Głównym naszym założeniem jest realizacja programów na różnych szczeblach życia społecznego, skierowanych do wychowanków domów dziecka z całej Polski oraz do rodzin patologicznych, wielodzietnych, bezrobotnych oraz do tych, którzy zostali zepchnięci na margines życia społecznego. Jesteśmy pomysłodawcami i realizatorem programów wychowawczych, sportowych, rekreacyjnych, kulturalnych, o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim. Celem powyższych założeń jest szeroko rozumiana profilaktyka, z istotnymi elementami resocjalizacji. Głównym naszym założeniem jest realizacja programów na różnych szczeblach życia społecznego, skierowanych do wychowanków domów dziecka z całej Polski oraz do rodzin patologicznych, wielodzietnych, bezrobotnych oraz do tych, którzy zostali zepchnięci na margines życia społecznego. Jesteśmy pomysłodawcami i realizatorem programów wychowawczych, sportowych, rekreacyjnych, kulturalnych, o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim. Celem powyższych założeń jest szeroko rozumiana profilaktyka, z istotnymi elementami resocjalizacji.
Godziny otwarcia:
• poniedziałek: 8.00 - 15.00
• wtorek: 8.00 - 15.00
• środa: 8.00 - 15.00
• czwartek: 8.00 - 15.00
• piątek: 8.00 - 15.00
• sobota/niedziela: nieczynne

V. Klub ul. Raszyńska

Klub ul. Raszyńska 32/44, 02-026 Warszawa tel.: 22 659 74 45

Dla wszystkich potrzebujących: (bezrobotnych,młodzieży, niepełnosprawnych, osobom z problemem alkoholowym, seniorom, osobom ubogim): wycieczki, wczasy na działkach, pogadanki, wyprawiane urodziny i imieniny, kawiarenka, możliwość zjedzenia taniego posiłku.

Wiceprezes - Zdzisława Żochowska
Godziny otwarcia:
• poniedziałek: 9.00 - 16.00
• wtorek: 9.00 - 16.00
• środa: 9.00 - 16.00
• czwartek: 9.00 - 20.00
• piątek: 9.00 - 20.00
• sobota/niedziela: 9.00 - 20.00
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2012-11-15, 22:05, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
stat4u
Kopiowanie tre?ci i zdj?? z portalu i forum bez zezwolenia zabronione