Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Baba Jaga
2013-07-13, 22:30
Był sobie stary balkon...
Autor Wiadomość
Krys 

Wysłany: 2013-06-22, 19:42   Był sobie stary balkon...

Deski na balkonie z tyłu domu nie wyglądały zachęcająco. Nie dość, że stare, to do tego twarde. O wiele przyjemniej byłoby stąpnąć bosą nóżką na miękki mech... A jeszcze lepiej na kwitnący miękki mech.

Do dzieła!

I oto rezultat.

przedtem i potem.jpg
Plik ściągnięto 276 raz(y) 186,89 KB

w trakcie.jpg
Plik ściągnięto 103 raz(y) 281,12 KB

Po skonczonej pracy zasluzona filizanka herbaty na mchu.jpg
Plik ściągnięto 105 raz(y) 721,64 KB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2013-06-22, 21:15, w całości zmieniany 1 raz  

Rex 

Wysłany: 2013-06-23, 19:00   

Wyjatkowa moc plynaca z oddania sztuce. To umozliwia arstystom tworzenie wyjatkowych projektow.

Misia 

Wysłany: 2013-06-23, 22:51   

A mi umozliwia, albo moze otwiera oczy na wszystkie mozliwosci upiekszenia wlasnych czterech scian. Balkonu nie mam, ale bede miala i juz wiem, jak zrobie podloge. :)

Zmora 

Wysłany: 2013-06-24, 00:24   

Mysle, ze my wszyscy mozemy znalezc we wlasnych czterech scianach miejsce, ktore mogloby wygladac ladniej, chocby to bylo wnetrze szafki w kuchni, czy stara szuflada.

Andrew 

Wysłany: 2013-06-28, 21:58   

Zglaszam moj balkon jako nastepny w kolejce! Doskonaly efekt.

PRex 

Wysłany: 2013-06-29, 18:38   

Andrew, ja zaraz za toba.

Krys 

Wysłany: 2013-07-21, 01:47   kontynuacja odnowy balkonu

Gdy wyhodowałam kwitnący mech na starych deskach balkonu, zrobiło się o zielono i świeżo. Teraz nagle zaczęła przeszkadzać biała ściana...
Postanowiłam dopasować ją kolorystycznie i oto rezultat.

malachitowa sciana.JPG
Plik ściągnięto 73 raz(y) 406,97 KB

przedtem.JPG
Plik ściągnięto 55 raz(y) 110,46 KB

Baba Jaga 

Wysłany: 2013-07-21, 22:48   

Krys - to jest super ! :-D Jestem bardzo ZA :!: jeśli chodzi o własne modyfikacje, przeobrażania materialnego świata wokół nas, wszelkich przedmiotów, które mogłyby dostać nową tożsamość, ponieważ zatraciły swój blask nowości czy oryginalności, które zasłużyły na nowe życie. A Ty Krys jesteś mistrzynią tej sztuki - nadajesz rzeczom i ścianom domów, przedmiotom ..nowego ducha, odnajdujesz ich drugie życie i ukryte piękno. Przyroda, natura jest piękna i taka została nam dana, stworzona... a rzeczy materialne, przedmioty my - ludzie czynimy sztuką, pięknem, ponieważ obdarzamy je kawałkiem naszej duszy, umysłu i serca, a nie tylko zręcznością palców. Za arcydziełami zawsze krył się geniusz ludzkiego umysłu, myśli, natchnienia.

Krys, niech Cię nie opuszcza natchnienie, ponieważ dodajesz światu wokół czaru, uroku, magii.

Dodałam próbkę swojej pracy - niewielkiej i wykonanej już dosyć dawno. Piękne portugalskie kafle dekoracyjne a obok nich na drewnianych drzwiach powtórzenie wzoru farbami. To niewielka praca, drobiazg - a jednak sprawia, że te elementy razem otrzymały osobistą treść, jak podpis właściciela i niepowtarzalność charakterystyczną dla indywidualnej twórczości, choćby niedoskonałej, jak ta moja.

IMG_6401.JPG
Plik ściągnięto 36 raz(y) 1,51 MB

IMG_6402.JPG
Plik ściągnięto 36 raz(y) 2,44 MB

IMG_6400.JPG
Połączenie drewna z ceramicznymi kaflami zawsze jest piękne.
Plik ściągnięto 38 raz(y) 1,42 MB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2013-07-21, 23:37, w całości zmieniany 1 raz  

Krys 

Wysłany: 2013-07-22, 01:42   

Baba Jaga, dziękuję za pozytywny komentarz, za Twoje dobre, życzliwe słowa. Cieszą mnie one bardzo, są jak sprzyjający wiatr, pozwalający rozłożyć skrzydła. Brzmi górnolotnie, wiem, ale tak właśnie jest. Poza tym zawsze powtarzam, że komentarz nie tyle udziela informacji na temat komentowanej rzeczy, czy osoby, lecz mówi wiele o komentującym.
Cieszy mnie ogromnie, gdy odkrywam w moim życiu życzliwe osoby...
Dziękuje, Baba Jaga!

A poza tym pięknie ujęłaś całą swoją wypowiedź. Faktycznie, troszkę czasu i uwagi, poświęconych przedmiotom martwym - i już przestają byc bezduszne.

A co do Twoich portugalskich kafelków - palce lizac! Zasiałaś we mnie nowe pomysły.

Zmora 

Wysłany: 2013-07-22, 01:45   

Baba Jaga, kafelki są bardzo dekoracyjne! Ja też chcę takie! Czy mogłabyś nam powiedzieć (mówię "nam", bo na pewno więcej osób zainspirowałaś tym zdjęciem), jakiej farby należy użyć, malując kafelki?

Odpowiedz do tematu