Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Baba Jaga
2013-03-25, 16:27
Życzenia z Singapuru na 2013 rok od Jana B. Tereszczenko.
Autor Wiadomość
Baba Jaga 

Wysłany: 2013-01-05, 20:03   Życzenia z Singapuru na 2013 rok od Jana B. Tereszczenko.

Życzenia z Singapuru na 2013 rok od Jana B. Tereszczenko.
Jan Tereszczenko - malarstwo.

Dear,
I want to thank every one of you for your Christmas-Season Greetings this year... I want to inform you in this connection that all Greetings worked excellently; Holidays were perfect, which proves that such Greetings are very useful, and worth one's while... As far as your New Year's (2013…) Greetings are concerned, the test (unresolved as yet…) will start soon, and I will let you know if they worked or not at the end of the Year, (2013...), OK...?

Kochani,
Śpieszę podziękować Wam wszystkim za Wasze Życzenia Świąteczne w tym roku, i zapewnić Was, że wszystko spełniło się dokładnie tak jak mi życzyliście, co dowodzi, że składanie Życzeń Świątecznych widać jednak pracuje, i że warto poświęcić temu i czas i pamięć... Jeśli chodzi o Życzenia Noworoczne (2013…), natomiast, to test zacznie się dopiero za chwilę, a o wynikach, (spełnieniu się ich lub nie, znaczy sięk…), zawiadomię Was pod koniec tego roku, (2013…), dobra…?

Wasz, Yours...
Tarrrah...!

Jan (TEKO)

Monster Tower by Jan Tereszczenko.JPG
Jan B. Tereszczenko na obrazie stoi po lewej stronie !!!
Plik ściągnięto 102 raz(y) 34,88 KB

Merry Christmas & Happy New Year od Jana B. Tereszczenko.JPG
Jan B. Tereszczenko wchodzi i wychodzi jednocześnie..! z budynku w stylu kolonialnym.
Plik ściągnięto 48 raz(y) 36,63 KB

2012_JAN_IN_YEG, Jan B. Tereszczenko.JPG
Jan B. Tereszczenko sportretowany sam przez siebie.
Plik ściągnięto 34 raz(y) 30,26 KB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2013-03-25, 16:21, w całości zmieniany 2 razy  

Jerzy_S 

Wysłany: 2013-01-05, 22:14   

Dowcipne są życzenia Jana Tereszczenko pokazują sens wysyłania wyrazów pamięci a dla mnie jego dwujęzyczne notatki służą jako mini rozmówki polsko angielskie. Tworzone przez Jana w Singapurze wieżowce muszą spełniać wymagania inwestorów stąd ich kształt jest kompromisem architektów i właścicieli.

Monika 

Wysłany: 2013-01-05, 22:53   

Mam pytanie - czy te budynki na obrazach są projektowane przez pana Tereszczenkę?

A życzenia są rzeczywiście i zabawne, i prawdziwe.

Przy okazji też wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, choć kończącym się 13-tką ;-)

Jerzy_S 

Wysłany: 2013-01-05, 23:08   

Jan Tereszczenko jest członkiem.dużego zespołu budującego wieżowce w Singapurze. On twierdzi,że przy takich wielkich projektach niemożliwe jest przypisanie autorstwa jednej osobie. W Warszawie stoi szkoła zaprojektowana przez Jana Tereszczenko.około roku 1960. Polecam jegp książkę omawianą na Forum.Ochoty - Wspomnienia Warszawiaka Egocentrysty JA

KulturKampf 

Wysłany: 2013-01-06, 22:48   

Obrazy są bardzo ciekawe. Może jakaś wystawa obrazów pana Tereszczenki jest planowana ?

Baba Jaga 

Wysłany: 2013-01-11, 18:07   Jan B. Tereszczenko jako malarz.

Jan B. Tereszczenko jako malarz.

Na razie, z tego co mi wiadomo, wystawa prac malarskich pana Jana Tereszczenko w Warszawie nie jest jeszcze organizowana. Trzymam jednak kciuki, żeby doszła do skutku, bo rzeczywiście byłaby ciekawa. Powinna być połączona z prelekcją czy też "gawędą" pana Jana Tereszczenko, który trochę widział spraw i miejsc na świecie - na tzw. Zachodzie i Wschodzie świata :-D . Na razie spróbujemy zrobić mini-wystawę na tym forum - tak przyjacielskim dla Pana Jana Tereszczenki.

C_2012_LEGSILATIVE_BUILDING_IN_YEG_BY_JAN B. TERESZCZENKO.jpg
Plik ściągnięto 46 raz(y) 595,68 KB

C_2012_ARTS_BUILDING_UofA_IN_YEG_BY_JAN B. TERESZCZENKO.jpg
Plik ściągnięto 37 raz(y) 92,32 KB

C_2011_WHYTE_AVE._NORTH_YEG_2_by Jan B. Tereszczenko.jpg
Plik ściągnięto 42 raz(y) 711,28 KB

Jerzy_S 

Wysłany: 2013-01-12, 11:49   

80-te urodziny Jana B. Tereszczenko-3 luty 2013 rok - Singapur

Jan Tereszczenko dnia 3 lutego 2013 r. obchodzi 80. urodziny. Będzie wtedy w Singapurze, bo tam pracuje przy wieżowcach. Jan przygotował już list urodzinowy, gdyż w Singapurze będzie miał dużo pracy i woli to przygotować w Edmonton.

Dziwi mnie, że Jan traktuje swoje obrazy jako hobbystyczne pocztówki i nie widzi w nich walorów artystycznych, a jedynie traktuje je jako dodatki do maili, ilustrujące miejsca o których pisze.
W liście urodzinowym Jan wspomina swoje 20. urodziny. Obchodził je w 1953 r w Warszawie. Zaprosił licznych znajomych do mieszkania w Al. Jerozolimskich (dom w którym jest Fotoplastikon). Tam obchodził Połowinki Życia. Myślał wtedy że 40 lat to jest wiek tak dojrzały i sędziwy, że przyjdzie mu wtedy zemrzeć.
Z upływem czasu, wiek sędziwy i planowany przez Jana horyzont życia zaczął się przesuwać. Obecnie rozważa, czy nie powtórzyć w Singapurze 3 lutego Połowinek Życia - i zasugerować, że nastawia się na 160 lat.

Jan wspomina o swojej życiowej drodze, rozpoczętej w Polsce. Droga ta wiodła go przez Wlk. Brytanię, USA, Kanadę, liczne kraje azjatyckie, ostatnio Singapur. Na drodze tej było wiele kobiet.
Polska w pewnym stopniu wróciła do Jana, bo w Edmonton, które staje się gigantycznym skupiskiem Polaków częściej mówi po polsku niż po angielsku.
Zakupy polskiej kiełbasy, żurku, bigosu, rozmowy u dentysty (niewyraźne bo z wiertłem w zębach), omawianie stanu zdrowia u lekarza w Edmonton prowadzi po polsku. Tak Polska wróciła do Jana. A były okresy, że przez 5 lat w USA ani razu nie miał okazji rozmawiać po polsku.

Jan nie określa siebie jako malarza czy pisarza. Nie, on jest architektem i całe jego życie zawodowe dotyczyło architektury. Rosły tylko projektowane przez Jana budynki.

Rysunki potrzebne mu są w pracy, gdyż prezentuje szkołę rysunku odręcznego przy projektach architektonicznych. Zawsze ma przy sobie duży blok rysunkowy i uzupełnia go kolejnymi rysunkami.

Rzadko zdarza się przeczytać tak optymistyczny list urodzinowy jak ten przygotowany przez Jana na Singapurskie Połowinki Życia 3 lutego 2013.

[ Dodano: 2013-01-12, 19:34 ]
Dostałem od Jana Tereszczenko sprostowanie odnośnie mojego wpisu na Forum Ochoty:

Kilka poprawek... Ten trzy wiezowy "Monster" to nie jest mojej roboty... Zaprojektował to Moshe Safdi, światowej sławy architekt, i jest to pod kazdym względem MONSTER... own...)... Nie, ja nie miałem z tym nic wspólnego, (tylko ten malunek...)
Ja pracowałem ponad trzy lata nad nie mniej skomplikowanym, ale znacznie bardziej realnym projektem mieszkaniowym, w Kuala Lumpur, Malaysia, który, muszę im to przyznać, postawili w rekordowym tempie, ... 250 (+500 miejsc parkingowych), mieszkań, każde ok 300m2, w pięciu 42. pietrowych wieżach, na obwodzie ok 200m średnicy, i zboczu góry o różnicy poziomów ok 40m.

A_2011_WINNIE_100_dpi_11_wide.jpg
Jeden z portretów wykonywanych dla przyjaciół przez Jana B. Tereszczenkę.
Plik ściągnięto 39 raz(y) 584,98 KB

Ostatnio zmieniony przez Jerzy_S 2013-01-12, 19:35, w całości zmieniany 3 razy  

Odpowiedz do tematu