Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Stojak na rowery
Autor Wiadomość
samapatt6hibhya 

Wysłany: 2012-02-19, 16:34   Stojak na rowery

Chciałabym zamontować stojak na rowery przed lokalem, który wynajmuję. Czy ktoś mógłby mi poradzić, od jakiego urzędu powinnam zacząć? Bo domyślam się, że tak po prostu postawić się nie da...

KKA 

Wysłany: 2012-02-25, 00:44   

Wydaje mi się, że pierwszym Twoim posunięciem powinno być udanie się do Urzędu Dzielnicy Ochota (ul. Grójecka 17a) bądź napisanie maila - najlepiej na razie do Wydziału Obsługi Mieszkańców.

Wydział Obsługi Mieszkańców
Naczelnik Anna Jaczkowska
tel.: 22 578 36 54 wew. 654
e-mail: ajaczkowska@urzadochota.waw.pl
ul. Grójecka 17 a, Warszawa
tel.: 022 578 36 45, 022 578 35 40
fax: 022 578 35 53
e-mail: info@urzadochota.waw.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek-piątek: 8.00-16.00
W poniedziałek dyżur w godzinach 16.00-18.00

Do zakresu obowiązków tej komórki należy zapewnienie bezpośredniej obsługi klientów, przyjmowanie pism, udostępnianie formularzy i wzorów pism, a przede wszystkim :idea:
udzielanie informacji o organach właściwych oraz o trybie i procedurach rozpatrywania spraw oraz niezbędnej treści wniosku, podania.

Dzielnica w porozumieniu z Zarządem Dróg Miejskich realizuje inwestycje w zakresie ustawiania stojaków na rowery. Powinna się kierować dobrem mieszkańców i sensownie decydować o punktach na stojaki. Jak zawsze może powoływać się na brak pieniędzy na realizację jakiegoś postulatu mieszkańca/ów i z tym ciężko jest dyskutować. Rolę doradczą w zakresie składania takiego podania o zainstalowanie stojaka mogą spełnić organizacje społeczne, jak Zielone Mazowsze, Masa Krytyczna. Można się spróbować do nich zwrócić o ocenę sytuacji i poradę, jak najskuteczniej sprawę załatwić.

Pewnie istnieje również możliwość zamontowania tych stojaków na własny koszt. Przypuszczam, że Wydział Architektury powinien wydać jakieś zezwolenie. Wracam jednak do pierwszego kroku, jako najsensowniejszego na wstępie - odpytanie kogoś w Wydziale Obsługi Mieszkańców. Sprawą rowerów u nas w dzielnicy zajmował się, z tego co gdzieś czytałam, radny- Karol Wiszniewski.

Zgodnie z przepisami urząd powinien odpowiedzieć na mailowe zapytanie w określonym terminie, niestety ja nie otrzymałam takiej odpowiedzi, jak próbowałam się w ten sposób czegoś dowiedzieć od naszych ochockich urzędników. Proponuję jednak stanąć twarzą w twarz z pracownikiem Wydziału Obsługi Mieszkańców i uzyskać najpełniejszą informację w sprawie.

Poza tym, jeśli chodzi o samorząd w dzielnicy, który wybraliśmy nie tak dawno - Sprawami rowerów u nas w dzielnicy interesował się, z tego co gdzieś czytałam, radny- Karol Wiszniewski.

POWODZENIA :!: bo stojaki na rowery powinny stać w wielu punktach miasta i Ochoty, być po prostu w pełni dostępne. I daj może znać, jak Ci idzie załatwianie tej sprawy- może inni powinni skorzystać z tej wiedzy. Aha, przypomniałam sobie - ostatnio chyba Blue City zamontowało stojaki na rowery...

Odpowiedz do tematu