Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
IX Zlot Jurków i Jerzyków - Kraków 23 !V
Autor Wiadomość
Jerzy_S 

Wysłany: 2012-04-17, 07:50   IX Zlot Jurków i Jerzyków - Kraków 23 !V

W dniu imienin Jerzego Bińczyckiego patrona szkoły podstawowej nr 68 w Krakowie odbędzie się IX Zlot Jurków i Jerzyków. To bardzo sympatyczna impreza, w której brałem udział dwa razy.
Obecna jest na spotkaniach pani Elżbieta Bińczycka żona patrona szkoły oraz wielu jego kolegów. Jerzy Bińczycki był uczniem tej szkoły nr 68 przy ul. Porzeczkowej w Krakowskich Witkowicach. Mieszkał w pobliżu. Młodzież szkolna przygotowuje ciekawe przedstawienie oraz wystawę poświęconą Jerzemu Bińczyckiemu.
Spotkanie zaczyna się 23 kwietnia o godz. 11.

[ Dodano: 2012-04-25, 17:50 ]
http://www.elka.pw.edu.pl/pol/Absolwenci/Felieton

To jest link do mojego opisu spotkania imieninowego w Krakowie.
Organizatorzy starają się żeby przybyli dorośli Jurkowie przekazali informacje o swoich latach szkolnych młodzieży.
Jerzy Donimirski znany wlaściciel sieci hoteli w Krakowie był gospodarzem spotkania. Na jego prośbę każdy z Jurków -gości mówił jakie miał marzenia w wieku szkolnym i co z tych marzeń pozostało.

Kierownictwo szkoły stara się zapraszać znanych aktorów, polityków o imieniu Jerzy.

W 2010 roku spotkanie imieninowe wypadło po Katastrofie Smoleńskiej, pamiętam, że odbywal się tego dnia w Krakowie pogrzeb prof. Janusza Kurtyki. Ze względu na to, że spotkania odbywają się od lat i żeby nie robić zawodu przygotowującym występy dzieciom w roku 2010 też bylo spotkanie.

Zaproszony w roku 2010 był Jerzy Szmajdziński. List od niego był odczytany. Zabrzmiał jakby pismo zza grobu. Naprawdę wrażenie było wielkie.

A tekst był taki :

Drogie dzieci, bardzo Was przepraszam, że nie jestem z Wami na zlocie Jurków. Bardzo chcialbym być z Wami , ale zrozumiecie kiedyś, że los rozmaicie uklada nasze życie. Z całą pewnością zrozumiecie, że moja nieobecność jest usprawiedliwiona.

Jerzy Szmajdziński

tulipanki.jpg
Plik ściągnięto 70 raz(y) 52,59 KB

Ostatnio zmieniony przez Jerzy_S 2012-04-25, 17:53, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu