Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Baba Jaga
2013-02-03, 19:39
Drzewa mają duszę
Autor Wiadomość
Krys 

Wysłany: 2013-02-03, 01:22   Drzewa mają duszę

Drzewa mają duszę

Kilka dni temu przeszła nad naszym stanem śnieżyca, rozkładając białe prześcieradło w moim ogrodzie. Gdy dostrzegłam ślady na śniegu, zaniepokojona poszłam do sąsiadów zapytać, czy wiedzą, kto przechodził przez moją posesję. Ich dorosła córka, która od kilku miesięcy w domu pisze pracę doktorską, odparła, że czasami obcy ludzie zatrzymują się na moim podjeździe i przez furtkę patrzą na moje "magiczne drzewo". Nie wiedziałam o tym wcześniej, więc postanowiłam zwracać uwagę na tę stronę domu. Już na drugi dzień "przyłapałam" intruza. Nieznana mi pani weszła do ogrodu i stanęła przed drzewem. W rozmowie okazało się, że jest prezesem zrzeszenia artystów w pobliskim mieście, a moje "magiczne drzewo" znane jest już wśród artystów okolic. "Dałaś uschniętemu drzewu duszę" - powiedziała. - "Nigdy jeszcze nie widziałam czegoś podobonego." Byłam naprawdę zdumiona tak poważnym honorem oddanym mojemu drzewu, ale to jeszcze nie wszystko. Moje zdziwienie zwielokrotniło się, gdy pani prezes zaprosiła mnie do wzięcia udziału w stanowej wystawie malarzy. "Załaduj wszystkie swoje płótna do samochodu i przywieź prosto do mojego biura."
Jeszcze w tej chwili kręcę głową z niedowierzaniem.

To prawda, Ameryka jest pełna niespodzianek.

Krystyna Czerny

Dusza drzewa.jpg
Plik ściągnięto 405 raz(y) 624,08 KB

Baba Jaga 

Wysłany: 2013-02-03, 20:02   

"DAŁAŚ USCHNIĘTEMU DRZEWU DUSZĘ..."

Krys, to wszystko brzmi jak jakaś przypowieść o zwycięstwie życia, sztuki, o niezwykłości ludzkiego życia pełnego niespodzianek i zaskakujących wydarzeń. Oczywiście, jak byś nie ruszyła pędzlem a wcześniej myślą, nie powstałoby Magiczne Drzewo i nikt nie mógłby zadziwić się nad nim, nad tym drugim życiem drzewa, nad znaczeniem które przekazuje.
A tak okazało się, że nie dosyć że ściąga do siebie przechodzących ludzi, to jeszcze oczarowało kogoś, kto przekaże przesłanie jego twórcy dalej.

Drzewa mają duszę, przyroda ma duszę, ale to człowiek powinien umieć i chcieć przekazywać kawałek swojej nieśmiertelnej duszy otaczającym ludziom i przedmiotom, ożywiając ich ciepłem i myślą. To człowiek otrzymał tą cudowną łaskę tworzenia i rozumienia sztuki.

To wszystko, co Ci się przydarza, to podziękowanie za Twoją chęć dawania i dzielenia się, Krys. Pozdrawiam Cię ciepło i dziękuję :-)

PRex 

Wysłany: 2013-02-04, 02:06   

Baba Jaga, madre slowa... Widze swiat dokladnie tak jak Ty. Jest zlozony, wielowymiarowy, a my wszyscy, polaczeni wzajemnym wplywem naszych akcji i reakcji, wibrujemy wspolnie w pulsie wszechswiata.
Lubie Twoja bardzo gleboka interpretacje zycia.

[ Dodano: 2013-02-04, 02:07 ]
Podpisuje sie pod wszystkim, co zawarlas w swoim komentarzu.

Krys 

Wysłany: 2013-02-05, 01:18   

Ja także podpisuję się pod wszystkim, o czym mówią obydwa komentarze. Szczególnie pod zdaniem Prexa:

Baba Jaga, mądre słowa...

Dawid 

Wysłany: 2013-02-05, 02:06   

A ja podpisuje sie pod tym, co powiedziala pani prezes. Z mala poprawka: "OD-dalas uschnietemu drzewu dusze."

[ Dodano: 2013-02-05, 15:03 ]
To ja Misia, tylko ze pod Dawida haslem. Mysle, ze Dawid ma racje - oddalas dusze temu drzwu. Ale wprost mysle, ze nadalas mu twarz, jakby symbolicznie dla kazdego innego drzewa. Moze dzieki temu nie beda tak scinane bez zastanowienia?
Lubie, jak ludzie robia dobre rzeczy, bo wtedy udoskonalamy nasz swiat.

Oliver 

Wysłany: 2013-02-06, 01:06   

Cool. Juz kilka razy mowilem cool. Ja tez nigdzie nie widzialem czegos podobnego.

Michał 

Wysłany: 2013-02-11, 10:44   

Dobrze by było, żeby urzędnicy miejscy wiedzieli, że drzewa mają duszę i nie wycinali bez sensu drzew z miejskich parków, skwerów i ulic, tak jak to dzieje się w Warszawie i nie tylko. Bardzo modne teraz są puste place z lampkami w bruku - wszystko to za unijne pieniądze. W ten sposób szpecimy miasto i wyrzucamy pieniądze. Plac Grzybowski i Plac Szembeka to przykłady - bez pomysłu i żadnego uroku, puste, drętwe i bez zieleni, nie mówiąc już o bardzo niemodnych drzewach.
Ostatnio zmieniony przez Michał 2013-02-11, 10:48, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu