Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
We wrześniu świetlice w szkołach na Ochocie do 17.00, 17.30
Autor Wiadomość
Baba Jaga 

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 709
Skąd: Warszawa, Ochota-Szczęśliwice.
  Wysłany: 2013-06-14, 21:39   We wrześniu świetlice w szkołach na Ochocie do 17.00, 17.30

We wrześniu świetlice w szkołach na Ochocie do godziny 17.00 lub 17.30 :?:

Świetlice na Ochocie mają mieć - zgodnie z zaplanowanymi oszczędnościami w edukacji i oświacie w Warszawie przez Urząd m.st. Warszawy- skrócony czas pracy o 1 godzinę, czyli mają pracować 10 godzin. Dyrektor/ka szkoły może podjąć decyzję, czy te 10 godzin będą od godz. 7.00-17.00, czy np. od 7.30-17.30, co wydaje się właściwszą decyzją z powodu godzin pracy rodziców. Ponad to, z tego co mi wiadomo, dyrektor/ka może jakoś w ramach swojej autonomii (niezbyt wielkiej, bo ograniczone od strony praktycznej oczywiście, czyli dostępnymi finansami) zabezpieczyć dzieci czekające na rodziców w szkole poprzez zorganizowanie odpowiedniego dyżuru nauczyciela, etc.

Dla informacji wszystkich - 22 maja została podjęta uchwała Rady Dzielnicy Ochota, czyli organu stanowiącego i kontrolnego dla Zarządu Dzielnicy Ochota (władzy wykonawczej, "'rządu'' Dzielnicy ) zobowiązująca Zarząd do nie kierowania się w ramach naszej dzielnicy decyzjami/zarządzeniami władz Warszawy w zakresie zmian i oszczędności w edukacji warszawskiej. Nie mam pewności, czy taka uchwała może w sposób wiążący upoważnić władze Dzielnicy do prowadzenia odmiennych działań w edukacji i oświacie niż wynikają z odpowiednich decyzji i przepisów wprowadzonych przez Urząd m.st. Warszawę. Jednak z drugiej strony zastanawiające jest również to, że uchwała Rady Warszawy z marca 2013 roku o oszczędnościach i różnych przesunięciach wydatków, etc. w edukacji i oświacie warszawskiej wchodzi w życie dopiero 1 września 2013, a już stała się prawem obowiązującym dla organów wykonawczych m.st. W-wy i Dzielnic. Jest też już wprowadzana w życie przez decyzje niektórych dyrektorów w szkołach podstawowych na Ochocie, poprzez odpowiednie zarządzenia i dokumenty przekazywane rodzicom do zapoznania i podpisywania się.

Generalnie cała ta sprawa budzi emocje oraz podejrzliwość wśród rodziców - ponieważ informacja w tym zakresie nie jest, jak zwykle, w żaden jasny sposób przekazywana rodzicom. Rodzice, którzy mogą polegać tylko na sobie, czerpią wyrywkowe informacje, które nie wydają się spójne oraz budzą nieufność, czy są wprowadzane poprawnie od strony prawnej, a co najgorsze zgodnie z interesem dzieci i rodziców. Cierpią na tym wszystkim również szkoły i nauczyciele, ponieważ ewentualna niechęć i nieufność bardziej zagubionych rodziców czasem skupia się właśnie na nich.

Fragment uchwały podjętej na sesji w dniu 22 maja:
„Rada Dzielnicy Ochota Miasta Stołecznego Warszawy zobowiązuje Zarząd Dzielnicy Ochota do organizacji roku szkolnego 2013/2014 w ochockich placówkach oświatowych na zasadach z roku poprzedniego, bez brania pod uwagę wytycznych zawartych w dokumencie „Zasady organizacji pracy przedszkoli i szkół prowadzonych przez m.st. Warszawę w roku szkolnym 2013/2014” przygotowanym przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy.
Rada Dzielnicy Ochota uważa, że zaproponowane przez miejskie Biuro Edukacji zasady organizacji pracy przedszkoli i szkół w roku szkolnym 2013/2014 zdecydowanie pogorszą warunki edukacji i jakość opieki w placówkach oświatowych....."

Możecie znaleźć tą uchwałę Rady Dzielnicy na stronie BIP dla Urzędu Dzielnicy Ochota, podobnie jak uchwałę Rady m.st Warszawy na BIP Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Gdy jest dobra pogoda dzieci w ramch czasu świetlicowego mają zajęcia i zabawy w na szkolnych boiskach i szkolnych placach zabaw..jpg
Plik ściągnięto 28 raz(y) 1,21 MB

_________________
BABA JAGA
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
stat4u
Kopiowanie tre?ci i zdj?? z portalu i forum bez zezwolenia zabronione