Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Baba Jaga
2015-02-11, 08:40
Andrzej Struj - bohaterski policjant
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 2012-02-10, 17:50   Andrzej Struj - bohaterski policjant

Słyszałem o tej tragedii i zabójstwie policjanta. Akurat dziś 10 lutego mija druga rocznica. Stało się to w Warszawie na Woli na Połczyńskiej przy wielkim markecie Fort Wola należącym do sieci Real.
Ale dopiero jak obejrzałem to miejsce z pomniczkiem uswiadomiłem sobie jaki jest tam duży ruch. Przystanek tramwajowy na którym zawsze jest wiele osób. Dwóch młodych ludzi rozrabia, rzucają metalowym koszem w tramwaj.
Policjant po cywilnemu będący na urlopie interweniuje. Jeden z łobuzów chwyta policjanta znienacka, drugi bandyta wyjmuje nóż i na oczach wielu biernych obserwatorow zabija go.
Było to w dzień, wiele osób było wokoło.
Zabójców ujęto w ciągu kilkunastu godzin. Dostali wyroki 25 lat i 15 lat więzienia. To młodzi ludzie, nie okazali skruchy.
Zginął policjant Andrzej Struj.
Prezydent Lech Kaczyński był na jego pogrzebie i nadał mu odznaczenie dwa lata temu.

Jerzy_S 

Wysłany: 2012-02-10, 18:01   

Chciałem dodać fotografie sprzed roku, ojciec, żona i córki 42 - letniego policjanta Andrzeja Struja odslaniają tablicę

Druga tablica została odslonięta w Wydziale Patrolowo - Wywiadowczym Policji na Szczęśliwicach gdzie służył bohaterski policjant Andrzej Struj

Tablica na Woli :

Ale są takie krzyże ogromne, gdy kochając - za innych się kona
ks. Jan Twardowski

Dla upamiętnienia bohaterskiej śmierci ś.p. podkom. Andrzeja Struja zamordowanego 10 lutego 2010 roku na przystanku tramwajowym Fort Wola przez młodocianych chuliganów.
Pracownicy Tramwajów Warszawskich sp. z o.o.

Tablica na Szczęśliwicach :

ś.p. podkom. Andrzej Struj

"strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia"

Zginął wypełniając rotę ślubowania do końca w dn. 10.02.2010

Cześć Jego pamięci

tablica3.jpg
Plik ściągnięto 174 raz(y) 63,44 KB

tablica2.jpg
Plik ściągnięto 61 raz(y) 59,91 KB

tablica1.jpg
Plik ściągnięto 218 raz(y) 39,94 KB

Ostatnio zmieniony przez Jerzy_S 2012-02-10, 19:14, w całości zmieniany 3 razy  

Dyzma 

Wysłany: 2012-02-11, 18:08   

Zawsze budzi grozę w człowieku to, że wiele ludzi okazuje się tak bezradnymi w obliczu draństwa, okrucieństwa, przemocy skierowanej przeciwko komuś. Dlaczego tak jesteśmy słabi? Dlaczego nikt nie rzucił się, by odciągnąć bandytów? Nie wiem jak to się dzieje, ale dla mnie to straszniejsze nawet niż to, że policjant zostawił w żalu i samotności swoją żonę oraz dzieci bez ojca.

Maria 

Wysłany: 2012-02-12, 10:57   

Bardzo żal żony ś.p. Andrzeja Struja i dzieci. To było wyjątkowo tragiczne wydarzenie.

Jerzy_S 

Wysłany: 2015-02-10, 22:18   

Dzisiaj minęla piąta rocznica zamordowania policjanta Andrzeja Struja. W bardzo ruchliwym miejscu dokonano zabójstwa przy obojętności wielu osób. Konsekwencją tego morderstwa jest zmiana przepisów pozwalająca policjantom nosić broń również poza czasem służby.

Monika 

Wysłany: 2015-02-11, 08:30   

Pozostaje w naszej pamięci. Zawsze żal szlachetnych i odważnych ludzi. To straszne, że nikt mu nie pomógł !

Odpowiedz do tematu