Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Baba Jaga
2015-01-22, 23:42
Malarstwo Strzelczyni
Autor Wiadomość
strzelczyni 

Wysłany: 2013-12-02, 00:19   Malarstwo Strzelczyni

Moje Malarstwo

Wypowiadam się na Forum po raz pierwszy, tak więc przedstawiam się Państwu - mieszkam na Starej Ochocie od urodzenia, moja rodzina jest związana z tą dzielnicą od 4 pokoleń (na ten temat napiszę w innym dziale).

Zawsze interesowało mnie malarstwo i rysunek, lecz obowiązki zawodowe i rodzinne ograniczały mój czas poświęcany na własną twórczość.

Obecnie mogę sobie pozwolić na zajęcie się malowaniem - moje tematy to: kwiaty, pejzaże, martwe natury, czasem kopie w technice oleju, akrylu. Kiedyś wykonywałam też obrazy o treści sakralnej na zamówienia firmy ,,VERITAS"; brałam udział w plenerach. Teraz udzielam się w organizacjach o profilu artystycznym.

Malarstwo jest moim hobby, relaksem, a także stanowi refugium od problemów dnia codziennego. Maluję zawsze przy muzyce; moim ulubionym stylem jest impresjonizm.

Z Ochotą jestem także związana poprzez uczestnictwo w jej życiu kulturalnym.

Corocznie biorę udział wraz z córką w ,,Mironaliach" na ul. Tarczyńskiej.
W 2003 roku otrzymałam wyróżnienie w dzielnicowym konkursie pt. ,,Z Ochotą do Unii" (na projekt pocztówki). Ochota była też miejscem, gdzie pracowałam (Biblioteka Narodowa, KMPiK ,,Express", DK Rakowiec, Tygodnik ,,TOP").

Poniżej wymieniam wystawy indywidualne malarstwa, które odbyły się na Ochocie:

2006 - Urząd Dzielnicy Ochota ( Wydział Kultury i Sztuki)
2011 - Biblioteka ,,Przystanek Ochota"
2012 - kawiarnia ,,Mikroklimat"
2013 - ,,Centrum Samopomocy Mieszkańców" ul. Tarczyńska (w ramach ,,Dnia Sąsiada" i ,,Mironaliów")
2013 - Ośrodek Kultury Ochoty ,,OKO"

W przyszłym roku wezmę udział w 2 wystawach zbiorowych ,,Stowarzyszenia Marynistów Polskich" na Ochocie ( Przystanek Książka, Ośrodek Kultury Ochoty).
Na końcu załączam 3 foto moich prac.

Więcej o moich innych moich plastycznych działaniach w formie wystaw zbiorowych i indywidualnych, oraz foto z niektórych wernisaży dowiedzą się Państwo na mojej stronie :arrow: http://www.obrazkijoli.com.

Jolanta Kościelecka

Wiatrak w Mięćmierzu.jpg
Wiatrak w Mięćmierzu - 5065 cm, olej na płótnie (jest to wioska pod Kazimierzem Dolnym)
Plik ściągnięto 177 raz(y) 166,01 KB

Martwa natura z kielichem.jpg
Martwa natura z kielichem - 50X60 cm , olej na płótnie ( wykorzystałam element z Willema Hedy - kielich i brzoskwinie, reszta moja)
Plik ściągnięto 56 raz(y) 204,36 KB

rumianki i bławatki.jpg
Rumianki i bławatki - 30X40 cm, olej na płótnie
Plik ściągnięto 60 raz(y) 358,03 KB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2013-12-02, 00:49, w całości zmieniany 1 raz  

Baba Jaga 

Wysłany: 2013-12-02, 01:02   

Pozdrawiam Panią bardzo serdecznie !
Cieszę się i dziękuję, że zdecydowała się Pani przedstawić nam swoją twórczość, podzielić się z mieszkańcami Ochoty (i nie tylko) swoimi pracami, doświadczeniem społecznym i artystycznym. Niestety, nie wszyscy wiedzą lub mają czas uczestniczyć w wernisażach czy wydarzeniach kulturalnych na Ochocie, do których należą np. sławne już MIRONALIA i dla tych właśnie zapracowanych ludzi taka informacja od Pani, tym bardziej że bezpośrednia, z "samego źródła" :-) , może okazać się bardzo ważna i wartościowa.
Prosimy o załączenie fotografii jeszcze innych Pani obrazów.

Krys 

Wysłany: 2013-12-02, 15:48   

Jakie piękne obrazy! Jaka magiczna atmosfera! Nawet wokół tej martwej natury, która wcale nie wydaje się martwa. Cudo!

Zmora 

Wysłany: 2013-12-02, 15:51   

Tak, to prawda, piękne dzieła i wspaniała aura. Jak to dobrze, że pani Kościelska zdecydowała się udostępnić swoje prace na ochockim forum. Prosimy o więcej!

strzelczyni 

Wysłany: 2013-12-02, 16:34   

Ja też się cieszę , że tutaj jestem, ciekawe tematy i sympatyczni Forumowicze. :-)
Dziękuję za miłe komentarze.
Dodaję kilka obrazków poniżej.

róże w oknie.jpg
Róże w oknie -3oX40 cm, olej na płótnie
Plik ściągnięto 33 raz(y) 210,48 KB

Rajska jabłoń.jpg
Rajska jabłoń - 50X65 cm, olej na płótnie, widok ze Skarpy Warszawskiej , za Muzeum Narodowym
Plik ściągnięto 42 raz(y) 361,13 KB

Pola Negri.jpg
Pola |Negri - 38X55 cm -olej na płótnie, wg T.Styki
Plik ściągnięto 37 raz(y) 111,5 KB

Misia 

Wysłany: 2013-12-02, 19:29   

Ojejus, jakie sliczne! Takie miekkie i cichutkie. Jak to dobrze, ze Baba Jaga "schwytala" nastepna wybitna osobe dla naszego forum. Mam nadzieje, ze pani Koscielecka nie zniknie po czasie tak jak ta wspaniala malarka z Australii, pani Teresa Debek. Szkoda, ze ona juz nic nie wstawia dla nas.
Robi sie czlowiekowi piekniej na duszy, jak popatrzy sobie w takie obrazy. One maja dusze w odroznieniu od zdjec, nawet tych najdoskonalszych. Prawda?

Dawid 

Wysłany: 2013-12-02, 19:34   

Korzystam z wlaczonego komputera i od razu odpowiadam Misi, tej wrazliwej osobie, ktora potrafi rozplakac sie wobec pieknego obrazu z bukietem kwiatow.
Misiu, tak, to prawda, co napisalas. Gdyby pani Koscielecka pstryknela zdjecie Poli Negri, kwiatom, drzewom, nie byloby tam tego, o czym wspomnialas: "miekkie i cichutkie", bo to jest czesc duszy, ktorej pani Koscielecka uzyczyla naszym oczom.

PRex 

Wysłany: 2013-12-02, 19:42   

Poza wspaniałymi obrazami Strzelczyni widzę piękną rozmowę. Misia i Dawid, lubimy Waszą wymianę zdań online, chociaż jak wiemy, moglibyście porozmawiać sobie osobiście.
Dawid, to prawda, ja także widzę część osobowości pani Kościeleckiej w jej dziele. Dlatego wszystkie te obrazy są takie inne. Inaczej maluje Babcia Jagusia, inaczej Krys, pani Teresa, inaczej czuję Strzelczynię.
Misiu, ciekawy jestem, co Twoja delikatna dusza odbiera przy tych różnych dziełach?

Andrew 

Wysłany: 2013-12-02, 20:21   

A mi jest szkoda, ze te dziela pochowane sa w jednym tekscie, jak zwykle komentarze. Ja bym je wstawil kazdy z osobna. Tak, zeby ludzie wchodzacy na forum widzieli nie tylko jeden obraz pani Koscieleckiej, ale wszystkie.
Sa wszak wyjatkowe!
A co do Misi... Ja tez jestem ciekawy, co ona sadzi o roznych "naszych" malarzach i tresciach ich dziel.
A nie zapomnijmy o Aga-sz. Pamietacie jeszcze, kto zacz? Wspaniala polska artystka, ktora przedstawiala nam swoje wlasnorecznie wykonane karty swiateczne. Nie moglem sie napatrzec. Bardzo zyczylbym sobie zobaczyc je nowe prace.

Misia 

Wysłany: 2013-12-02, 21:17   

PRex, Andrew, jak tak dlugo siedzisz tylko w pieluchach i klockach, a najwiekszym wyzwaniem sa zakupy i spacer w Central Park, to nie latwo zdobyc sie na odwage, aby wyrazic swoje zdanie na taki wazny temat.
Ale sprobuje i moze od razu powiaze moje wywody z wykladem psychologa Adama Granta na Manhattanie na temat "Give and Take", czyli dawac i brac.
Ogladalam stronie pani Jolanty Koscieleckiej jej pozostale obrazy i musze stwierdzic, ze wszystkie wywoluja we mnie to piekne, delikatne wrazenie spokojnego popoludnia, gdy moj synek zasypia na poltorej godziny, ja otwieram okno, zaslaniam firanke, czasami takze zaslone brzoskwiniowego koloru... W pokoju robi sie cicho, pastelowo, dobrze. Siadam w moim glebokim fotelu, przymykam oczy i slysze oddech mojego maluszka. Z oddali dochodza przytlumione odglosy Nowego Jorku.
Taka wlasnie miekka i przytulna atmosfere maja obrazy Strzelczyni.
Latwo mozna sobie wyobrazic, co jej gra w duszy.

Obrazy pani Teresy Debek sa sloneczne, pelne umilowania do Australii i jej cech, do australijskich widokow, ludzi, roslin. Jej obrazy budza we mnie ochote na urlop.

Dziela Agasza... Ona tworzy na tych maciupenkich powierzchniach wszystko to, do czego tesknila moja dziecieca dusza. Sliczne choinki, gwiazdki, kwiatki, sliczne slowa i zyczenia... No, nie wiem, co jeszcze. Ona chwyta nas za serce swoimi kartkami. Sciska w gardle. Ja mam ochote calowac jej kartki... Glupie, co? Ale tak wlasnie to odczuwam.

Nie widzialam wiele dziel Baby Jagi. Ale to, co widzialam, zrobilo na mnie wrazenie produktu kobiety na wysokim poziomie intelektualnym, ktora wie i dazy do rzeczy, o jakich mi sie jeszcze nie snilo. I bardzo sie ciesze, ze takie osoby sa i przescignely mnie w rozumieniu swiata. Za jej dzielami widac glebokie tresci, wielowymiarowe, wynikle z analizy "the whole picture". Ja to ladnie wyrazic po polsku?

Zmora przedstawila nam tylko dwie swoje prace: Najbrzydsze miejsce w domu i Balko przedtem i potem. Tak jak skomentowala Baba Jaga, sa fajne, przebojowe, radosne i jako murale upiekszalyby nam swiat.

Krys natomiast nie pokazala nam ani jednego swojego plotna i nawet jej nie podejrzewam, ze je ma. Chociaz wiele osob domagalo sie, aby zaczela malowac obrazy. Moje wrazenia z jej prac sa takie inne. Nie mozna jej w ogole postawic w jednym rzedzie z malarzami. Jak patrze na jej "zwariowane" prace, to przychodzi mi do glowy jedno: "Outside the box", nietuzinkowo, inaczej, z innej strony, niekonwencjonalnie. To mi dodaje energii, zacheca do spojrzenia na rzeczy z innej strony, nabieram odwagi na szukanie nowych drog.
I jeszcze cos innego plynie od niej i od kilku innych naszych artystek. Cos o czym mowil Adam Grant. Otoz ten psycholog dzieli ludzi na "dajach", "bioracych" i "dajaco-bioracych". Gdy wyjasnil blizej, co ma na mysli, zapytal sluchaczy, czy maja w swoim otoczeniu np. "dajacych". Jeszcze nikt sie nie zglosil, a ja juz przypomnialam sobie artykul Krys "na korzysc". Zglosilam sie jako jedyna i opowiedzialam o tym artykule. Wykladowca az zaklaskal w rece! Gdy wrocilam do domu, zajrzalam na forum i zaczelam czytac i artykuly, i komentarze roznych ludzi. Facit: Krys, Baba Jaga i Agasz sa stuprocentowi "Giver", czyli "Dajacy". Przeczytajcie tylko ich komentarze. Kazdy komentarz Baby Jagi wspiera autora postu. To samo Krys, czy Agasz. One wszystkie zachecaja nas do ulepszenia i upiekszenia sobie swiata.
To dla jest mnie najwyzsza forma artystyczna.

I znowu musze przyznac, ze zgubilam watek. Dazylam do czegos bardzo odkrywczego (tak mi sie przynajmniej wydawalo), ale zapomnialam. Mowie Wam, od kiedy poszlam na urlop macierzynski, moj mozg sie skurczyl, a horyzont zawezyl.

Na koniec tylko powiem, ze ogromnie ciesze sie, ze dolaczyla do nas pani Koscielecka. Artysci maja wrazliwe dusze, a swiat potrzebuje wrazliwych ludzi. Tych madrych, przebojowych i sprytnych wojownikow mamy juz w nadmiarze.

Dawid 

Wysłany: 2013-12-02, 21:32   

Misiu, powiem krotko i zwiezle: Jestem z Ciebie dumny!

PRex 

Wysłany: 2013-12-02, 21:41   

Misia, ja także jestem mile zaskoczony Twoim wywodem. Ucieszyłaś mnie faktem, że mamy takich głęboko myślących forumowiczów.

strzelczyni 

Wysłany: 2013-12-02, 21:45   Moje malarstwo

Witam wszystkie osoby, które skomentowały moje obrazki. :-)

Są to cenne uwagi, bo dają odpowiedź, w jakim kierunku idę. Przy malowaniu odpoczywam, jak pisałam wyżej, i cieszy mnie, że Państwo mile odbierają te prace, że są pozytywne. Im mniej słońca ( teraz w Warszawie po zmianie czasu już o godzinie 15.00 robi się ciemno), tym bardziej potrzebuję koloru, dlatego tyle jest go na płótnach. Prawie nie używam czerni - tylko w kopiach czasem, i występuje ona jako tło mojej strony internetowej.

Artur S. 

Wysłany: 2013-12-02, 21:46   

Strzelczyni, ja poprosze o jeszcze i tak jak powiedzial Andrew, wyeksponowalbym Twoje obrazy, zasluguja na to. Sa wspaniale.

A co do Misi: Tacy ludzie jak Ty, Misiu, wlasnie jak TY - doskonala swiat. Dziekuje!

Oliver 

Wysłany: 2013-12-02, 22:02   

Cool.

Umbra Eight 

Wysłany: 2013-12-03, 01:11   

Strzelczyni, dziękuję za te piękne obrazy. Jaka to przyjemność oglądąć coś tak uduchowionego. Wprost wydaje mi się, że czuję Twoje myśli, starania i ciepłe uczucia, włożone w tworzenie ich. Usiłowałam zidentyfikować, który jest naj, ale nie mogę. Każdy jest piękny na swój sposób. I tak jak powiedziała Misia, bije z nich ciepło domowe, bezpieczeństwo, pokój ducha.

KulturKampf 

Wysłany: 2013-12-03, 08:24   

Mnie się podoba Pola Negri :mrgreen:

PRex 

Wysłany: 2013-12-03, 21:24   

Ale nawet Pola Negri, chociaż tak inna od pozostałych obrazów pani Kościeleckiej, zdradza, że jest dziełem osoby o ciepłym sercu, prawda?

Rex 

Wysłany: 2014-01-09, 18:46   

Strzelczyni, czy nie zechcialabys zaprezentowac nam jeszcze cos pieknego z Twojego warsztatu?

strzelczyni 

Wysłany: 2014-01-10, 13:35   Obrazy Strzelczyni

[ Dodano: 2014-01-10, 13:41 ]
Witam Forumowiczów po przerwie świątecznej, i załączam nowe obrazki. Udało mi się dodać teraz tylko 2 foto. Utworzyłabym chętnie z nich album, ale mam kłopoty techniczne :-( . Cz Moderator mógłby pomóc ? :->

[ Dodano: 2014-01-11, 18:57 ]
Załączam 3 obrazki. Tym razem doszły :).

P1040100.JPG
Kutry - olej, 50X65 cm
Plik ściągnięto 29 raz(y) 1,78 MB

P1040096.JPG
Ule na Ukrainie - olej, kopia wg Jana Stanisławskiego, 30X40 cm
Plik ściągnięto 31 raz(y) 2,38 MB

Malwy.jpg
Malwy - olej, 50X65 cm (widok z Mokotowa, ul. Rakowiecka
Plik ściągnięto 28 raz(y) 233,85 KB

Ostatnio zmieniony przez strzelczyni 2014-01-10, 13:59, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu