Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Baba Jaga
2013-09-01, 20:46
Na basenie, na Szczęśliwicach.
Autor Wiadomość
Duch Ochoty 

Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 75
Skąd: Pl. Narutowicza
Wysłany: 2013-07-06, 00:34   Na basenie, na Szczęśliwicach.

Na basenie, na Szczęśliwicach.
W ostatnim komentarzu pod artykułem Ducha Ochoty podałam najnowsze ceny i informacje :-> Baba Jaga

Basen odkryty w Parku Szczęśliwickim po prostu pęka w szwach. Niekiedy należy się liczyć, że bramę wejściową zastaniemy zamkniętą z powodu zatłoczenia ponad normę na terenie tego niezwykle obleganego odkrytego kąpieliska miejskiego. Inwestycja udana – trzy baseny, trawniki, pomosty drewniane, szatnie, natryski, kawiarenka. Wszystko to w parku, a więc wśród zieleni. Ceny dla dzieci – 9zł. za cały pobyt na terenie kąpieliska. To dobra cena. Gorzej, gdy wchodzi cała rodzina, ponieważ dorośli płacą po 17 zł. Inny mankament jest taki, że nie można opuścić basenu z biletem w ręce i wrócić ponownie bez ponownej opłaty za wejście – jak zapłacimy musimy już być na basenie non stop. Czasem to jest niepraktyczne, jeśli chodzi właśnie o całe rodziny – gdy jedno z rodziców mogłoby wyjść i załatwić pewne sprawy i po jakimś czasie wrócić. Oczywiście wtedy takie bilety musiałyby być imienne. Na terenie basenu przebywa wielka liczba dzieci i młodzieży – od lat 7 mogą kupić wejściówkę na kąpielisko. Na całe szczęście w miarę dobrze pracują ratownicy i ratowniczki obserwując to, co dzieje się w wodzie i przy wodzie – próbują na przykład czasem skutecznie zniechęcić młodych od skakania „na główkę” (basen oczywiście jest zbyt płytki na tego typu skoki do wody). Na terenie kąpieliska są obecni również pracownicy dyskretnie pilnujący porządku. Kawiarenka siłą rzeczy cieszy się wielkim powodzeniem – jednak aby doczekać się na gofra lub frytki trzeba wykazać się anielską cierpliwością.

W Warszawie, mieście prawie 2 milionowym mamy może z 5 basenów odkrytych (na Moczydle - Wola, na Szczęśliwicach -Ochota, na Inflanckiej-Żoliborz i w Powsinie -Mokotów i Wilanów, przy Wale Miedzeszyńskim - Saska Kępa, zatem pozostała cała Praga powinna udać się raczej nad Wisłę, a północne dzielnice Warszawy powinny głównie korzystać z kąpieli i sportów wodnych na Zalewie Zegrzyńskim). To raczej niewiele, dlatego wszystkie baseny są maksymalnie zatłoczone. Narzekamy na marnotrawienie środków unijnych na molochy sportowe, jak wielgachne stadiony do jednej dyscypliny sportowej czyli do piłki nożnej i na inne nietrafione i wielkie inwestycje, które ciężko utrzymać. Jednak akurat wydatki poniesione na odkryte kąpieliska w Warszawie są entuzjastycznie spożytkowane przez rodziny i młodzież. Choć sezon u nas trochę krótki, ale dzieci i młodzież nie wyjeżdżający na wakacje mają wiele wakacyjnej radości na miejskich kąpieliskach.

Na Ochocie kiedyś działały dwa baseny – jeden od strony Bitwy Warszawskiej na terenie dawnego ośrodka sportowego MERA. Jeszcze mój mały synek zdążył parę razy wykąpać się na nim – nie były to luksusy, wszystko zaniedbane, najgorsze oczywiście były toalety. Miejsce jednak na basen było piękne, wśród drzew, niedaleko korty tenisowe, działające do dzisiaj i rozwijające się (wejście od ul. Bohaterów Września 6/12). Aktualnie działa tam jeszcze pole campingowe. Był też stary basen w Parku Szczęśliwickim na terenie miejskiego ośrodka sportów wodnych, nie wiem jaką dokładnie nazwę miał wtedy ten ośrodek czy też klub sportowy. Około trzydzieści - dwadzieścia lat temu dzieci ze szkoły sportowej im. Heleny Marusarzówny nr 175 na ul. Trzech Budrysów (teraz jak wiadomo szkoły o charakterze sportowym na Ochocie znajdują się tuż obok na ul. Powstańców Wielkopolskich 4 ) miały zajęcia z kajakarstwa sportowego na jeziorku szczęśliwieckim. Była tam sportowa przystań kajakowa, teren ogrodzony od reszty parku używany przez klub sportowy.

Basen w Parku Szczęśliwickim
- czynny od 15 czerwca w godzinach od 9.00 do 19.00. Kasa jest czynna od godziny 9.00 do 18.50;
Ceny biletów:
:arrow: http://www.osir-ochota.home.pl/?page_id=252
Informacja dodatkowa
Bilet normalny „1” 19,00 zł Bilet jednorazowego wstępu, bez ograniczeń czasowych.
Bilet ulgowy „1” 10,00 zł Dzieci i młodzież do 26 lat z ważną legitymacją szkolną lub studencką. Emeryci, renciści oraz inwalidzi z ważną legitymacją ewentualnie innym dokumentem potwierdzającym uprawnienia do ulgi.
Bilet jednorazowego wstępu, bez ograniczeń czasowych.
Bilet rodzinny „1” (2+1) 40,00 zł 2 osoby powyżej 18 lat + 1 dziecko w wieku do 14 lat
Bilet jednorazowego wstępu, bez ograniczeń czasowych.
Bilet rodzinny „2” (2+2) 45,00 zł 2 osoby powyżej 18 lat + 2 dzieci w wieku do 14 lat
Bilet jednorazowego wstępu, bez ograniczeń czasowych.
Bilet rodzinny „3” (2+3) 50,00 zł 2 osoby powyżej 18 lat + 3 dzieci w wieku do 14 lat
Bilet jednorazowego wstępu, bez ograniczeń czasowych.
Bilet rodzinny „4” (2+4) 55,00 zł 2 osoby powyżej 18 lat + 4 dzieci w wieku do 14 lat
Bilet jednorazowego wstępu, bez ograniczeń czasowych.
Bilet rodzinny „5” (2+5) 60,00 zł 2 osoby powyżej 18 lat + 5 dzieci w wieku do 14 lat
Bilet jednorazowego wstępu, bez ograniczeń czasowych.

Dzieci do lat 4 korzystają z pływalni bezpłatnie pod opieką osób pełnoletnich,
którzy opłacają wstęp zgodnie z cennikiem.

Wynajem leżaka
10,00 zł

Kaucja za wydanie leżaka
10,00 zł

INFORMUJEMY O PLANOWANEJ PRZERWIE TECHNOLOGICZNEJ OBIEKTU PŁYWALNI w dniach 11.08. – 31.08.2014 r.

:arrow: http://www.osir-ochota.home.pl/

Na basenia są rodziny z dziećmi, ale największą radość mają młodzi..JPG
Plik ściągnięto 114 raz(y) 1,9 MB

Tłumek młodych czekających na swoją kolej do skoku do wody - czasem na główkę, jak ratownik akurat nie patrzy..JPG
Plik ściągnięto 132 raz(y) 1,91 MB

Basen odkryty na Szczęśliwicach w parku, widok na pawilony z szatniami, toaletami i natryskami. Natryski są też przy wejściach na baseny.JPG
Plik ściągnięto 386 raz(y) 1,79 MB

_________________
DUCH OCHOTY
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2014-07-23, 09:49, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Jerzy_S 

Wiek: 68
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 724
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-06, 11:16   

Poszedłem dzisiaj sprawdzić co się dzieje z pięknymi odkrytymi basenami na Wale Miedzeszyńskim z wejściem u wylotu ulicy Zwycięzców. Są czynne codziennie w godz. 10 - 19.
W pobliżu jest prom pływający w poprzek Wisły na Czerniaków. To bardzo dogodny sposób dojazdu do basenów od strony Czerniakowa.
_________________
Jerzy_S
 
 
MaMa 

Dołączyła: 21 Lut 2011
Posty: 81
Skąd: Ochota-Szczęśliwice
Wysłany: 2013-07-06, 11:17   

Basen jest wspaniały - duży wygodny brodzik dla dzieci z grzybkiem wodnym, drugi basen z mostkiem, przy którym zawsze jest ratownik, wszystko nowe i świeże. Z kawiarni nie korzystamy, bo przywozimy własne kanapki i owoce. Ja widzę dwa mankamenty - śmieci, które ludzie bezceremonialnie wyrzucają na trawnik - robią to też dzieci kupujący w kawiarence i potem jedzący frytki i inne na terenie basenu (choć jest informacja by nie wynosić jedzenia z kawiarni tylko zjeść przy stolikach), drugi mankament to rowery, które trzeba zostawić pod basenem przywiązane na przykład do drzew. To już jest chyba duży problem - że nie ma żadnego miejsca, aby bezpiecznie zostawić rowery :-(

Poza tym jest tutaj super. :-D
 
 
Duch Ochoty 

Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 75
Skąd: Pl. Narutowicza
Wysłany: 2013-07-06, 14:25   

Jeszcze o warunkach i zasadach korzystania z basenu odkrytego WOSiR w Parku Szczęsliwickim ..

Ratownicy na basenie na Szczęśliwicach.JPG
Plik ściągnięto 106 raz(y) 2,05 MB

Zakaz skoków na głowę do basenu na Szczęśliwicach, Ochota - w praktyce ciężki do wyegzekwowania..JPG
Plik ściągnięto 138 raz(y) 2,38 MB

Zjeżdżalnia od lat 10 - jednak mniejsze dzieci często zjeżdżają pod opieką dorosłych..JPG
Plik ściągnięto 75 raz(y) 1,63 MB

_________________
DUCH OCHOTY
 
 
Jerzy_S 

Wiek: 68
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 724
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-07, 12:45   

Do listy czynnych odkrytych basenów warszawskich trzeba dopisać drugi Basen przy Wale Miedzeszyńskim zwany jako Basen dawnych Zakładów Cora. Jest czynny, sprawdzałem dzisiaj, brodzik też jest czynny. Basen ten jest na wysokości dawnego Lotniska na Gocławiu.
_________________
Jerzy_S
 
 
SulejmanWielki 

Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 20
Skąd: ul. Zadumana
Wysłany: 2013-08-19, 18:03   

Jak widać, w Wwie jeszcze działają dawne baseny ! :shock: Co do basenu szczęśliwickiego - skoki na główkę to norma (przy basenie o głębokości 2 metry - gratuluję ..) może w obecności tylko określonych ratowników lub po prostu znudzonych ciągłym rozganianiem towarzystwa, dla którego to jedyna dobra zabawa. Zresztą odpoczynek na basenie ma charakter raczej statyczny - cóż można robić :roll: prócz leżenia i podpływania od czasu do czasu (no, chyba, że jest się z piękną dziewczyną, wtedy czas i to co się porabia nie ma znaczenia :-D ). W upał to jest OK, ale dni upalnych u nas nie ma aż tak wiele - dla mnie to OK, bo nie znoszę leżenia i prażenia się na słoneczku, poza tym w Polsce za mało mamy energii jeszcze na klimatyzatory :-| - starczy akurat dla białych kołnierzyków w biurowcach).

Jeszcze jeden temat - trochę słabo na basenie jest z przebieralniami - są dwie czy coś koło tego :?: A szatnie to po prostu nieduże a raczej małe schowki na rzeczy - chociaż jest ich wystarczająca ilość. Albo ludzie z nich nie korzystają, bo niewiele się w nich mieści ;-)
 
 
Baba Jaga 

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 709
Skąd: Warszawa, Ochota-Szczęśliwice.
Wysłany: 2014-07-23, 09:17   Aktualny cennik oraz informacje AD lipiec 2014 z basenu

Informacje takie jak cennik czy bezpieczeństwo na basenie na Usypiskowej na Szczęśliwicach.

Poniżej załączam aktualny cennik basenu na Szczęśliwicach - jak co roku nie jest tanio : ogólnie bilet dla dorosłego - 19 zł, a dla dziecka - 10 zł. Dokładny cennik, w tym dla rodzin wielodzietnych, seniorów czy studentów poniżej na zdjęciu.

Rowery można już zostawić pod basenem, jednak stojaków jest jak na lekarstwo, więc ludzie ciągle przyczepiają rowery do drzew i ławek :roll:

Na liczne pytania odpowiadam - przebieralnie damskie i męskie są na basenie - ale tylko kilka. Są w pawilonie, koło szafek na rzeczy.

Sytuacja w kawiarence poprawiła się, ponieważ kolejki są dosyć szybko rozładowywane - personelu jest więcej lub jest sprawniejszy.

Jest poprawa bezpieczeństwa, ponieważ nie ma faktycznego pozwolenia na skoki "na główkę" - choć się zdarzają, jeśli nie ma przez chwilę ratownika na brzegu dużego basenu albo odwróci głowę lub nawet tylko wzrok.

Jest trochę bałaganu przy zjeżdżaniu ze zjeżdżalni, kiedy obejmą ją w posiadanie młodzi mężczyźni, których rozsadza energia - zjeżdżalnia aż się trzęsie, rodzice małych dzieci również. Potem panuje długa i intensywna kipiel w wodzie wokół zjeżdżalni, a jest to w basenie płytszym dla dzieci i osób słabo pływających lub w ogóle bez tej umiejętności.

Na basenie jest czysto i robi ogólnie wrażenie "cywilizowane".

2014-07-22 15.41.50.jpg
Cennik basenu na Szczęśliwicach, lipiec 2014.
Plik ściągnięto 68 raz(y) 529,01 KB

2014-07-22 15.42.08.jpg
Rowery przed basenem na Szczęśliwicach - ciągle za mało stojaków. Tutaj na zdjęciu widać rowery doczepione do latarni parkowej, poza kadrem - do ławki i drzewek.
Plik ściągnięto 75 raz(y) 1,29 MB

2014-07-22 15.06.45.jpg
Przebieralnie na basenie na Szczęśliwicach - są obok szafek w pawilonie basenowym. Jest tylko dwie lub trzy.
Plik ściągnięto 76 raz(y) 614,31 KB

_________________
BABA JAGA
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2014-07-23, 09:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
stat4u
Kopiowanie tre?ci i zdj?? z portalu i forum bez zezwolenia zabronione