Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Baba Jaga
2013-05-31, 23:10
Kino Studyjne ADA we Włochach zaprasza na seanse w maju.
Autor Wiadomość
Duch Ochoty 

Wysłany: 2013-05-07, 12:18   Kino Studyjne ADA we Włochach zaprasza na seanse w maju.

Kino Studyjne ADA we Włochach zaprasza na seanse w maju.

Szkoda, że chociaż takiego kina nie mamy na Ochocie, jakie mają mieszkańcy tzw. Nowych Włoch przy ul. Ks. J. Chróścickiego 14 ...

Dodatkową zaletą tego kina jest architektura budynku, w którym się znajduje. Jest to historyczny budynek dawnego przedwojennego kina "Olsztyn", który udało się mieszkańcom i władzom dzielnicy Włoch pięknie odbudować. Według mnie to mała architektoniczno-historyczna perełka. Idąc spacerem można dojść do pięknego zabytkowego parku, w którym znajdziemy następny klejnocik architektury - Pałacyk Koelichenów, ul. ks. J. Chrościckiego 2 (aktualnie Czytelna Naukowa nr VI i Biblioteka Publiczna).
:idea: Oto ciekawe linki :
STARE NOWE MOJE WŁOCHY, http://www.wlochy-pod-warszawa.pl/?tematy,8, www.starenowemoje.blogspot.com
:!: Film "Ale kino" o kinie przed przebudową.
http://www.wlochy-pod-war...-ada-olsztyn,52

Kino ADA w maju 2013.jpg
Plik ściągnięto 38 raz(y) 280,87 KB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2013-05-07, 12:24, w całości zmieniany 1 raz  

KKA 

Wysłany: 2013-05-07, 23:05   

MIESZKAM WE WŁOCHACH IV - XI 2013 - to ciekawe propozycje Fundacji Stare Nowe Moje Włochy

Spotkania historyczne: kawa, ciastko a nade wszystko ciekawa opowieść i slajdy. Wietrzymy rodzinne archiwa, babcie i dziadków zachęcamy do dzielenie się wspomnieniami. Terminy: 24 maja, 14 czerwca, 25 października, 29 listopada. Zaczynamy o 17.30. Gości nas Czytelnia Naukowa nr VI (Biblioteka Publiczna we Włochach, Pałacyk Koelichenów, ul. ks. J. Chrościckiego 2).

Włochowska Gra (Pod)Miejska: Aż trudno uwierzyć, że to już czwarta edycja tej świetnej zabawy. Rowerzyści i piesi przemierzają punkty rozmieszczone w okolicy. Tajemnica, zadania, ciekawostki a na mecie drobny upominek. Gramy 8 czerwca, od 10.00, początek zabawy pod Biblioteką Publiczną we Włochach, Pałacyk Koelichenów, ul. ks. J. Chrościckiego 2.

Tańce na dechach: kapela na żywo, wodzirej, podest. Tyle wystarczy do świetnej zabawy. Nasz park był w przeszłości świadkiem wielu podobnych imprez. Odświeżamy zapomnianą tradycję. Szukajcie nas 14 września podczas Pikniku Historycznego w Parku Kombatantów / Koelichenów. Obok „dech” będzie działał „punkt włochofilski”.

Druga część wystawy Kilka Kresek: archiwa kryją wiele nieodkrytych skarbów. Tym razem celem poszukiwań jest lokalna architektura, piękne odręcznie wykonywane projekty. Wystawę będzie można oglądać w Artystycznym Domu Animacji (ul. ks. J. Chrościckiego 14) od 26 października do 8 listopada.

Informacje: wlochy.pod.warszawa@gmail.com. Organizator: fundacja Stare Nowe Moje Włochy, współorganizatorzy: Artystyczny Dom Animacji DK „Włochy”, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy. Cykl jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.

linki :

http://www.wlochy-pod-war...we-wlochach,192
http://www.wlochy.org.pl/...odu_Wlochy.html
http://www.ud-wlochy.waw....ne-objekty.html

Dom prof. Czesława Kłosia we Włochach, ul. Kłosia.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 223 raz(y) 9,28 KB

Ostatnio zmieniony przez KKA 2013-05-07, 23:07, w całości zmieniany 1 raz  

Maus 

Wysłany: 2013-05-08, 09:40   

Potwierdzam wszystko - Włochy w całym rejonie wokół ulicy Popularnej i po drugiej stronie torów rejon wokół ulicy Chróścickiego ( nie te Włochy wokół lotniska :-? ) to naprawdę piękne miejsce, pełne uroku. Nie tylko wygląda jak jakieś przedwojenne miasteczko, ale żyje się tutaj jak w niewielkim miasteczku. Koło mojego domu na przykład pewna starsza pani ma swoje kurki - zadbane i śliczne jak z reklamy. I codziennie znoszą jej jajka :-P Z drugiej strony do miasta i samego centrum Warszawy to rzut beretem. No może czasem jest korek na Popularnej :-/
Pewnie wszystko zależy od gustu - jedni wolą mieszkać np. na takich Kabatach czy w Miasteczku Wilanów ewentualnie przy Włodarzewskiej ;-) , a ja cieszę się swoim zaczarowanym "miasteczkiem" w środku Warszawy. I coraz więcej ludzi kocha moje Włochy.

Odpowiedz do tematu