Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dom z widokiem na morze
Autor Wiadomość
Krys 

Wysłany: 2013-01-17, 00:14   Dom z widokiem na morze

Zawsze chciałam mieszkać w domu z widokiem na morze. Za odwieczną radą rodziców - namalowałam sobie.
I mam! :)))

magiczne zwierciadło.jpg
Plik ściągnięto 189 raz(y) 186,31 KB

Lady in green 002.JPG
Plik ściągnięto 190 raz(y) 283,03 KB

agasz-g 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2013-01-17, 01:02   

Niesamowite malowidło! Nie jest tak łatwo oddać kobiece kształty z taka dokładnością! Każde pociągnięcie pędzla jest wyważone, nic nie za dużo :-D Loki...z włosami ja zawsze miałam problem, a tu jeszcze loki,całe mnóstwo loków :mrgreen: super! Ale najbardziej urzekło mnie odbicie w zwierciadełku...szczęśliwa twarz, urzeczywistniło się w końcu marzenie i ta szczęśliwa osóbka z radości wymyka się z lustereczka :mrgreen: Robi ogromne wrażenie! Oczywiście podobieństwo uchwycone rewelacyjnie - dlaczego tak długo się nie zabierałaś za malowanie? Masz talent kobieto! :mrgreen:

Baba Jaga 

Wysłany: 2013-01-17, 22:57   

Bardzo to ładne i romantyczne, droga Krys ! :!: Wprowadza do pokoju i do domu niezwykle pogodny nastrój, pełen światła, ciepła i jakby życia, a właściwie młodości. Po prostu ten obraz kojarzy się ze zwycięstwem życia nad wszystkim. Poza tym jest niesamowicie KOBIECY ;-) Wielkie gratulacje !
Już jestem ciekawa następnej Twojej pracy :-P .

Krys 

Wysłany: 2013-01-18, 00:53   

JEST DOBRZE

Agasz i Baba Jaga,
dziękuję za pozytywne komentarze. Każde takie słowo jest na wagę złota i buduje moją wiarę w siebie.

Ciekawym i radosnym dla mnie faktem jest, że wiele osób w podobny sposób interpretuje wymowę sceny. Pozwolę sobie zacytować urywek listu pani, której opinie cenię:

"... to jestem ja w moich marzeniach o sobie. Tak sie widze. Ten obraz bym nazwala "Jest dobrze". (...) Ta kobieta nie ma zadnych rozterek ani watpliwosci, jest zadowolona z siebie..."

Baba Jaga 

Wysłany: 2013-01-18, 11:02   

Krys, TAK ! Ta interpretacja Twojej pracy, którą przytoczyłaś, jest absolutnie trafiona ! Myślę, że wiele kobiet - oby jak najwięcej! - chętnie by się tak poczuło. To jakby wizja szczęśliwej, spokojnej, spełnionej kobiety. I znowu powtórzę - BARDZO KOBIECEJ kobiety.

Lesio Sowa 

Wysłany: 2013-01-18, 22:37   

"I znowu powtórzę - BARDZO KOBIECEJ kobiety."nie wiedzialem,ze jest podzial kobiet.Dla mnie kobieta jest kobieta,czyzby kobiety same wymyslily te podzialy i winia za to mezczyzn?co do malowania,widze za malo zeby cos skomentowac.Krys maluj ale juz nie na scianach,pozdrawiam

Krys 

Wysłany: 2013-01-19, 00:43   

Lesio Sowa, pewnie nigdy nie zastanawiałeś się nad tym, ale daję głowę, że automatycznie czujesz się bardziej zafascynowany kobietą "bardziej kobiecą", niż kobietą "mniej kobiecą". Tak samo my kobiety instynktownie bardziej cenimy mężczyzn z wyglądem i zachowaniem męskim, od panów, którzy poczynają sobie mniej męsko. Kobiecie przystoi zapiszczeć na widok myszy, natomiast piszczący mężczyzna nie jest pociągający. Mężczyzna z lustrem na łóżku w pozycji Wenus Diego Velázqueza może być co najwyżej metroseksualny, ale na pewno nie męski. Nie lubimy także kłótliwych mężczyzn, plotkujących, czepiających się etc. Mężczyźnie nie godzi się atakować kobiet, gdyż to zdradza jego słabą pozycję w świecie mężczyzn, stąd kierowanie agresji w stosunku do słabszych kobiet i dzieci. "Męski" mężczyzna instynktownie przyjmuje wobiec kobiety postawę rycerską. (Nie mylić z "uległą"!) Lubimy panów w męskich butach, a nie w szpilkach. I tak dalej. I tak dalej... Na pewno już wiesz, o co mi chodzi. I wierz mi, to nie kobiety "wymyśliły sobie podział", lecz tak są przez naturę zaprogramowane nasze mózgi.

Baba Jaga 

Wysłany: 2013-01-19, 12:00   

Ciekawa jest Twoja uwaga Lesiu, nie powiem. Zgadzam się też z wyjaśnieniem Krys, ale retoryczne i lekko prowokacyjne pytanie Lesia ma w sobie coś jeszcze. To, co pisałam, siłą rzeczy było po prostu pewnym skrótem myślowym i do tego odbijającym w rzeczywistości pewien zastany układ kulturowy przechodzący w jakiś stereotyp. KOBIECA KOBIETA, NIE-kobieca KOBIETA – i to samo dotyczące mężczyzny. Czy kobieta opiekująca się sama wiele lat ciężko chorym dzieckiem jest/ może być kobieca. Dla kogoś jej kobiecość w tej sytuacji jest niezaprzeczalna, dla innej osoby nie wchodzącej mentalnie i uczuciowo w tą sytuację – w żadnym wypadku ! – ona jest po prostu oddaną opiekunką, MATKĄ. A może wieczorem po ciężkim dniu w ramionach kochającego mężczyzny staje się niewypowiedzianie kobieca? ! Nie wiemy, nie powinniśmy nawet oceniać. Z kolei mężczyzna – kiedyś górnik na najcięższym odcinku kopalni, ratownik górski – zawsze MĘSKI. Wtedy tak, ale jak wróci do domu gotuje obiad, przynosi zakupy, porządkuje w szafie – troszkę jakby mniej męski ? To wszystko to tylko kłębowisko uczynione ze skrótów myślowych, stereotypów, naszych uczuć, podbudowane setkami lat trwania określonej kultury – w Europie, Afryce, Azji, Ameryce Płd. Tam też wzorce męskości i kobiecości mogą i są inne. W Afryce w jakimś plemieniu bardzo męski jest wojownik dziwnie przystrojony, niewygodnie okręcony zasłonowatym prześcieradłem z dzidą w ręku, siedzący bezczynnie – bo wojownik nie może zajmować się błahymi czynnościami, to byłoby sprzeczne z jego rolą kulturową i honorem –czyli przyklepaną przez tradycję i środowisko społeczne oceną zachowania i nakazem określonego zachowania- on nie może pomóc kobietom, on nie pobawi się z dziećmi, nie posprząta obejścia, ON MUSI SIEDZIEĆ I CZEKAĆ NA WIELKĄ SPRAWĘ, NA WALKĘ, OBRONĘ, AKCJĘ, bo na polowanie biedaczek już nie może się udać ;-) .
A co do Twojego dzieła, Krys – ono jest po prostu piękne, ponieważ pokazuje nam moment spokoju, szczęścia, wsłuchania się w siebie, piękno człowieczeństwa – tym razem w skórze spokojnej, szczęśliwej kobiety. Życzę takich chwil wszystkim – kobietom i mężczyznom- jak najwięcej !!!

IMG_1229.JPG
Kobieta i mężczyzna na nowej drodze życia - lata 20-te XX wieku.
Plik ściągnięto 27 raz(y) 2,65 MB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2013-01-23, 09:36, w całości zmieniany 1 raz  

Lesio Sowa 

Wysłany: 2013-01-22, 20:04   

Baba i Krys dziekuje :-D

Odpowiedz do tematu