Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Baba Jaga
2012-03-28, 11:02
Budowa meczetu na Ochocie-jak radzić sobie z kontrowersjami
Autor Wiadomość
Jerzy_S 

Wysłany: 2012-03-26, 06:48   Budowa meczetu na Ochocie-jak radzić sobie z kontrowersjami

Takie formy protestu jak bezczeszczenie symboli religijnych muzułmanów na miejscu przyszłej budowy są nie do zaakceptowania i są sprzeczne z tolerancyjnym traktowaniem innych wyznań przez Polaków podczas wielowiekowej historii.
Były organizowane demonstracje pokojowe i to jest właściwa forma przedstawienia swych obaw.
Konieczna jest dyskusja i informacja o celach budowy meczetu.
Istniejący meczet na ul. Wiertniczej w Warszawie nie jest źródłem konfliktów.
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2012-03-26, 10:30, w całości zmieniany 2 razy  

ochotny 

Wysłany: 2012-03-27, 01:13   Budowa meczetu na Ochocie-jak radzić sobie z kontrowersjami

Aktualny dom modlitwy nie. Proszę zauważyć jednak kto jest inwestorem przyszłego obiektu. Arabia Saudyjska, w której od lat nie ma Chrześcijan ponieważ wszyscy zostali wymordowani, a co poniektórzy uciekli. To mnie martwi jako Polaka i chrześcijanina. Niestety, ale trzeba radykalnie działać z radykalnymi odłamami. W tej chwili mniejszość muzułmańska nie sprawia problemów. Mówię: W TEJ CHWILI. Chciałem zaznaczyć też, że nigdy w historii Polski nie było aż takiego zagrożenia jak obecnie. Cały Zachód się boi. Szwajcaria zabroniła stawiania minaretów, Anglia, Francja, Włochy, Holandia zdelegalizowały noszenie burek. W Anglii muzułmanie wahabiccy - przyszli Wasi sąsiedzi, których będzie coraz więcej protestują mówiąc wprost: "Demokracjo idź do Piekła" "Wprowadźmy Prawo Szariatu"(wprowadzone w kilku ich Gettach) czy "Islam zdominuje Europę". Tego należy się obawiać i zniszczyć już w zarodku. Trzeba zapobiec, a nie postępować zgodnie z przysłowiem, że Polak jest mądry po szkodzie. Trzeba bronić naszych rodzin! Dzieci i kobiet!
Proszę Państwa!
Wcale nie konfabuluję! To są fakty! Obudźmy się Narodzie!

P.S.
Jeszcze jedno. Proszę spojrzeć gdzie ze strony muzułmanów jest tolerancja dla niemuzułmanów (niewiernych)? Wg Koranu zabić ich wszystkich i po sprawie.
To właśnie ta głupia poprawność polityczna (czyt. tolerancja dzisiejszych czasów dla wszystkiego z mordowaniem dzieci i starców włącznie) jest przyczyną obecnego stanu rzeczy w krajach Europy Zachodniej.
Ostatnio zmieniony przez ochotny 2012-03-27, 01:17, w całości zmieniany 1 raz  

Rosomak 

Wysłany: 2012-03-27, 23:39   

JA JESTEM OBUDZONY!! i nie mam takich lęków na jawie. :mrgreen:

Życzę lepszego nastawienia, Ochotny.

Karolina 

Wysłany: 2012-03-28, 11:07   

Ochotny, brrr..... :-? Od Twoich słów wieje grozą.

Baba Jaga 

Wysłany: 2012-03-28, 11:54   

Zam i znałam wielu obcokrajowców wyznających inną wiarę - islam, hinduizm, prawosławie, również wyznawców innych mniejszościowych religii. Na Ochocie oczywiście mamy całkiem liczną grupę mieszkańców pochodzących z Dalekiego Wschodu - głównie z Wietnamu. Znam ludzi, rodziny, które przyjechały z Turcji i mieszkają w okolicach, ich dzieci chodzą do polskich szkół, spotykam je codziennie odbierając dziecko ze szkoły. Nie rozumiem, jak można się ich bać lub czuć się nieswojo.

Kwestia dbałości o bezpieczeństwo - to inna sprawa i należy do określonych służb państwowych. Dbajmy jako obywatele o standardy w przestrzeganiu prawa przez naszych współmieszkańców ( również białych i polskich obywateli, w tym wyznających wiarę katolicką i miłość bliźniego) oraz wykonywanie prawa przez organy i służby państwowe. Zadbajmy o własną wiedzę na tematy państwowe oraz świadomość i aktywność społeczną - ale zgodną z zasadami państwa prawa, państwa cywilizowanego. Mądrość, tolerancja i wiedza obywatelska - to cechy bardzo mile widziane w naszym kraju, europejskim.

A meczet się buduje, chociaż bez pośpiechu....

IMG_1568.JPG
Plik ściągnięto 73 raz(y) 2,49 MB

ochotny 

Wysłany: 2012-03-28, 17:54   

Póki co nie ma strachu, ale naprawdę polecam obejrzeć ten filmik. I ocenę pozostawiam każdemu z osobna. Naprawdę warto obejrzeć. To nie żadna złowroga propaganda, ale fakty.

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=cJdMqjCc3WY&feature=related

No i jeszcze dla zainteresowanych Takijja, czyli taktyka nawrócenia niewierzących.. Właśnie poprzez przyjazne stosunki (początkowo).
Kod:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Takijja

[ Dodano: 2012-03-28, 18:03 ]
Karolina napisał/a:
Ochotny, brrr..... :-? Od Twoich słów wieje grozą.

Po to to wszystko piszę, ażeby ludzie byli świadomi i do tego nie dopuścili.
Rząd tak jak i w innych krajach jakby było dużo muzułmanów bez problemu da im mnóstwo praw niezgodnych z polskim prawem bo oni mają kasę i wiedzą do jakiej kieszeni włożyć..
A polscy politycy to przekupne mendy, niestety..

[ Dodano: 2012-03-28, 18:06 ]
Baba Jaga napisał/a:
Zam i znałam wielu obcokrajowców wyznających inną wiarę - islam, hinduizm, prawosławie, również wyznawców innych mniejszościowych religii. Na Ochocie oczywiście mamy całkiem liczną grupę mieszkańców pochodzących z Dalekiego Wschodu - głównie z Wietnamu. Znam ludzi, rodziny, które przyjechały z Turcji i mieszkają w okolicach, ich dzieci chodzą do polskich szkół, spotykam je codziennie odbierając dziecko ze szkoły. Nie rozumiem, jak można się ich bać lub czuć się nieswojo.

Bo tak się zaczyna. Z bezpośredniej relacji z Niemiec:
"Początkowo przyjechało kilka rodzin i nikomu to nie przeszkadzało. Później robiło ich się coraz więcej, wybudowali meczety i ostatecznie z całego osiedla zostaliśmy tylko my (Polacy) i dwie niemieckie rodziny. Koniec końców i tak musieliśmy się wyprowadzić."

Przepraszam, ale muszę dodać jeszcze ten drastyczny materiał z TVP:
Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=hYrWODH6az0&feature=related
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2012-03-28, 22:10, w całości zmieniany 3 razy  

maseka 

Wysłany: 2012-04-24, 13:38   

Wiem, że mój post jest trochę nie na temat ale mam ogromną prośbę o pomoc. Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej na temat "Turystyki pielgrzymkowej do warszawskiego meczetu" i byłabym bardzo wdzięczna jeśli ktoś kto kiedykolwiek był w meczecie przy ul. Wiertniczej mógł poświęcić dosłownie 2 minuty i wypełnić ankiete do badań. Oto link:http://www.ankietka.pl/ankieta/83876/turystyka-pielgrzymkowa-do-warszawskiego-meczetu-w-opinii-odwiedzajacych.html
Z góry bardzo dziękuję za pomoc:)

Odpowiedz do tematu