Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Baba Jaga
2013-02-03, 19:38
Magiczne drzewo
Autor Wiadomość
Krys 

Wysłany: 2012-10-18, 02:57   Magiczne drzewo

Z tyłu domu stało uschnięte drzewo. Odpadła kora, połamały się gałęzie, ale pień, mocno spleciony ze zdrowym klonem, stawia czoła najmocniejszym huraganom. Pomyślałam sobie, że to musi być magiczne drzewo, które czuwa nade mną. Nadałam mu oblicze i teraz już nie boję się siedzieć w ogrodzie nawet późnym wieczorem. :->

przedtem i potem.jpg
Plik ściągnięto 84 raz(y) 865,99 KB

magiczne drzewo.JPG
Plik ściągnięto 41 raz(y) 810,22 KB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2013-01-04, 08:46, w całości zmieniany 1 raz  

agasz-g 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-10-18, 08:43   

Wow! Robi ogromne wrażenie! Nie łatwo malować na drzewie, szczególnie takie dokładne malunki jak twarz, dłonie itp. Zrobiłaś to rewelacyjnie! Postać bardzo realistyczna Ci wyszła! I zdaje mi się czy kogoś przypomina? ;-) Brawo! Piekne magiczne drzewo masz! Ja włąśnie plotę z wikliny papierowej swoje magiczne drzewo ;-) (praca jesienna z dzieckiem do zerówki ;-) ).

Baba Jaga 

Wysłany: 2012-10-18, 11:29   Magiczne drzewo, drzewo mądrości i trwania.

Magiczne drzewo, drzewo mądrości i trwania.

Krys, jestem zachwycona !!

Nie tylko pomysł i wykonanie mnie zachwyca :!: - największe wrażenie robi wymowa tego dzieła :!: oraz samo natchnienie, które stało się źródłem tej niezwykłej pracy artystycznej.

Niezwykłe jest też to połączenie życia człowieka z życiem drzewa, przyrody, otoczenia. One się splatają ze sobą w uścisku trwania, godnego, dobrego trwania mimo przemijania :!:

Słonecznik 

Wysłany: 2012-10-18, 11:53   

Swietnie to wygląda! Jakby jaki pierwotny druid w siermiężnym stroju pustelnika.
Z twarzy przypomina mi trochę ojca Pio, o którym właśnie czytam, a właściwie słucham: Cuda ojca Pio - napisane przez włoskiego dziennikarza Renzo Allegriego. Przy okazji polecam tę niezwykłą lekturę.

pozdrawiam

Słonecznik

Krys 

Wysłany: 2012-10-18, 14:00   

Dziękuję za wspierające komentarze!

Agasz-g, masz rację, na stojącym pniu maluje się inaczej. Abstrahując od sztywniejącego karku, trzeba co rusz schodzić z drabiny, aby z dystansu ocenić proporcje.

Mówisz, że pleciesz drzewo z wikliny?? Koniecznie musisz wstawić je tu na forum. Będziemy mieli już dwa magiczne drzewa.

Baba Jaga, zaskoczyłaś mnie w stu procentach. To są dokładnie myśli, jakie miałam, zabierając się za ten projekt! Drzewo mądrości i trwania... Pięknie to wyraziłaś.

Słoneczniku Złocisty, wiedziałam, że Ci się spodoba. Ty masz bezpośrednie połączenie z otaczającą nas magią. A może wstawisz tu na forum swoje rysunki i teksty? Głowę daję, że każdy czytałby i oglądałby z zapartym tchem.

KulturKampf 

Wysłany: 2012-10-18, 23:10   

No, no, to jest całkiem niezłe :!: Pomysł bardzo oryginalny. Powinni jacyś artyści coś takiego zrobić w Parku Wielkopolskim w Kolonii Staszica, bo jakoś do Parku Szczęśliwickiego, gdzie tyle nowobogackich na joggingu lub na rolkach, jakoś mi to nie pasuje. To pasuje do miejsca z duszą, z klimatem zadumania ... ,a nie z klimatem posiadania 8-) .

Maya 

Wysłany: 2012-10-25, 21:56   

Bardzo to ładne :-)

Lesio Sowa 

Wysłany: 2012-10-26, 23:15   

KRYS,pozytywny szok,czy to ktos maluje ,a Ty tylko trzymasz farby???zadaje sobie pytanie,czy ktos bez zadnego przygotowania,moze malowac tak dobrze jak Ty?a teraz sie tlumacz
Ostatnio zmieniony przez Lesio Sowa 2012-10-26, 23:16, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu