Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
List Dyrektora Biura Edukacji do rodziców uczniów ws EURO
Autor Wiadomość
KKA 

Dołączyła: 16 Mar 2011
Posty: 218
Skąd: Ochota-Szczęśliwice
Wysłany: 2012-06-06, 09:15   List Dyrektora Biura Edukacji do rodziców uczniów ws EURO

:idea: List Dyrektora Biura Edukacji do rodziców uczniów i wychowanków warszawskich szkół i placówek oświatowych w związku z organizacją w Warszawie UEFA EURO 2012™

Warszawa, 15 maja 2012 r.


Szanowni Państwo,

w czerwcu odbędą się w Warszawie rozgrywki turnieju UEFA EURO 2012. Będzie to wielkie wydarzenie sportowe, nie mające precedensu w dotychczasowej historii Miasta. Dla nas, rodziców, wychowawców, opiekunów stanowi ono ważne wyzwanie. Mam tutaj na myśli nie tyle wymiar wychowawczy, choć naszym zdaniem warszawskie szkoły i placówki oświatowe uczyniły wiele, realizując liczne programy wychowawcze odnoszące się do kultury kibicowania, zasad fair play, przeciwdziałania ksenofobii i agresji, co względy bezpieczeństwa. Przyjazd tysięcy kibiców z kraju i zagranicy oraz wprowadzane na czas trwania turnieju zmiany w organizacji ruchu i obsłudze komunikacji miejskiej powodują, że powinniśmy wspólnie zatroszczyć się o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Przedstawiam więc Państwu podstawowe informacje o samym turnieju, jak też o planowanych w związku z nim rozwiązaniach komunikacyjnych.

:!: Mecze na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się (tzw. „dni meczowe”): :!:
8 czerwca (piątek) godz. 18.00
12 czerwca (wtorek) godz. 20.45
16 czerwca (sobota) godz. 20.45
21 czerwca (czwartek) godz. 20.45
28 czerwca (czwartek) godz. 20.45

Zgromadzą one około 58 tysięcy widzów na stadionie oraz, jak się zakłada, około 100 tysięcy widzów w zlokalizowanej wokół Pałacu Kultury i Nauki Centralnej Strefie Kibica.

Strefa będzie działała od 7 czerwca do 2 lipca. Będą w niej transmitowane mecze rozgrywane w ośmiu Miastach-Gospodarzach UEFA EURO 2012™. W okresie 8 – 19 czerwca, w tzw. „fazie grupowej” mecze odbywają się codziennie, o godz. 18.00 i 20.45 (w różnych miastach), zaś w „fazie finałowej” w dniach: 21, 22, 23, 24, 27, 28 czerwca i 1 lipca.

Informacje dotyczące funkcjonowania Miasta podczas rozgrywania turnieju, obejmujące między innymi zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej oraz ważne numery telefonów, można uzyskać z infolinii miejskiej ds. UEFA EURO 2012™ ( 800 80 2012 ) oraz na
Kod:
www.um.warszawa.pl/uefaeuro2012
z „Poradnika Mieszkańca”.

:idea: W dni meczowe zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej będą wprowadzane na około 4 godziny przed meczem i potrwają do około 1,5 godziny po zakończeniu meczu. Zakłada się, że uczniowie starsi (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) dotrą do domów przed okresem wzmożonego przemieszczania się kibiców, czyli przed godziną 16.00.

Największych niedogodności muszą spodziewać się Rodzice odbierający dzieci w późnych godzinach popołudniowych z przedszkoli i szkół podstawowych. To dlatego w placówkach zlokalizowanych w rejonach o największym natężeniu ruchu kibiców zbierano informacje dotyczące Państwa planów i oczekiwań. Z przeprowadzonych badań wynika, że w większości oczekują Państwo normalnej pracy przedszkoli i szkół podstawowych w dni meczowe. Dyrektorzy placówek deklarują możliwość wydłużenia pracy przedszkoli i świetlic, jeżeli Rodzice będą mieli trudności z dojechaniem do nich o zwykłej porze. Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania uzyskacie Państwo bezpośrednio w placówce. Komunikaty i informacje o charakterze ogólnym związane z funkcjonowaniem szkół i placówek oświatowych są zamieszczane na stronie
Kod:
www.edukacja.warszawa.pl
w zakładce UEFA EURO 2012™.

Zwracam się do Państwa z prośbą o pozostawanie w stałym kontakcie ze szkołą, czy przedszkolem, o przekazanie aktualnych numerów telefonów oraz zapisanie numeru placówki w celu powiadomienia o późniejszym odbiorze dziecka, czy jego usprawiedliwionej nieobecności, a także o uaktualnienie upoważnień do odbierania dziecka z placówki.

W razie zaginięcia dziecka należy powiadomić Policję, tel. 997 lub numer 112.

Bardzo proszę o dołożenie wszelkich starań w celu zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa i należytej opieki. Wprawdzie nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zagrożeń, jednak przygotujmy się tak, abyśmy wspólnie z nauczycielami mogli szybko i skutecznie reagować na pojawiające się ewentualne zdarzenia. Dlatego proszę o śledzenie informacji ogłaszanych w szkołach i placówkach oświatowych, na
Kod:
www.um.warszawa.pl/uefaeuro2012
i
Kod:
www.edukacja.warszawa.pl
oraz na stronach dzielnic m.st. Warszawy.


Z poważaniem,
Joanna Gospodarczyk
Dyrektor Biura Edukacji
Urzędu m.st. Warszawy

pobrane ze strony:
Kod:
http://edukacja.warszawa.pl/index.php?wiad=4773
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
stat4u
Kopiowanie tre?ci i zdj?? z portalu i forum bez zezwolenia zabronione