Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Baba Jaga
2013-05-27, 21:49
Jerzy Połomski zaśpiewa nam 25.05.w OSW na ulicy 1 sierpnia.
Autor Wiadomość
Duch Ochoty 

Wysłany: 2013-05-18, 23:46   Jerzy Połomski zaśpiewa nam 25.05.w OSW na ulicy 1 sierpnia.

Jerzy Połomski zaśpiewa nam w Okęckiej Sali Widowiskowej na ulicy 1 sierpnia 36a, 25 maja o godzinie 18.00.
KONCERT WSPOMNIENIA GWIAZD

Niezwykła to okazja dla mieszkańców Włoch, Ochoty, a szczególnie Rakowa i sąsiedniego Rakowca. Usłyszeć legendarnego piosenkarza o niespotykanym głosie i wielkiej osobowości artystycznej - to dla wielu z nas niepowtarzalna możliwość, ponieważ Jerzy Połomski nie koncertuje ani zbyt często, ani nie jest odpowiednio reklamowany. Choć to niezmiernie utalentowany artysta, został jakby przysypany pyłem historii, zaszufladkowany i zaliczony do niewłaściwego i aktualnie "niemodnego" okresu, a co za tym idzie nie jest łatwo pisać o nim i zachwalać go stosownie do reprezentowanego przez niego poziomu artystycznego i wielkiego dorobku.

Wejściówki można odbierać od 20 maja w Artystycznym Domu Animacji w tzw. Nowych Włochach ( w budynku, gdzie mieści się również kino ADA ) na ulicy Chróścickiego 14, w godzinach 15.00-17.00.

koncert Jerzego Połomskiego 25 maja 2013 w Okęckiej Sali Widowiskowej.jpg
Plik ściągnięto 32 raz(y) 179,9 KB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2013-05-21, 21:47, w całości zmieniany 1 raz  

Rex 

Wysłany: 2013-05-20, 14:04   

Chcialbym byc w PL, jak on bedzie spiewal. To jest faktycznie niezwykly artysta. Trzeba sie wsluchac w jego teksty, jak mawiala moja mama, dopiero wtedy wyczujesz jego przeslanie.

KulturKampf 

Wysłany: 2013-05-20, 18:17   

Moim zadaniem, niestety, ten pan to już przeszłość. Zresztą ludzie wykreowani w tamtych czasach byli bardzo często jacyś tacy "sztuczni" lub jeszcze lepiej "bez właściwości".

Andrew 

Wysłany: 2013-05-20, 20:10   

KulturKampf, zastanawiam sie nad Twoim komentarzem. Nawet usilowalem sprawdzic, ile masz lat, aby znalezc prawidlowa plaszczyzne do odpowiedzi. Ciagle jeszcze glowkuje, czy Polomskiego faktycznie mozna okreslic "bez wlasciwosci". Generalnie panuje zasada (bardzo sluszna zreszta moim zdaniem), ze wszelkie osady wcale nie okreslaja osadzanej osoby, lecz osadzajacego.
Wiem, pamietam, ze dla moich bratankow Polomski byl blady, moze wyraziliby sie nawet tak jak Ty: bez wlasciwosci. Wszak porownywany byl do jemu wspolczesnych: np. Beatlesow. Ktoz nie wypada blado przy nich? A z drugiej strony moja mama bardzo cenila Polomskiego, a ja - jako ze chyba bylem maminsynkiem - lubilem go wlasnie dlatego.

Misia 

Wysłany: 2013-05-20, 20:29   

Wprost przeciwnie! Chyba juz dosyc dlugo nie sluchaliscie tego piosenkarza. Zgadzam sie, ze to glos z przeszlosci, ale no to co? My wszyscy bedziemy kiedys wspomnieniem.
Ale co do jego "wlasciwosci", oj, kulturkampf, dajesz plame... Chociaz moze nie powinnam mowic tak, gdyz Andrew ma racje, nasze zdanie mowi tylko, co nam osobiscie gra w glowach, a nie, jaka jest osoba, o ktorej mowimy.
Glos Polomskiego ma wlasciwosci - moim zdaniem - w odroznieniu od wielu slawnych poniekad pajacy, ktorzy jecza przez nosy, krzycza, wyglupiaja sie na scenie, jakby chcieli odwrocic nasza uwage od braku mocy glosu.
Posluchajcie na przyklad "Czerwone maki na Monte Cassino" w wykonaniu Henryka Zygmunta (dyrektora International Music Theatre w Chicago) i porownajcie z innymi wykonawcami, tymi mlodzikami, ktorzy kreuja sie na cool. Gdy Zygmunt donosi nam swoim prawdziwym glosem o zolnierzach polskich i maka, ktore pily polska krew - az ciarki przechodza!
Polomski, Zygmunt i jemu podobni - nie sa bez wlasciwosci. To prawdziwi spiewacy.

Umbra Eight 

Wysłany: 2013-05-20, 20:56   

Z tego, co wiem, Połomski śpiewał prosto do kobiecych serc, pomagał im marzyć, aby łatwiej przetrwać ciężkie czasy tamtych lat. Pewnie dotyczyło to także Twojej mamy, Kulturkampf.
Taki rodzaj sztuki, który dodaje ludziom sił, nadzieję na lepsze, nawet na cud spotkania tego wspaniałego mężczyzny, który ze szczerym przekonaniem powie "daj mi to miejsce na dłoni, ja z tego zrobię miłość", takich artystów cenię, pomimo zimnych słów tzw. znawców. (To nie jest igiełka w stronę Kulturkampfa, on/ona wspomniał tylko, że go specjalnie nie ceni, do czego ma pełne prawo.)
Pamiętam te cieżkie lata socjalizmu (ciężkie nie dla mnie, lecz dla naszych mam) i rozjaśnioną twarz mojej mamy, gdy ojciec kupił jej płytę długogrającą Połomskiego. Do tego spryciarz powiedział, że Połomski śpiewa dokładnie to, co ojciec czuje wobec mamy... Ach! Pełnia szczęścia!
A mój brat - nastolatek wtedy - kazał mi napisać na tenisówkach: "Precz z Połomskim!", co chętnie uczyniłam, nie zastanawiając się nawet, dlaczego i po co, ale brat był starszy, a ja chciałam mu się przypodobać. I teraz mi głupio.
Nie ma tematu do dyskusji, prawda? Nadaje się raczej do zabawnych anegdotek.

Zmora 

Wysłany: 2013-05-20, 21:08   

Chciałabym zahaczyć o tzw. sztukę przydatną (to moje określenie), czyli ten rodzaj sztuki, który uprzyjemnia ludziom życie. Ja też uważam, że to bardzo cenna zaleta artystów. Nie musimy szukać daleko, bo spójrzmy na karkti, które produkuje Agasz-g. Kiedyś weszłam na jej stronę i klikałam kartkę za kartką... Z każdym kliknięciem czułam, jak rosło mi serce, były tak piękne, że aż dech zabierało, w pewnym momencie poczułam, że lecą mi łzy. Bo były takie piękne. I to już jest jej ogromna zasługa, że dostarczyła co najmniej jednej osobie chwili głębokiego wzruszenia.

KulturKampf 

Wysłany: 2013-05-20, 23:10   

No, no- widzę, że niechcący wywołałem emocje :-( Dla mnie osoba pana Połomskiego to po prostu postać historyczna, ciekawa tylko o tyle, o ile ciekawa jest sama historia naszego społeczeństwa. Głos ma chyba niezły i pewnie nawet umiał (umie?) śpiewać, ale jego osobowość artystyczna - nie w moim guście i tyle. Zresztą moja mama też chyba nie była zainteresowana taką muzyką. Może, po zastanowieniu, to określenie "bez właściwości" nie jest do końca trafne - ale przychodzi mi do głowy chyba nie lepsze, więc rzeczywiście nie będę już bawił się w ocenianie ....

Artur S. 

Wysłany: 2013-05-21, 00:04   

Ja wiem, co Kulturkampf ma na mysli, twierdzac, ze ludzie w tamtych czasach wykreowani byli tacy jacys sztuczni. Tak faktycznie bylo: szczegolnie w PL ludzie uwielbiaja czepiac sie innych, ciagle cos krytykowac i tak dalej... Ale 40, 50 lat temu bylo duzo, duzo gorzej. Taki artysta, stajac na scenie, liczyl sie z pelna wrednoscia wszystkich tych, ktorzy nie potrafili spiewac tak jak on, ale za to nadrabiali zlosliwoscia, krytycyzmem (Jak on sie porusza! A co on sie tak ciagle usmiecha! Co ona ma za kapelusz?! Ale obciach!), tak aby tylko pomniejszyc tych wybitnych, ktorzy mieli i talent, i odwage stanac na scenie. Dzisiaj ludzie ciagle jeszcze nosza w sercach zawisc, ale juz nie maja odwagi tak otwarcie obrzucac blotem tych, ktorzy sie wybili. Mysle, ze chyba dlatego ci artysci byli wtedy tacy sztuczni i zestresowani. Zreszta takze rzad nie cenil wolnomyslicieli i zbytniej kreatywnosci. Jakiekolwiek "wlasciwosci" posiadal artysta, rozsadnie zatrzymywal je dla siebie.

Odpowiedz do tematu