Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
VIII Zlot Jurków i Jerzyków - Krakow 28 kwietnia
Autor Wiadomość
Jerzy_S 

Wysłany: 2011-04-21, 15:51   VIII Zlot Jurków i Jerzyków - Krakow 28 kwietnia

Z okazji imienin Jerzego Bińczyckiego - patrona Szkoly Podstawowej nr 68 w Krakowie - Witkowicach zapraszamy na ósmy Zlot Jerzyków.

Jerzy, Jurku, Jerzyku, Jurcysiu !

Czekamy w czwartek 28 kwietnia o godz. 12.00

Powitamy Cię gościnnie , po staropolsku

Honorowym Gospodarzem uroczystości będzie

Jerzy Friedriger

Patronat medialny dziennik Polska, Gazeta Krakowska , TVP Kraków

Zlot Jerzyków , 28 kwietnia 2011 r.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Bardzo sympatyczna impreza w Krakowie, byłem w zeszłym roku.

Byłem jedynym Jurkiem z Warszawy, powitano mnie bardzo serdecznie.
Gośćmi honorowymi są : pani Elżbieta Bińczycka - żona Jerzego Bińczyckiego i ich syn.

Jerzy Bińczycki mieszkał w pobliżu i był uczniem tej szkoły. Dzieci przygotowują wystawę z opisem ról filmowych patrona.
Wystawiane jest także przedstawienie , w którym występują uczniowie szkoły.
Wielu Jurków to dawni uczniowie tej szkoły, niektorzy pamiętają Jerzego Bińczyckiego.

Wszyscy Jurkowie otrzymali bukieciki i obrazki ze Świętym Jerzym.
Każdy Jurek mowił kilka zdań o sobie i o tym co mu sprawialo największą trudność w szkole podstawowej.

[ Dodano: 2011-04-29, 12:09 ]
To jest mój tekst z Forum Krystyny Jandy
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Byłem wczoraj w Krakowie na Zlocie Jurków.
To już moja duga obecność na Zlocie, więc zostalem powitany jako dobry znajomy.
Szkoda, że nie pomyślalem o jakimś przebraniu, bo największą radość dzieciom w Szkole Podstawowej nr 68 im. Jana Bińczyckiego, sprawil Jerzy Fedorowicz junior - ktory przebrany byl w kostium teatralny przedstawiający lisa.

Mlodzież wystąpila w przedstawieniu "Zemsta po latach" inspirowanym "Zemstą" Aleksandra Fredry.

W kostiumach wystąpili Rejent i Cześnik. Konflikt zostal osadzony w czasach współczesnych i przedstawił zatargi między dziewczętami i chlopcami w szkole.
Sceny z Papkinem, Klarą, Waclawem nawiązywaly do oryginalu "Zemsty".
Przed uczennicą grającą Klarę klękali konkurenci i wyznawali jej miłość.
Prośba o dostarczenie krokodyla przez Papkina zostala zachowana w nowej inscenizacji.
Pani Elżbieta Bińczycka - teatrolog tradycyjnie obecna na wszystkich zlotach poświęconych Mężowi Jerzemu Bińczyckiemu wyglosila fachową recenzję.

Okazalo się, że wczorajsza inscenizacja mieści się w kanonie jakże modnych obecnie i stosowanych przez młodych rezyserow sposobach pokazywania nowych odkrywczych dróg przy prezentacji klasyki w teatrach.

Modne obecnie dość wyraźne odejście od tekstu oryginalnego zastosowane zostało rownież wczoraj. Cóż czasy się zmieniają, ale klękanie z bukietem kwiatów przed pięknymi ukochanym dziewczętami nadal mieści się w interpretacjach sztuk awangardowych. Przyjemnie się ogląda takie sceny.

Przy rozmowach w trakcie wystawnego posilku po przedstawieniu, nawiązalem do "Górali w Warszawie czyli Posiad na Ochocie" prezentowanych przez Wiolę Obuchowską w Centrum Artystycznym Radomska 13.
Zgodni byliśmy, że w czasach wspólczesnych Warszawiacy promują Góralszczyznę tak samo jak w czasach warszawskich odkrywców Zakopanego - Tytusa Chałubińskiegi i Stanisława Witkiewicza. Z przyjemnością wysluchalem milych słów organizatorow zapraszających mnie na przyszly rok. Muszę pomyśleć o jakimś kostiumie teatralnym. Gabriela Gab na pewno doradzi mi coś odpowiedniego nawiązującego do Ochockich Spotkań Historycznych. A może zaprezentujemy mini Ochockie Spotkania Historyczne z klękaniem przed piękną Gabrielą ?

[ Dodano: 2011-04-29, 22:23 ]
http:// www. gazetakrakowska.pl/aktualnosci/397610,zlot-jerzykow-w-krakowie-zdjecia,m,10,id,t,z,no.html#material_1

To jest sprawozdanie ze Zlotu w Gazecie Krakowskiej

[ Dodano: 2011-04-29, 22:42 ]
http:// dziennikpolski24. pl/pl/region/miasto-krakow/1139174-zlot-jerzykow.html

To jest zdjęcie z Dziennika Polskiego, na pierwszym planie Klara - bardzo ladnie śpiewa

[ Dodano: 2011-04-30, 08:41 ]

Teatrolog Pani Elżbieta Bińczycka pozytywnie oceniła przedstawienie prezentowane przez młodzież

[ Dodano: 2011-05-15, 16:53 ]

Stoję pierwszy z lewej strony
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2011-11-08, 13:12, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu