Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Baba Jaga
2013-08-21, 10:06
Truskawkowe sny
Autor Wiadomość
Krys 

Wysłany: 2013-08-21, 01:00   Truskawkowe sny

Na truskawkowe sny

Zawsze byłam zdania, że w eleganckim otoczeniu ludzie zachowują się lepiej, w ładnej restauracji lepiej smakuje, w pięknej sypialni lepiej się śpi. Rozwijając tę teorię, doszłam do wniosku, że widok z łóżka na truskawki zapewni truskawkowe sny.

Za farby i do dzieła!

Mój szarobury taras, na który wychodzę z sypialni, zamieniłam na... Vide fotografie poniżej!

zasluzona filizanka herbaty po skonczonej pracy.jpg
Plik ściągnięto 330 raz(y) 949,06 KB

w trakcie.jpg
Plik ściągnięto 141 raz(y) 266,39 KB

przedtem i potem.jpg
Plik ściągnięto 133 raz(y) 285,94 KB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2013-08-21, 10:09, w całości zmieniany 1 raz  

Baba Jaga 

Wysłany: 2013-08-21, 10:20   

Jestem zachwycona :!: Krys, to najpiękniejszy balkon na świecie !! Musi być jakaś nagroda za najpiękniejsze balkony :-D :-D :!: Lub za najcudowniejsze dekoracje w domu - najlepiej wykonane przez ich mieszkańców, nie przez wynajętych dekoratorów, architektów. Choć może są wśród nich tacy, którzy kierują się tylko pięknem, emocjami, radością, entuzjazmem. :?: Ja jednak jeszcze takich nie spotkałam :-? Jedynymi ludźmi, którzy umieli dla mnie lub dla moich znajomych stworzyć coś pięknego, to byli artyści, wśród nich profesjonaliści, nawet pracownicy naukowi uczelni artystycznych- ale to byli ciągle artyści!, artyści rzeźby, pędzla, ducha, gipsu, po prostu ludzie kierujący się natchnieniem i perfekcyjnym wyczuciem nastroju i oczekiwania czekającego na spełnienie. Tylko artyści docenią na 100% te cudowne truskawki w białej, nieskazitelnej kołderce :!: Krys, jesteś wspaniała !

Krys 

Wysłany: 2013-08-21, 14:27   

Baba Jaga, dziękuję za komentarz. Sama jesteś wspaniała! Właśnie z powodu tych dobrych słów, dodających odwagi i energii.
A poza tym zgadzam się z Tobą w 100 procentach. Nie-artyści nie mają odwagi chwycić za pędzel, zatrwożeni możliwością, a raczej prawdopodobieństwem krytyki ze strony osób jeszcze bardziej zatrwożonych.
Chciałabym zachęcić każdego z osobna, by spróbować. Chociaż spróbować. Bo każdy sukces zaczynał się od spróbowania.
A nawet jeśli nie wyjdzie - NO TO CO!
Najostrożniejszym początkiem może być na przykład wnętrze szafki, gdzie trzymamy kubełek na śmieci...

Baba Jaga 

Wysłany: 2013-08-21, 22:19   

Tak ! :-D Wnętrze szafki na kubełek śmieciowy :lol: z pięknymi malunkami to jest to ! Jak nie, to mogą być inne dyskretne miejsca, jakieś schowki, szufladki, półeczki - od tego można nieśmiało zacząć ! Również polecam takie próby - to wspaniały relaks, a skutek może być zaskakujący dla samego twórcy ! Ja mam chyba szczęście, ponieważ jestem otoczona takimi twórczymi osobami ciągle pracującymi, a to nad ogrodem, domem, ciuchami, wspaniałym jedzeniem, rzeźbami z różnych jakby niepotrzebnych rzeczy, arcydziełami z papieru lub włóczki. Nawet na naszym Forum mamy sporo artystycznych dusz! A pisanie - to też już prawie sztuka ;-) , ...no i też musi się chcieć. Jak to dobrze, jeżeli ludziom wokół jeszcze się chce oderwać od codziennych spraw.

Zmora 

Wysłany: 2013-08-21, 23:42   

Zgadzam się z Tobą! Ja także cieszę się, że jest tylu ludzi, którzy czynią świat piękniejszym, nie oczekując za to żadnego wynagrodzenia.

Artur S. 

Wysłany: 2013-08-22, 15:05   

Podpisuje sie pod wszystkimi komentarzami, a oprocz tego dodam, ze jeden z podzialow ludzkosci jest na tych, ktorzy "czynia swiat piekniejszym" (cyt. Zmora) i na tych, ktorzy tego nie potrafia, dlatego szukaja, do czego by sie tutaj przyczepic. Ktokolwiek czyta moj komentarz - zastanow sie, do ktorych nalezysz. Mam nadzieje, ze do tych pierwszych! I jesli TAK, to moja rada - nie przejmuj sie tymi drugimi; oni nie wiedza, co traca.

PRex 

Wysłany: 2013-08-23, 02:36   

Wszystkie zdjecia sa bardzo ladne, ale najbardziej szokuje, a raczej robi wrazenie to trzecie. To wlasnie ono zacheca nas do aktywnosci, o jakiej pisza Krys i pani Baba Jadzia.
Sam nabralem ochoty!
Skopiowalem wspomniane zdjecie i przedstawie je moim sluchaczom na nastepnej pogadance.
Zajecie tego rodzaju, wolne od stresu opinii publicznej, bo - jak pisza obie panie - przeprowadzone w ukryciu, jest w ogromnej mierze uzdrawiajace i to nie tylko psychicznie, ale takze fizycznie. (To juz sprawdzone i udownione!) Nie bez powodu psycholodzy wciskaja do reki ofiar wszelkiego rodzaju wlasnie kredki, farbki etc.

Misia 

Wysłany: 2013-08-24, 15:16   

Dawid, kochanie, ja tez chce taki balkon!

Andrew 

Wysłany: 2013-08-24, 15:19   

Roy Kirkham bylby dumny z Ciebie, Krys!

Artur S. 

Wysłany: 2013-08-24, 22:42   

A kto to jest Roy Kirkham? Jakis znany malarz? Czy moze nauczyciel zajec plastycznych?

Misia 

Wysłany: 2013-08-26, 12:26   

Czekalam az ktos odpowie, ale chyba nikt nie wie, kto to jest Roy Kirkham...
Przez kilka lat pracowalam w Londynie dla bardzo milych i wytwornych ludzi. Nie dosc, ze traktowali mnie - konserwatora powierzchni plaskich - z szacunkiem, to jeszcze o godzinie piatej byl tea time. Prosili mnie do stolu, pilismy herbate z pieknego, drogiego serwisu, rozmawialismy bardzo przyjaznie i nikt by nigdy nie powiedzial, ze to arystokratyczne malzenstwo plus sprzataczka. Pewnie dlatego mam takie mile skojarzenia z Roy'em Kirkhamem. Bo Roy Kirkham to znany angielski designer wytwornej porcelany. Mozna go dostac tylko w drogich sklepach. Wlasnie ci panstwo uzywali jego serwisu do herbaty. Jak codziennie myjesz kazda filizaneczke, ostroznie, delikatnie, to w koncu zostaje w pamieci jego logo i ten piekny wzor (alpine strowberry, prawda Krys?).

Krys 

Wysłany: 2013-08-27, 01:01   

Andrew i Misia, rozpoznaliście prawidłowo. To wzór z mojego ulubionego serwisu do herbaty Roy'a Kirkhama "Alpine Strawberry", czyli alpejska truskawka (wolne tłumaczenie).
Aby mi nigdy nie zabrakło gorącej herbaty, namalowałam sobie pełny dzbanuszek po drugiej stronie balkonu.
Kto ma ochotę, zapraszam! Starczy dla wszystkich. :)

Roy Kirkham's Tea Service.jpg
Plik ściągnięto 109 raz(y) 333,28 KB

Karolina 

Wysłany: 2013-08-27, 18:15   

Bardzo to ładne :-) Pomysł wspaniały na taki taras. Jednak musi być taki właśnie jak Twój, czyli pełny, zabudowany. Mogłabym spróbować porwać się na taką próbę w domu moich rodziców (choć z wielkimi obawami !) ale najpierw musiałabym ich prosić o przebudowę tarasu :roll:

Artur S. 

Wysłany: 2013-08-27, 21:02   

Tak wiec poprosze o filizanke te arystokratycznej herbaty.
Z mleczkiem, jesli mozna.

Misia 

Wysłany: 2013-08-27, 22:57   

Tak, ja tez poprosze. Czy pijesz taka angielska o bladym kolorze, Krys?

Dawid 

Wysłany: 2013-08-27, 23:06   

Misiu, kochanie, namaluje Ci na balkonie, co tylko zechcesz. Tylko ze my nie mamy balkonu.
Ale jak bedziemy mieli, to namaluje Ciebie, jak pijesz wspaniala herbate z serwisu... no, jak on sie nazywa, ten gosc... Musze rzucic okiem do gory... Aha, Roy Kirkham! Bedziesz pila herbate z wlasnej porcelany Roya Kirhama w towarzystwie wlasnej pani konserwatorki powierzchni poziomych... Nie, czekaj, jak Ty to nazwalas wytwornie "konserwatorki powierzchni plaskich"!

Andrew 

Wysłany: 2013-08-28, 23:17   

A nie mowilem? :lol: Roy Kirkham!

Artur S. 

Wysłany: 2013-09-02, 16:19   

Sprawdzilem w Internecie, kto to jest Roy Kirkham. Ogladajac doniesienia o nim, znalazlem sie w pewnym momencie na jego stronie w facebook. I zgadnijcie, co tam znalazlem? Angielski designer skopiowal nasze zdjecia balkonu (to znaczy zdjecia Krystyny Czerny) i wstawil sobie na strone z milymi komentarzami.
Sir, Pan zna sie na rzeczy! :lol:

[ Dodano: 2013-09-02, 20:55 ]
Jestem dumny z naszego forum.

Baba Jaga 

Wysłany: 2013-09-02, 22:12   

:-D :!:

Andrew 

Wysłany: 2013-09-03, 00:48   

Ja tez! Zagladam tu codziennie. ... I tak, Artur S., sprawdzilem takze Kirkhama. Sciagnal nasze zdjecia i wstawil sobie! Jestesmy popularni nawet w Anglii.

Odpowiedz do tematu