Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdy dziecko robi błędy ortograficzne - Pracownia Leonarda.
Autor Wiadomość
MaMa 

Dołączyła: 21 Lut 2011
Posty: 81
Skąd: Ochota-Szczęśliwice
Wysłany: 2012-03-27, 11:56   Gdy dziecko robi błędy ortograficzne - Pracownia Leonarda.

Gdy dziecko w wieku 8-12 lat robi błędy ortograficzne - być może pomoże Pracownia Leonarda. :-)

[ Dodano: 2013-10-05, 20:22 ]
ROBUSIOWA ORTOGRAFIA - polecam :->

Kurs obejmuje 12 spotkań po 2 godziny dydaktyczne (1,5h). Grupa liczy od 6 do 10 dzieci. Dzień i godzinę dostosowujemy do planu lekcji dzieci. Koszt to 30zł za 1 godzinę dydaktyczną, całkowity koszt wynosi 720zł z możliwością rozłożenia na raty (4 razy po 200zł). W ramach kursu zapraszamy rodziców na dwugodzinny warsztat, gdzie omówione zostaną wszystkie techniki pamięciowe i metody którymi pracujemy.

• • • • • • • • • •

Dlaczego dzieci nie muszą już mieć problemów z ortografią?

Obecnie dzieci mają coraz większe problemy z ortografią języka polskiego. Przyczyn jest wiele, m.in. to, że dzieci coraz częściej rezygnują z czytania na rzecz telewizji oraz atrakcyjnych gier komputerowych, w e-mailach czy sms’ach nie używają polskich znaków, a błędy w wypracowaniach poprawia im komputer.

Czy możemy pozwolić na to, by kolejne pokolenia młodych Polaków kończyły szkoły bez poprawnej znajomości ortografii języka polskiego?

Aby temu zapobiec potrzeba innej, nowej i SKUTECZNEJ metody, która w szybkim czasie pozwoli na opanowanie tej niełatwej umiejętności. Pracownia Leonarda powstała z myślą o wdrażaniu do polskich szkół takiej metody.
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w niezwykłym projekcie, w którym biorą udział szkoły, które stawiają na jak najlepszy rozwój swoich podopiecznych, na wdrażanie nowoczesnych metod nauczania, opartych o najnowsze osiągnięcia nauki.

Robusiowa ortografia

To metoda nauki ortografii wymyślona przez jednych z najwybitniejszych polskich specjalistów od technik pamięciowych – Pana Leszka Cytawę oraz Jędrzeja Cytawę (rekordzista Guinessa w zapamiętywaniu liczb binarnych). Metoda całkowicie oparta o szybkie techniki zapamiętywania, naturalne mechanizmy ludzkiej pamięci, uwzględniająca fakt, iż każde dziecko ma indywidualny styl uczenia się.

Do skuteczności mnemotechnik, które poznane informacje pozwalają zachować w pamięci długotrwałej, przyczynia się fakt, że w procesie zapamiętywania wykorzystywane są konkretne obrazkowe symbole, które są łatwo rozpoznawalne i jednoznacznie kojarzące się z daną trudnością ortograficzną. Nauka poprzez asocjacje, budowanie wesołych skojarzeń oraz wykorzystanie pozytywnych emocji sprawia, że ta forma zdobywania wiedzy traktowana jest przez uczniów bardziej jak zabawa niż standardowa nauka.

Program zajęć nastawiony jest nie tylko na utrwalenie reguł ortograficznych, lecz także na skuteczną naukę słów wyjątkowych i niepodlegających konkretnym zasadom, gdyż właśnie z takimi słowami uczniowie mają najwięcej kłopotów. Kurs składa się z dwóch głównych części tematycznych. Pierwsza z nich rozwiązuje problemy związane z pisownią rz, ż, sz, ó, u, ch, h, m, n, ą, ę, w, f. Z kolei druga dotyczy trudniejszych zagadnień pisowni razem bądź osobno poszczególnych słów i cząstek „nie" i „by", pisowni małą i wielką literą, końcówek: i, ii, ji, ą, ę, oł, eł, ął, ęł, wygłosów: w, f, p, b, d, t, k, g, z, s oraz zmiękczeń ś, ć, ź, ń, dź i rodzin wyrazów. Dzięki specjalnemu systemowi powtórek zdobyta wiedza zostaje ugruntowana i zachowana w pamięci długoterminowej. Oprócz skutecznego opanowania poprawnej pisowni około 1500 wyrazów uczniowie nabywają umiejętność schematycznego i szybkiego rysowania, koncentracji, wymiany wyrazów, poszerzają swój zasób słownictwa, rozwijają kreatywność, wzmacniają pewność siebie i zdobywają umiejętność opanowania stresu na dyktandach.

TREŚCI:

·prezentacja i praktyczne zastosowanie technik pamięciowych stymulujących naukę języka polskiego

·zasady pisowni języka polskiego (reguły ortograficzne, słowotwórstwo, rodziny wyrazów) oraz metody ułatwiające pamięciowe opanowanie i przyswojenie materiału

·ćwiczenia i gry pamięciowe rozwijające umysł i umiejętności interpersonalne (zapamiętywanie treści wierszy, definicji, historyjek itp.)

Metoda jest niezwykle skuteczna dla każdego dziecka, również z zaświadczeniami o stwierdzonej dysortografii i dysleksji. Pozwala na osiągnięcie szybkich efektów w postaci zmniejszenia ilości popełnianych błędów, czego skutkiem jest poprawa ocen na dyktandach, zmniejszenie stresu dziecka, a zastosowanie technik pamięciowych gwarantuje trwały efekt (nauka raz na całe życie).

W procesie nauki stawiamy również na ścisłą współpracę z rodzicami, którym w ramach kursu dla dzieci proponujemy dodatkowe warsztaty, na których mogą nauczyć się podstaw naszej metody pracy z dziećmi.

Będziemy szczęśliwi mogąc pomóc w zakresie opanowania znajomości ortografii języka polskiego również Państwa dzieciom.

Małgorzata Krassowska
Trener Pracowni Leonarda
662 850 966
www.pracownialeonarda.pl


IMG_1742.JPG
Plik ściągnięto 160 raz(y) 2,38 MB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
stat4u
Kopiowanie tre?ci i zdj?? z portalu i forum bez zezwolenia zabronione