Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Miejscowy plan zagospodarowania, Szczęśliiwce Płd. W toku.
Autor Wiadomość
Baba Jaga 

Wysłany: 2012-02-07, 09:40   Miejscowy plan zagospodarowania, Szczęśliiwce Płd. W toku.

18.01-17.02.2012 - wyłożenie do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu Szczęśliwic Południowych, w siedzibie Urzędu m. st. Warszawy, PKiN, pl. Defilad 1, piętro XVII, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00.

Ogłoszenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu Szczęśliwic Południowych

Na podstawie art. 17 pkt 10 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 z późn. zm.) oraz uchwały Nr LXXII/2218/2006 Rady m. st. Warszawy z dnia 6 kwietnia 2006 roku w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu Szczęśliwic Południowych, obejmującego obszar ograniczony:

- od wschodu: wschodnia linia rozgraniczająca ul. Mszczonowskiej oraz jej przedłużenie na odcinku od granicy dzielnic Wola i Ochota do północno-wschodniej linii rozgraniczającej ul. Mierzejewskiego, północno-wschodnia linia rozgraniczająca ul. Mierzejewskiego na odcinku od wschodniej linii rozgraniczającej ul. Mszczonowskiej do północno-zachodniej linii rozgraniczającej ul. Drawskiej, północno-zachodnia linia rozgraniczająca ul. Drawskiej na odcinku od północno-wschodniej linii rozgraniczającej ul. Mierzejewskiego do północno-wschodniej linii rozgraniczającej ul. Dickensa, północno-wschodnia linia rozgraniczająca ul. Dickensa na odcinku od północno-zachodniej linii rozgraniczającej ul. Drawskiej do południowo-wschodniej linii rozgraniczającej ul. Urbanistów, południowo-wschodnia linia rozgraniczająca ul. Urbanistów na odcinku od północno-wschodniej linii rozgraniczającej ul. Dickensa do północno-wschodniej linii rozgraniczającej ul. Korotyńskiego, północno-wschodnia linia rozgraniczająca ul. Korotyńskiego na odcinku od południowo-wschodniej linii rozgraniczającej ul. Urbanistów do południowo-wschodniej linii rozgraniczającej ul. Grójeckiej, południowo-wschodnia linia rozgraniczająca ul. Grójeckiej na odcinku od północno-wschodniej linii rozgraniczającej ul. Korotyńskiego do granicy dzielnic Ochota i Włochy;
- od południa i południowego zachodu: granica dzielnic Ochota i Włochy na odcinku od południowo-wschodniej linii rozgraniczającej ul. Grójeckiej do północnej linii rozgraniczającej ul. Chylońskiej, północna linia rozgraniczająca ul. Chylońskiej na odcinku od granicy dzielnic Ochota i Włochy do wschodniej podstawy nasypu torów kolejowych, wschodnia podstawa nasypu torów kolejowych na odcinku od północnej linii rozgraniczającej ul. Chylońskiej do granicy dzielnic Wola i Ochota;
- od północnego zachodu i północy: granica dzielnic Wola i Ochota, na odcinku od granicy dzielnic Ochota i Włochy do wschodniej linii rozgraniczającej ul. Mszczonowskiej

wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, w dniach od 18 stycznia 2012 r. do 17 lutego 2012 r. w siedzibie Urzędu m. st. Warszawy, PKiN, pl. Defilad 1, piętro XVII, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00.

:!: Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 10 lutego 2012 r. w siedzibie Urzędu m. st. Warszawy, PKiN plac Defilad 1, XX piętro sala nr 2018, o godz. 16.00.

Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy, każdy kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi. Uwagi należy składać na piśmie do Prezydenta m.st. Warszawy z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 9 marca 2012 r.
Załączniki

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, tekst, rysunek i prognoza oddziaływania na środowisko jest dostępna na stronie BIP Warszawa.

:arrow: Wzięte ze strony SARP - http://www.warszawa.sarp.org.pl/pokaz.php?id=9576

IMG_1537.JPG
Sprawdź, jakie losy mogą czekać Fort Szczęśliwice. Na zdjęciu- fosa-niezwykłe siedlisko ptaków i zwierząt na Szczęśliwicach.
Plik ściągnięto 124 raz(y) 3 MB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2013-06-15, 12:56, w całości zmieniany 8 razy  

Duch Ochoty 

Wysłany: 2012-03-02, 22:02   

Ważne dla wszystkich mieszkańców Szczęśliwic Południowych!!!

W środę 6 marca o godzinie 17.30 w szkole na ul. Urbanistów 3 :!: odbędzie się spotkanie konsultacyjne w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu. Będzie można dowiedzieć się szczegółów dotyczących poszczególnych spraw oraz zgłosić swoje uwagi. Ciekawą sprawą na przykład są nowe przystanki autobusowe na ulicy Drawskiej wzdłuż parku Szczęśliwickiego. Wraz z nimi planowane są zmiany na samej ulicy Drawskiej. Przykładowo, przy ulicy Śmigłowca od strony ulicy Mierzejewskiego obok przystanku ma być na niewielkim terenie zabranym z terenów ogródków działkowych zlokalizowany placyk - przypuszczalnie dla ludzi gromadzących się na przystanku. Co to za placyk i jak ma być zagospodarowany - nie do końca wiadomo. Według mnie na przykład już wystarczy w naszym mieście paskudnych bud, budek, kiosków i przyczep kempingowych na cele tzw. małej gastronomii - mam nadzieję, że to miejsce nie stanie się też przytuliskiem dla jakiejś paskudnej budki z piwem czy czymś w tym stylu. Z planu wynika, że ma być pawilon parkowy - zobaczymy za kilka lat, czy będzie na jakimś poziomie. Ogólnie nie wygląda to źle - są planowane ścieżki rowerowe :-> wzdłuż Drawskiej i dalej, ogródki będą zachowane lub przeznaczone na rekreację a na terenie Fortu Szczęśliwickiego może być teren z przeznaczeniem na usługi kulturalno-rozrywkowo-hotelowe. Na spotkaniu można się dowiedzieć, czy są bliższe plany
Od drugiej strony -vis'avis restauracji Meltemi na terenie zabranym z nieużywanego zielonego placu należącego do parku, ma również być wygospodarowany jakiś szerszy pas
wokół nowego przystanku autobusowego i parkingi. Niedaleko, w parku ma być jakiś pawilon parkowy. Nie wiem tylko, czy mają sens te przystanki w tym miejscu, skoro tak niedaleko jest i ma być pętla autobusowa? Choć może to jest słuszne rozwiązanie. :?:

Następną sprawą super interesującą jest przekształcenie dróżki parkowej biegnącej od zajezdni w kierunku Włodarzewskiej na ulicę z ruchem samochodowo-rowerowo-pieszym. Wiedząc jaka masa narodu mieszka, a raczej została uwięziona (bo raczej wyjazd i wjazd w tamten rejon jest mocno utrudniony)w osiedlach wokół Włodarzewskiej, można się obawiać stworzenia niezłej arterii komunikacyjnej. Są pewnie i inne ważkie tematy, które warto rozważyć przykładowo wszystko, co wiąże się z trasą N/S i dojazdami do niej.

Na wszelkie uwagi mamy czas do 9 marca.

:arrow: Zobacz zaproszenie na spotkanie konsultacyjne 6 marca na stronie Urzędu Dzielnicy Ochota :idea: http://www.urzadochota.waw.pl/page/index.php :arrow:
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2012-11-15, 22:40, w całości zmieniany 5 razy  

Paweł 

Wysłany: 2012-03-02, 23:11   

Mnie się wydaje, że nowe przystanki autobusowe i generalnie postawienie na komunikację autobusową - to słuszne rozwiązania. Spowoduje to również większe zainteresowanie parkiem i zwiększy jego dostępność dla ludzi mieszkających dalej. Chociaż nie wiem, czy cieszyć się z tego, czy raczej nie - park w weekendy jest już zapchany po brzegi! Pewnie dlatego, że ludzie nie mają za wiele fajnych miejsc pod Warszawą.

Jeszcze jedno - ja zwróciłem uwagę na planowaną zabudowę ulicy Mszczonowskiej. Po jednej stronie biura, a po drugiej mieszkania.

Ekoludek 

Wysłany: 2012-03-03, 22:40   

Mnie się podoba, że dzielnica raczej stawia na rekreację w tym terenie - świadczą o tym chociażby ścieżki rowerowe i zachowanie terenów zielonych na ternach działkowych. Niewątpliwie zachowamy w ten sposób skrawek spokoju i zieleni pośrodku młyna komunikacyjnego pomiędzy Alejami Jerozolimskimi a trasą N/S. Niepokojem jednak napawa mnie poszerzenie terenu rekreacyjnego o teren Fortu. Jaki charakter będą miały plany wobec tego terenu -czy uda się zachować - ochronić przyrodę na tym terenie??? :?: Trzeba starać się monitorować wszelkie inwestycje i zapędy w tym względzie. Zgodnie z załączonymi przepisami wynika, że na terenie Fortu może stać nawet hotel :!: Należałoby się dużo więcej w tej sprawie dowiedzieć.

Baba Jaga 

Wysłany: 2012-03-05, 19:24   

Dla mnie interesująco brzmią plany puszczenia linii tramwajowej ulicą Szczęśliwicką...no i może Drawską - tutaj mam wątpliwości. Generalnie jednak pomysł nawiązuje do kolejki EKD, która biegła dokładnie w ten sposób przed wojną i jeszcze po niej, chyba nawet prawie do lat 70-tych. :?: :!: Jeszcze teraz potrafią nagle wyjrzeć spod asfaltu na ul. Szczęśliwickiej dawne tory kolejki.

SulejmanWielki 

Wysłany: 2012-03-07, 19:58   

Na spotkaniu, 6 marca, prócz tłumu ludzi, składającego się głównie ze starszych osób, oraz próbujących (bez wielkiego powodzenia, bo nikt na to nie pozwolił) coś powiedzieć urzędników, można było pobrać druki do zgłoszenia swoich uwag do projektu planu - powinno się tego dokonać zgodnie z przepisami do 9 marca i skierować do Pani Prezydent m.st. W-wy. Oto scan dla chętnych na ostatnią chwilę.

Jeśli mogę powiedzieć coś w swoim imieniu - zaskoczył mnie impet ludzki w atakowaniu planu i "planistów". Szczególnie ciekawe wydało mi się bronienie wielkich i cokolwiek chyba pustawych parkingów na tyłach Urbanistów, gdzie wg planu mogłyby się chyba pojawić jakieś bloki (?) oraz miałaby przebiegać droga łącząca rondo Pawińskiego z Włodarzewską, w środku łącząc się również z Korotyńskiego. Ja nie widzę najmniejszego sensu trzymania tych wszystkich parkingów w tym miejscu, a droga jakaś musi być. Ludzie bronią tego "jak niepodległości", wykłócają się o terminy, jakby pierwszy raz słyszeli, że istnieją jakieś przepisy określające terminy wszystkiego, a przecież nie wiadomo nawet, czy ich oczy ujrzą jakieś zmiany - to nie są plany na jutro!!! To będzie się ciągnąć, a poza tym obyśmy dożyli jakichś inwestycji, udogodnień - a nie skończyli jak inne giganty ekonomii w rodzaju Irlandii, Grecji, Węgier..., etc.

druk do złożenia uwag do projektu miejsc.planu zagosp.przestrzen.jpg
Plik ściągnięto 117 raz(y) 792,14 KB

KulturKampf 

Wysłany: 2012-03-09, 15:45   

Jestem ciekaw, co tam upitraszą nam kiedyś w Forcie Szczęśliwice :?:
Nawiasem mówiąc - chętnie bym zobaczył pozostałe kawałki puzzli "Ochota". Mam na myśli brakujące kawałki planu zagospodarowania przestrzennego dla Ochoty.

Baba Jaga 

Wysłany: 2012-03-09, 16:16   

Plany zagospodarowania przestrzennego dla poszczególnych rejonów Ochoty można znaleźć w zakładce "Dla przedsiębiorców" na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Ochota i pod linkiem: http://www.urzadochota.wa...ndex.php?str=73

• Projekt planu zagospodarowania przestrzennego Szczęśliwic Południowych
• Plan Zagospodarowania Przestrzennego Ochota Centrum
• Plan Zagospodarowania Przestrzennego Pola Mokotowskiego
• Plan Zagospodarowania Przestrzennego obszaru Rakowca
• Plan Zagospodarowania Przestrzennego rejonu Szczęśliwic Północnych
• Plan Zagospodarowania Przestrzennego linii średnicowej od Dworca Centralnego do Dworca Głównego (część II)
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2012-11-15, 22:43, w całości zmieniany 3 razy  

KKA 

Wysłany: 2013-06-14, 09:11   

Szanowni Państwo

27 czerwca 2013 od godziny 16.30 w Sali 2023 w PKiN zbierze się Komisja Przestrzenna Rady Warszawy żeby zaopiniować MPZP Szczęśliwic Południowych.

Proszę o przybycie na tę Komisję.

Kończymy zbieranie podpisów pod naszym protestem 20 czerwca. Proszę o dostarczenie list z podpisami do biura SM Szczęśliwice.

Lech Barycki

697 716 106

Odpowiedz do tematu